bugün

sen devlete millete istediğin küfürü, hakareti et,sonra kalk aklına göre iftiranı at ,sonra götünden tutup havalandırdıkları zaman da ifade özgürlüğüm elimden alındı diye veryansın et. be ammına goduğumun oruspu çocukları, nerde lan bu devletine milletine istediği gibi hakaret edipte seni hiç bir şekilde cezalandırmayacak ülke. varsa hepimiz oraya taşınalım amk.
önce kükreyip, sonra dava açılınca götün götün kaçan yazar. sen gözün kapalı saydırırsan, kanırtırlar hacı. az delikanlı ol lan, inşallah para cezası ile yırtmazsın. ha söylediklerinin arkasında erkek gibi dimdik dursaydın, o zaman hak verirdim sana.
gaza gelerek veya sinirlenerek çok fena sövmüş davalı olacak yazar, bu kadar sövmesi ve değindiği noktalar yanlış anlaşılmaya açık konular ve suç duyurusunda bulunabilecek konular. ama internette bile izlendiğimizin neler yazıp neler yazmamamız gerektiğimizede bir kısıtlama gelmesi yanlış bir şey. O adama isterseniz hapis cezası verin yine de içinde ki o düşünceler değişmeyecektir.
her önüne gelene hakaret et sonra ifade özgürlüğü, yerim senin ifade özgürlüğünü. dilerim neyi hak ediyorsan onu alırsın...
Çok ağır üslup kullanmış haklı olduğu konularda var ama üslup yanlış küfürü de kullanmayı bileceksin öyle olur olmadık her şey için küfür ederken düşüneceksin aynı küfürler ve çapraz konu karşıt kesime edilse davayı kazanırdı o ayrı bir konu ama din olunca halk olunca davayı kaybedecek. not: burada entry giren kişiyi savunmuyorum adam haksız bir şekilde ifade etmiş fakat cumhuriyete ve atatürk'e, halka edilse bu küfürler davayı kazanırdı. (bkz: adamına göre adalet sistemi)
özgürlük yok diye mayoyla şehrin göbeğinde eylem yapılan ülkede, düşünce özgürlüğü yok diye saydıran şahsın son çırpınışları.

Adama sormazlar mı "sen özgür olacan diye küfür ettiğin adamın özgürlüğü ne olacak diye?"
Yazının %99'una katılmıyorum. içki konusunda haklılık payı var. Ama küfürlerle o da arada kaynamış.
haketmiş yazar. klavye başında erkeklik yapmak kolay, adamın anasını sikerler. bir anlık erkeklik adama kırk yıl karılık yaptırırmış.
bazı amına koduğumun çocuklarının hakkında ileri geri yorum yapıp analarına, avratlarına, bacılarına, sülalelerine sövdürdükleri yazar. Illa ananı mı sikeyim anlaman için? Sikmiycem ananı lan! Hadi şimdi git bana da dava aç.

Bana göre suçsuz yazardır. Sinirlenmiş, patlamış işte. Benim dinim hoşgörü dini. Hatasını anladıysa sorun yok benim için. Dava ile uğraştırılması ağır olur.
simdi anlamadigim ortada kanun varken ulkenin kurucusuna hakaretler edenler neden o zaman aaa dostum bu ulkede dusunce ozgurlugu var derken adamin biri kim oldugu belli olmayan, islenmis suclara, yapilmis zulme kufur edince hooop dur bakalim dusunce ozgurlugu de bir yere kadar diyebiliyor. bu nasil bir isine gelirsecilik. bir adam elinde pala ile adam dograrsa ona kufur edilir efendim... adam yaziyi sinirle yazmis, olur boyle, yazdiklari bana koydu, surasi burasi bana dokundu diyen varsa ozel mesaj atsin bisey deniycem..
Ne hakareti adam dümdüz sövmüştür. Öyle bir tırsmıştır ki sözlüğe kolay kolay yaklaşmaz. Bunları küfür etmeden söyleseydi çok da önemsenmezdi.
ceza ne olur bilmiyorum ama haketmiştir.

yanlış anlamayın bazı şeyleri eleştirdiği için değil, çok fazla, haddinden fazla küfür var. iki lafından birinde sövmüş adam, böyle bir durumda davayı her türlü kaybeder bence. çünkü savunulacak bir tarafı yok. "düşüncesini ifade etmiş, bunu yapmakta özgür" desen, insan gibi ifade etseydi arkadaşım? ne gerek var o kadar küfre? buradan şunu anlıyoruz; kendisi o kadar aciz bir herif ki düzgün kelimelerle anlatamıyor derdini.

ayrıca, herif o kadar abartmış ki küfrü aşağılamayı hor görmeyi, yobazlara sempati duyuyordum az kalsın. tamam sevmezsin o güruhu, eleştirirsin, ben de sevmem eleştiririm eyvallah. ama bu kadar aşağılamak, bu kadar hakaret etmek kimsenin haddine değil, bu her kitle için her eleştiri için geçerli.

şimdi çok modernsiniz, düşünce özgürlüğüne çok önem veriyorsunuz bu adamı da "sinirlenmiş abisi yazık" diye savunuyorsunuz ya, heh düşün bakalım, aynı küfürler, aynı ithamlar size ve sizin bulunduğunuz güruha edilmiş olsa?

ülkenin adalet sistemi çok başarılı değil, düşünce özgürlüğü konusunda da berbat durumdayız, biliyorum. fakat bu adamın savunduğu bir düşünce yok ki, bir tarafına güvenip çivileme dalmış allah ne verdiyse. hangi ideoloji, hangi toplumsal grup hakkında olursa olsun bu kadar ağır sözler karşısında en taraflı mahkeme bile susup oturamaz. hiç öyle "düşünce özgürlüğü, anlık sinir" falan zırvalamayın.

ayrıca bu entry'i yazarken güvendiği, bol keseden salladığı taraflarına tekrar güvenip adam gibi cezasını kabul edip oturması lazım. o kadar delikanlısın asarsın kesersin madem, buyur... "ben yazmadım" diyip kaçmayı düşünüyor ekşi duyuru'dan anladığım kadarıyla.
adam yazıyı sinirle yazmış da sözlüğe yazı yazmak refleksle yapılacak tahrik unsuru olabilecek bir şey mi? sinir mi oldun aç ağzını gerine gerine küfret, illa yazacak mısın al eline kalem kağıt yaz. kendi kendine yaptıktan sonra kimse sana bir şey diyemez. ama sen kalkıp da ekşisözlük gibi ayda yüz binlerce insanın okuduğu bi yere yazarsan, ettiğin küfür direk muhatabına edilmiş küfür olur zaten oraya yazma amacın küfür ettiğin kitledeki insanların onu okuması ya da senin gibi düşünen insanların desteğini almak. sen böyle yaparsan dava da açarlar, savcılığı da çağırırlar. sonra yana yakıla ben yapmadım miki yaptı diye yırtmaya çalışırsın. zaten en fazla alacağın ceza para cezası olur bu kadar korktuğuna göre tekerrür durumu zaten yoktur. bari bi bok yedin arkasında dur da bir gün fena patlayacağım lafı içinde patlamamış olsun.
Girdiği entry nerdeyse sırf küfürden oluşan baya sinirlendirilmiş bir yazar. Müzevirin biri nefretine hakim olamamiştir.Ilk okuduğumda "ee niye mahkemelik olmus ki" dedim acikcasi. Nefretini kusmuş yani. Sanki kimse küfretmiyor. Tamam küfürler çok fazla ama koca başbakan "ananı da al git" demiş lan. Sosyal paylaşım sitelerinde edilen küfürlerin daha önemlisi yapılan ayrımcılıkların, sexizmin haddi hesabı yok. Bunlarla neden ilgilenilmediği merak konusu. Mesela bugün (#bir polis kadın)ın tecavüze ugramış olmasıyla ilgili açılan başlığa girilen entriler şöyle oturulup ciddi ciddi incelense içeri tıkılabilecek bi sürü adam bulunur diye dusunuyorum. Ama devletde gördüğü kadarını uyarabiliyo işte ya da görmek istediği kadarını.
hakketmiştir yok öyle klavyeden delikanlılık.
düşünce özgürlüğü olsa da kişiye saygısızlık olmamalı. evet.
inandığı şeyler ve yaşadıkları umrumda olmayan yazar.

zira bir insanın zekası düşük olursa, büyük şeyler beklemek yersizdir. şu sıralar sanırım güneş gözlüğü yerine, at gözlüğü de kullanıyor. bu da cabası olmuş kanımca. açıkçası sosyallikten uzak bir adamın halk adına güzel bir tahlilde bulunmasını beklemiyorum. gezi parkı'nda direnen bir sürü müslüman vardı. oruç tutmuş/tutacak olan, namaz kılmış/kılacak olan bir sürü insan vardı. ama bu adam ne demiş? kendisiyle birlikte direnen bu hak kollayıcı insanlara ilkel demiş, yobaz demiş, gerici demiş. her namaz kılan, her oruç tutan insan ak parti'ye oy atmıyor. gezi parkı olaylarını dindar-ateist olarak ayırmaya çalışan bu tip insanlar midemi bulandırıyor. bu tür yaftacı zihniyete ne desem az. çünkü ne dersek diyelim dostlarım, anlayamayacaklar. adamın yaşadığı ülkeden haberi yok. her akpartili'yi; namaz kılan, oruç tutan, alkol kullanmayan, başı kapalı insan olarak addediyor. her chpli onun için ateist, başı açık ve alkol sevici. ve namaz kılmıyor. işte bu tür akıl yoksunlarıyla aynı safta yer almak bana koyardı dostlarım. çok sevdiğim bir büyüğüm var. üniversitede öğretim görevlisi. başı açık bir kadın. namaz kılıyor. oruç tutuyor. bu kadınla, bu adam aynı saflarda olunca ben rahat bir uyku uyuyamıyorum dostlarım.
yarak gibi bi yerde yaşadığımızı gösteren yazardır. Amerika'da rocco siffredi'ye bush'un ırak'a savaş açması hakkında soru soruluyor ve rocco şu cevabı veriyo: ona bikaç kaset yollasam da rahatlasa biraz.

Şunu türkiye'de yapsan "devlet büyüğüne hakaret" suçundan yargılanırsın. Işte düşünce ve ifade özgürlüğü böyle bi şey. Öküzler, yobazlar anlamaz, o ayrı.
birkac yil hapis cezasi yiyip aklinin basina gelmesini umdugum olaydir. ayrica kimligi ifsa edilirse görür hakaret ettigi kisileri, net ortaminda delikanlilik taslamak kolay tabi. adamin götünden kan alirlar kan.
o adam dini kullanan serefsizlerin kölesi değilki. ondan ifade alırlar, gözaltında tutarlar evini ararlar vsvs. ama eli satırlı silahlı, köle olmayanlara saldıran bi " köle " olsaydı yere göğe sığdıramazdılar. işte türk devleti.
reşit olmayan kıza tecavüz edenlerin, pala ile saldırı yapanların, bilinçli şekilde hastasını öldüren doktorların serbest kaldığı ülkede ceza alacak yazar.

küfür edeceğine direkt tecavüz edeydi keşke başına bu belaları almazdı.
başıma bir iş gelecekse de gelmeyecekse de yazdıklarının altına imzamı atacağım yazar.

sadece bahsi geçen ilgili entry için ama.

diğer yazdıklarını bilemem ...

yazar sonuna kadar haklıdır.

dinini anasının amından anlamış orospu çocukları yüzünden kimsenin hayatı zehir olmamalı, oluyorsa isyan edebilmeli en azından.

devlet bu yazardan hesap soracağına ona bunu yazdıranlardan hesap sormalı.

size ne amına koyayım kimin saat kaçta nerede içkisini içeceğinden,

size ne amına koyayım kimin kaç odalı evlerde oturacağından,

size ne amına koyayım öğrencilerin yaşadıkları evlerden,

size ne amına koyayım kimin nasıl giyineceğinden,

size ne amına koyayım kızların kimin kucağında oturacağından,

size ne amına koyayım sokakta öpüşen çiftlerden,

size ne amına koyayım ramazan'da sokak ortası su içenden,

size ne amına koyayım kimin hangi saatte nerede dikileceğinden,

inancı ne olursa olsun bir kişinin bile hayatına müdahale etmekten çekinmeyen herkesin anasının amına koyayım.

sus, sus, sus nereye kadar amına koyayım.

ulan ben içki içmediğim halde içki yasağından rahatsızsam kimbilir içenler ne haldedir orospu çocukları.

aha ben de ettim küfür. alsınlar ifademi amına koyayım.
Çok yanlış yapmış yazar. Bu ülkede bakan olup çocuguna burs baglamak gerekir, eline sopa satır alıp insan öldürmeli polis olup mermi sıkmalı işletmeci olup insanları dövmeli doktor olup yaralıya bakmamak gerekli, 13 yaşında ki çocuklara tecavüz etmeli göt kılıyız diye bagırıp göt yalamalı dini sırf çıkar olarak yaşamalı işimize geldigi gibi yapmalıyız ki rahat edelim cebimiz para dolsun. Yazarın yazdıklarını okudum da dine küfür yok kişiye küfür yok yapılanlara küfür ediyor rahatsız olanlara sorarım hiç mi küfür etmiyorsunuz ya da hiç mi baskıdan rahatsız olmadınız bir kaç aydır yaşanılan süreç hiç mi bıktırmadı canınızı yakmadı gezi direnişi tüm gerçekleri döktü meger ne vahşi ne kadar acımasız insanlar varmış kaç anneyi evlatsız bıraktılar insan olan biraz üzülür desteklemesen de oh canına degsin haketti anarşik demek ne kadar insanca ?şimdi buna isyan eden yazar kesin düşüncesinden ceza alıcaktır eminim gel gelelim ethem ve digerlerinin katili serbest.
(bkz: amına koyayım ben onun çok ayıp etmiş)
ironi şudur ki,
şimdi biz bunu siksek bizde ceza alırız.
(bkz: herkes haddini bilecek)