bugün

(bkz: the shawshank redemption)
Öyle bir Geçer Zaman ki dizisinin bir müziğinin ismidir.
Yakın bir zamanda dizisinin de çekileceği söylenen dizi. Tabi ki Türkiye'de çekilecek bir diziye adını verecektir. Kadrosunda Engin Akyürek ve Fahriye Evcen rol alacak.

http://www.esaretinbedeli.com/
Hakkindan cok daha fazla abartilmis fena olmayan bir film. Ondan daha iyi 10 tane imdb puani 5-6 olan film sayarim tek nefeste.
görsel
Umut iyi şeydi. iyi şeyler asla ölmez.

Müdür worteen haklıydı. Kurtuluş bu kitabın içindeydi.

Çekiç.

Andy dufreyn.
izlerken kusmaktan kendimi zor alıkoyuyorum.
bu kadar berbat bir film nasıl ünlü olur anlam vermedim.

Edit: ne kadar efsane olduğu gerilen entry ile orantılıdır.
Tekrar tekrar seyretsem de hiç sıkılmadığım bir film.
Şüphe yok ki dünyanın en iyi sinemasıdır. Ve daha iyisi asla olmayacaktır.

Unutma umut iyi şeydir ve iyi şeyler asla ölmez. Evet.
Efsane film, herkese izlemesini öneririm.
izlemeyen kalmasın. Morgan reis var kesin izlenmeli
Yıllardır imdb 1.si film.

Ve sözlüğümüzde öylesine ufku açık insanlar var ki bu filmi yerden yere vuracak kadar bulunmaz hint kumaşı hepsi. Tüm dünyanın göremediklerini görme yeteneğiyle donatılmışlar.
kültürsüz, beyin fakiri turnisolu film.

overrated'mış da şişirilmiş balonmuş.

kafanıza tükürmek isterdim de çok kalabalıksınız tükrük yetiremem.
Hep düşünmüşümdür, hapisten kaçtığı sırada o borunun ilerleyen kısmının L şeklinde veya sonunda parmaklık gibi birşey olsaydı geriye nasıl dönecekti diye. Bu olasılık beni benden alıyor.
Taam çok iyi film ama bana göre hiç bir zaman 1 numara değildir.
--spoiler--
brooks' un bıçağını bir diğer mahkumun boğazına dayayıp gitmeyi reddettiği sahnenin enfes olduğu film.
--spoiler--

(bkz: brooks was here)
(bkz: so was red)
Benim için en iyi ikinci filmdir. Favorim her zaman iyi, kötü, çirkin'dir.
Evet çok güzel bir hikayeye, çekim tekniğine ve sağlam oyunculara sahip olan film. Sanatsal olarak gerçekten güçlü görsellere sahip, oyunculuk desen zaten muazzam derece. Abartılmıştır evet, birinci olacak bir film değildir çok daha güzelleri çekilmiştir.
Benim için özgürlüğü anlatan en önemli kareye sahiptir.

görsel
morgan freeman’ın oyunculuğuyla hayran bıraktığı ve stephen king’in “rita hayworth ve shawshank’in kefareti” adlı romanından uyarlanan film.

masumiyetini iddia etmesine rağmen karısını ve sevgilisini öldürdüğü gerekçesiyle, shawshank devlet cezaevi’nde yaklaşık 20 yılını geçiren bankacı andy dufresne’in hikayesini anlatır.
1994'te vizyondayken gişede aynı yıl vizyona giren forrest gump filmi yüzünden zarara girmiştir. o yılki oscar ödüllerinde yine forrest gump'ın patır patır ödülleri sömürüp gitmesi yüzünden zamanında değeri bilinmemiştir. ama gelin görün ki şarap gibi yıllandıkça güzelleşmiş, izleyiciler ve imdb yetkilileri tarafından dünyanın en iyi filmi ünvanını almıştır. dünyanın en iyi filmidir.
Overrated net..

Edit:bana saldıracak imdb koyunlarına baştan söyleyeyim, kötü film demiyorum.. Ama en tepede olmakla alakası yok bu filmin.. Sadece imdbyi baz alıp esaretin bedeli len mq diyen tipler, imdbde yeni çıkan bi film ilk sırayı zorlayınca düşmesin diye oylamaya abanan saçma fanatikleri yüzünden şu güzelim filmden soğudum amk
Uyduruk bir film. Bunu izleyeceğinize Cumali ceber izleyin o daha güzel.
Son 20 senedir Her gün sabah akşam izleyip doyamadığım filmdir.
En iyi filmler arasında ilk sıralarda hep yerini almıştır. Gerçekten güzel bir filmdir. Hakkını vermek lazım. Şişirilmiş bir film olduğunu düşünen arkadaşlarıma da saygı duyuyorum. Olabilir tabi.
Hayatımda izlediğim en kötü filmlerden biri. Cumali ceber'in tırnağı olamaz.
güncel Önemli Başlıklar