bugün

entry'ler (492)

bir erkeğin en masum olduğu an

annesiyle birlikte ev için alışveriş yaptığı andır. en güzel kadın bile ilgisini çekmez. düşündüğü tek şey; fiyat-performans oranıdır.

en itici kız isimleri

(bkz: kübra)

kibirin türkiye temsilcisi.

en itici kız isimleri

sevilmeyen kızların isimleridir.

erkeklerin kadınları tahrik etme yolları

çaktırmadan kaslarını göstermesi. varsa tabii.

not: mesaj atmayın, sevgilim var.

kısa mesaj a uzun cevap yazan erkek

hayatta asla mutlu olamayacaktır.

facebook

sahte mutluluk.

bir durum güncellemesi yaparsın. normalde, sözlükte paylaşsan o yazıyı; otuz artı, kırk da eksi oy alırsın ama aynı yazı orada otuz beğeni alıyor. ve işte insan, böyle mutlu oluyor.

fatih terim

andorra maçından sonra, "zaten kaybedeceğimizi kaybetmişiz, kaybedecek bir şeyimiz kalmadı" diyerek, teknik direktör bozuntusuna güzel bir göndermede bulunmuştur.

arka sokaklar

türk halkının aşağılık kompleksinden dolayı kolay kolay bitmeyecek olan dizi. adam mantık hatası bulup, facebook'una yazabilmek için hiç kaçırmadan izliyor diziyi. hacım zaten herkes görüyor o rezilliği. cahil farkındalık budur işte. he amk muzo derler sana.

doksanlar

bakkalın yanındaki adam yüzünden ailecek izlemeyi bıraktığımız dizi. nasıl dedikoducu, nasıl çirkef bir adam o öyle. bir de sempatik gösterme çabaları, gerçekten rahatsız edici. bu kadar seveni olması da şaşırtıcı. böyle bir yakınım olsa katil olurdum.

bir de eşek kadar kıza cimcime diyen genco. sen o saçlarını kestir önce amına koyim.

terkeden sevgiliyi terkeden sevgilisi

sevgilim beni terk edecek, sonra yeni sevgilisi de onu terk edecek. dostlarım, açık konuşayım ben komplekse girerdim böyle bir durumda. yalan yok. aşağılık hissederdim kendimi. kız beni terk edecek, ve ben aşk acısı çekeceğim. huyum değildir gerçi ama, hadi böyle olduğunu kabul edelim. sonra beni terk eden kız, benden her halükarda aşağıda olan bir erkek tarafından terk edilecek. benim arzuladığım bir şeyi terk edebilecek. komplekse girerdim. aşağılık hissederdim kendimi. dünyada böyle kızlar olduğu için de lanet ederdim.

barbara palvin vs kate upton

barbara evlenilecek kız, kate eğlenilecek kızdır. latife ediyorum, dünyada üç milyar hastası olan bir kadınla evlenmeyi düşünemem ben. eğlenmeyi de düşünemem.

(bkz: düşünemedi)

güneşi beklerken

kerem'in piç erkeği oynadığı dizi. ama iyi yürekli. yerseniz tabii.

sıdıka gibi karım olsun diyen erkek

mahalle delikanlısıdır. direk başlarında oradan, buradan geçen güzel, bakımlı kızlara laf atıyordur. namus bekçisidir. kadınların iyi olması gerektiğine inanıyordur. namuslu olmalıdır hepsi. bekçi adam sonuçta. ama kendiyle pek ilgilenemez. namus kadınlar için vardır. ona göre ev kızlarının hepsi namusludur. kırk yaşına varmadan karısını aldatır. yeterince güzel bulmuyordur çünkü. gençliğini yaşayamadığı için geçen yıllara kızgındır. seveni yoktur.

münir özkul

adam hababam serisinde bile kalp krizi geçiriyordu. onun yerinde olmak istemezdim açıkçası. hesapladım altmış sekiz yaşından sonra yaşamak boş.

piç erkek

aslında gerçek hayatta böyle keskin hatlarla çizilmiş kavramlar yok. piç erkek, efendi erkek gibi. bana kalırsa her erkeğin içinde bunlar vardır. mesela geçenlerde, bir ilişki başlangıcında olan arkadaşlarımı gördüm. ikisini de gayet iyi tanıyorum. çocuk; efendiyim diye geçinen birçok erkekten çok daha delikanlıdır. kız da çok iyidir. iki iyi insanın birleşimi! işte böyle ilişkiler mutlu olmamı sağlardı hep. birkaç hafta geçti. her şey iyi gidiyor sanıyorken; kız, aradı "buluşalım, konuşalım" dedi. "çok aşırı piç çıktı senin bu arkadaşın" dedi. nasıl yani, piç derken açar mısın biraz daha diye sordum. yıllardır tanıdığım adam gözümün önünde piç mi olmuştu? çok delikanlıdır aslına bakarsan, anlat bakalım dedim. ya işte ilgisiz, piçin biri çıktı. sen anlamamışsın, odun gibi bir şey bu. al, yont sen dedi. kalktı masadan gitti.

ezcümle; erkek sevmiyorsa çoğunlukla piç diye yaftalanır. oysa kaç kere sevdiği kız reddetmişti benim delikanlı olarak gördüğüm bu arkadaşımı. şimdi de kendisi sevemediği için "piç" olmuştu. kadınlar böyleydi. kendileri sevip reddedilince piç derlerdi. reddettiği, sevemediği erkeğe de, vicdanı rahat olabilsin diye "efendi" derlerdi.

inatçı olmayan burç

yoktur.

dolgun görünsün diye tüm burçlara eklerler bunu. aşk kadınısınız unutmayın diye girerler, çok inatçısınız diye bitirirler. "ay çok inatçıymışız biz" diye diye gerçekten inatçı oldular ulan. inatçı olmayan insan kalmadı amk.

ateist

saygı duyduğum insanlar. yani şöyle söyleyeyim, beni ilgilendirmiyor inançları. geçen sene şampiyonlar ligi maçlarını arkadaşlarla toplanıp birlikte izlerdik. ateist olduğunu bildiğim bir arkadaşım "yalvarırım gol olsun bu" diye bağırdı. merak etmiştim, kime yalvarmıştı bu çocuk diye. sanırım insan asla tam bir karar alamıyor. dışından sorgulayamasa da, içinden binlerce soru soruyor kendine. hepimiz için geçerli bu.

burçlara inanan insan

(bkz: selam)

insanın yeterli tekrarla değişime uğrayabileceğini düşünen insandır. mesela açalım bir burç yorumunu. muhtemelen; yengeç burcu kadını için "iyi yemek yaparlar" diyordur. sonra ikizler burcu kadını biraz dengesizdir ama eğlencelidir diyordur. akrep burcu erkeği kolay nefret eder diyordur, kincidir diyordur. yengeç burçları fazlasıyla duygusal diyordur. ve daha bir sürü şeyler diyordur. insanlar bunları yıllarca okurlar. ilk burç yorumunuzu kaç yaşınızdayken okudunuz? ben okumayı öğrendikten belki üç yıl sonra okumuştum. yeterli tekrarla burcumun şekline girdim. okuduklarımın şekline evet. tam olarak değil belki ama genel olarak böyle oldu. bir şekilde etkilenmemiş miydim? belki bilimin bize oynadığı bir oyundur bu burçlar. garip gelebilir size, doğru. belki birçok ünlü bilim adamının daha önce aklına hiç getiremediği bir şeyi bulmuşlardır. belki gerçekten beşyüz yıl sonra dünyada on iki çeşit insan karakteri olacaktır. belki...

yengeç burcu kadını

dünyanın en fazla terk edilen kadını. muhtemelen böyledir. sevgilerini aşırı belli ederler. çoğu kere duygularını kullanan birilerine denk gelirler. saf ve masumdurlar. sulugözlüdürler ama bu kadar terk edilmeye normaldir. akrep burcu erkeğiyle garip bir uyumları vardır. akrep burcu erkeği; yüz kötülüğün, yüzünü de bilir. bu yüzden böyle ağlakları kötülüklerden korumakta zorlanmaz.

güzel olmak

görecelidir derler ama matematiksel güzellik diye bir şey var. neyse bundan bahsetmeyeceğim zaten.

güzel bir şey bu kızlar için. güzellik. yani insan tartışırken karşısında güzel bir varlık görmek istiyor. büyük avantaj bence. sahip olanlar kullanmalı bunu. değerini de bilmeli.