bugün

entry'ler (772)

duşakabin

Duş alırken suların sağa sola saçılmasını önleme maksadıyla, küveti sarıp sarmalayan sevgi pıtırcığı.
Dar bir küvetin üzerine konulursa -örneğin 80*80- içinde duş almak, telefon kulübesinde çalım atmaktan daha zordur.

fikir muhasebesi

düşüncelerle, savunulanlarla, hayatta düstur edinilen şeylerin arka planında var olan önyargılarla hesaplaşmaktır.

boş takıntılar, gereksiz inatlar, aslı olmayan iddialar, kalp kıran ve dudak yoran lakırtılar, dededen kalma inançlar, okunan birkaç kitaptan edinilmiş köksüz ideolojiler ancak fikir muhasebesiyle fark edilebilir.

denemek isteyene kolay gelsin...

inşallah sosyalizm gelecek

1 mayıs günü, anti kapitalist müslüman gençler tarafından açıldığı iddia edilen pankarttır. fakat, daha sonra o pankartın müslüman gençlik grubuna ait olmadığı bizzat grubun lideri ihsan Eliaçık tarafından açıklanmıştır.

internette para kazandıracak düşünülmemiş fikirler

burada yazılıp, başkalarının çalmasına izin verilemeyecek kadar önemli fikirlerdir.

sözlükte kariyer rekoru kırdım diyerek hava atmak

bir günde bilmem kaç tane entrey girdiği ya da başlık açtığı için kendi rekorunu kırdığını fark eden yazarın çevresine "yaa ben de bugün sözlükte kariyer rekorumu kırdım" türünden gerkesiz ve ilgisiz konuşmalar yapması şeklinde gelişen sözde hava atma olayıdır.

yeni yazar olmuş birine kız mısın diye sormak

cinsiyete önem veren, meraklı yazardır. yazışmanın seyri verilecek cevaba göre şekillenecektir.
+kızmısın?
-evet?
+sizi ilk gördüğüm andan beri... falan filan.

ya da

+kız mısını?
-hayır.
+haa iyi o zaman. bye.

koşu bandında hiç koşmamak

yaşı kemale ermiş kişilerin imza attıkları eylemdir. koşu bandı büyük bir hevesle alınır ama asla üzerinde koşulmaz. saate 2 kilometre hızla yürümek yeterli bir antrenman kabul edilir. zaten o yürüyüş de 15 dakikayı geçmez.

en sık görülen uykusuzluk sebebi

gün içerisinde can sıkan bir durumun görülmesidir. akşama kadar halledilemeyen malum sorun, yatakta da yanı başınızdadır. sabaha kadar sarıp sarmalar sizi. nefret olsun...

kabinede olması gereken bakanlıklar

ırkçılıkla mücadele bakanlığı... malum, bu konuda bir artış söz konusu...

geçenin geç saatinde yemek yiyen insan

aç insandır...

yaz okulu için dersten bırakan hocalar

öğrenci düşmanı, para manyağı ve vicdan fukarası akademik personeldir.
yeni aldığı araba ya da evin parasını çıkarmak için öğrencilerin büyük çoğunluğunu dersten bırakarak kendine ek gelir sağlama amacı taşırlar. utanma duygularını amliyat yoluyal aldırmışlardır. allah ıslah etsindir.

osmanlı dizi ve filmleri neden bu kadar fazla

büyük bir milletin - ki bunun içine Türkler, Kürtler, Araplar ve tüm müslüman kavimler dahildir- derin köklerini hatırlamasının getirdiği en tabi sonuçtur.
bir milltin 400-500 yıl öncesini hatırlaması 100 yıl öncesini reddetmesini gerektirmez. yakın tarihini unutmasına sebep olmaz. biz 2000 yıllık tarihi olan bir mileltiz ve hiçbir değerimizi unutmamalıyız.

çişim geldi doktor

ameliyat masasında yatan hastanın ameliyat olmak istemiyoruuuum deme biçimidir.

dr: ver narkozu
hst: ama dur hazır değilim...
dr: kardeşim bi rahatla sen...
hst: off çişim geldi yaa...
dr: ver narkozu ver aq. bu ipneyle mi uğraşıcaz.

kapitalizmin çökmesi

yakın bir zaman içerisinde olması muhtemel ve hatta mükemmel sonuç. tüm "izm" ler gibi bu sistem de çökmeye mahkumdur, insanı sömüren tüm sistemlerin yok olmaya mahkum olması gibi...

hiç yazası olmamak

yazarların sık sık başına gelen iğrenç durumdur. misal; şuan ben bahsi geçen durumdayım ve yaza yaza bu başlığa entry yazabildim. nefret olsun!!!

bunalımda olma belirtileri

hayatı sözlükte yaşamak. * * *

şafak sezer in ekşi sözlük ün ofisini basması

ekşi ofisinin sezer'in içine kaçması serbest çağrışım

potanın perilerinin ağlattığı fransız çocuk

bundan böyle perilerden nefret edecek olan çocuktur.
- bak yavrum sana bi peri masalı anlatayım.
+ bi siktir git yaaa...

ben bu yazıyı salaklara yazdım

(bkz: kendine mektup yazmak)

gülümseyince üst diş etleri görünen kız

her yerde görülebilecek, sıradan kızdır.