bugün

(bkz: kerevet)
(bkz: 500 days of summer)
(bkz: blair witch)
içlerinden biri kesinlikte sixth sense'dir. zaten ondan sonra bu konu çok işlendi.
(bkz: la finestra di fronte)*
izlenilen film sonlarının kıyaslanmasıyla izleyicinin beğeni sıralamasıdır.
(bkz: fight club)
Kötü adamın kazandığı sonlardır. Gerçek hayatta hep kötüler kazanıyor da neden filimde hep kaybediyorlar? Nerde burda gerçekçilik.
(bkz: v for vendetta)
(bkz: ıssız adam)
titanic filminde jack' in donarak ölmesi.

o güne kadar, genelde izlediğim aşk filmleri türklerin çektiği filmlerdi. hep mutlu son, hep mutlu son, alışmıştım.
titanic filminde rose, jack e seslendiğinde uyuduğunu zannettiğimiz jack in aslında öldüğünü anladığımda şok geçirmiştim. "lan nasıl olur, daha evlenecekler, pembe panjurlu bir evleri olacak, bir düzüne çocuk, ölmemeli." itirazları içindeydim. jack sulara gömülürken bende hala bir umut "ölmedim rose um şaka yaptım aşkım" falan diyecek diye beklerken film bitti aq.

en çok o filmin sonundan etkilendim. hani ilk mutsuz sondu ya izlediğim, ondan herhalde.

jack ölmedi yüreğimde yaşıyor.
(bkz: the shawshank redemption) bazen mutlu sonlar da ağlatır insanı...
(bkz: eternal sunshine of the spotless mind) bence budur.çok güzel bitmiştir.Hatta bittiği yerde yeniden başlamadır.
(bkz: the notebook)
(bkz: syriana)
(bkz: güneşin oğlu)
kabadayıda senersen in kimseye rezil olmadan onurlu ölmesi ve oglunun kıza kavusması en güzel film sonu olabilitesi hayli yüksek olan göreceli olayın film cıkısı soruldugunda "sonu güzeldi" ile özetlenen durum.

ilk deneme entry si hadi bismillah
50 ilk öpücük.
(bkz: dom za vesanje)
(bkz: into the wild)

(bkz: old boy)

(bkz: my sassy girl)
(bkz: esaretin bedeli)

zaten muhteşem bir konusu olan filme muhteşemlik katmıştır. filmin yönetmenin filmin çekimleri tamalandıktan sonra ölen arkadaşına filmi ithaf etmesi filme ve filmin sonuna ayrı bir anlam katmıştır.
(bkz: hokkabaz)
(bkz: jenna loves rocco)
(bkz: saw 3)
stay

bazılarına anlamsız gelebilir ama benim tüylerim diken diken olmuştu.
(bkz: the great dictator) *