bugün

bir zamanlar galatasaray'ın bir uefa kupası maçında, eleyerek evine gönderdiği alman takımı. türkiye; aynı başarıyı bu kez fenerbahçe'den beklemektedir.
ilker yasin'in yeni bir efsane yumurtladığı, fenerbahçe - eintracht frankfurt maçının bir parçasıdır.

(bkz: hem penaltı hem gol)

o maçı hatırladım, hislendim. nerde dedim eintracht frankfurt başlığı. buldum yazdım be sözlük. *
jay jay okocha'nın parladığı takım.
1899 yılında kurulmuş alman takımıdır.1980 yılında uefa kupasını ,1967 'de intertoto kuapsını almıştır zamanında. 1967 'de ise avrupa kupası finalinde yenilerek ikincilikte kalmıştır. önemli oyuncuları arasında avusturya milli takımında oynayan ümit korkmaz var.amanatidis , inamoto ,liberopoulos diğer önemli oyuncularından bir kaçıdır.
lincoln ü galatarasay dan kiralamak üzere olan takım. kiralama bedeli olarak 750 bin, yıl sonunda satın alması durumunda ise ekstradan 2.5 milyon euro ödeyecek.
lincoln u ikna edemediklerinden dolayı bahsettiğimiz durum* yatmıştır;

*: (#5936404)
su 5 maclik periyotta almis oldugu 9 puan ile almanya ligi nde hic beklemedigim bir basari ile sezonu acmis takimdir.bu kadar yil boyunca zirvenin yanina bile yaklasamamis olan takim,bu yil gercekten iyi gitmekte.
evindeki maçlarını commerzbank arena'da oynamaktadır. bu seneki teknik direktörü ise galatasaray'ı geçen sene başarıdan başarıya koşturan skibbe'dir.
bundesliga'da 2010/2011 sezonuna, hannover 96 maçıyla başlayacak takımdır.
en önemli oyuncusu halil altıntop olan vasat alman takımı.
skibbe'yi gönderip yerine c.daum'u göreve getiren alman futbol takımı. böylece fotomaç ve fanatik gibi gazetelerin elinden daum malzemesi de gitmiş oldu. neyse, artık başka kolpa haber bulurlar onlar da.....
bundan böyle almanya liginde borussia dortmund'tan sonra desteklediğim ikinci takım. daum yönetiminde bu sezon ligde kalacaklarına inancım tam. gerçi daum'a stuttgart, schalke daha iyi giderdi ya neyse.
(bkz: skibbe bıraktı)
ilkokul terk bir iddacının endirek frank fur diye okuduğu alman takımı.
bu sene bundesliga II'ye yelken açmış takımdır.
bugün ikinci lige düsmüs takim.
bu sezon michael skibbe ve cristoph daum'la çalışan ve son maçta ilk golü atmasına karşın son şampiyona 3-1 yenilerek 3. kez bundesliga'dan düşmüş takımdır.
Hem gol hem penaltı lafının geçtiği efsane maç.
bundesliga nın artık klasikleşmiş olan "sezonun ilk yarısında müthiş çıkış yapan orta halli takım" ünvanını bu sezon alacakmış gibi duran takım. dörtte dörtle başladılar sezona.
ergenler bilmez ama zamanında almanya şampiyonu olmuş ve şampiyon kulüplerde galatasaray ile karşılaşmıştır ve 1-0 gs'ye kaybetmiş takım. ayrıca freiburg ile birlikte alman ligi'deki favori takımımdır.
Sezonun ilk 5 haftasını namağlup geçmiş takım. 5 maçta 4 galibiyet 1 beraberlik. Son hafta 2-0 geriye düştükleri dortmund maçını 3-3 getirmeyi başardılar.
galatasaray'la oynadığı maçta, (sanırım) evimizde golümüzü uğur tütükener atmıştı. sanırım (deplasmandaki) maçta 0-0 kalarak tur atlamıştık.

yine yanlış hatırlamıyorsam bu maçlarda bir zenci oğlanla (yeboah olabilir) bülent korkmaz'ın eşleşmeleri çok ilgi uyandırmıştı.

o maçla birlikte galatasaray ilk defa bir alman takımını elemişti. t.d. feldkamp idi.
bugün oynanacak maçta hannover 96 karşısında galibiyetine 2.60 oran verilen takım.
kuponumun an itibariyle yatmasına sebep olan salak takım. herkesin ezip geçtiği, lig sonuncusunun bile deplasmanda yenilen hannovere kendi evlerinde 3-1 mağluplar.
almanyanın güzide ve köklü klubü.