bugün

galatasaray'ın sembollerinden biri, unutulmaz, büyük kaptan.
bazen hırsı çirkefliğe dönüşebilen futbolcu..
bu ulkede bulent korkmaz lar bitmez.

(bkz: olcan)
(bkz: eles cup bjk-gs macı)
(bkz: kasap)
Yenilgiye hazmedemeyen, hırslı,inatçı,yürekli,hakemlerle sarmaş dolaş,her dilde hakemlerle diyaloglara girebilcek kadar tecrübeye sahip,kolu çıkmasına karşı maça devam edebilcek kadar dely, devre arasında kafasına dikiş attırıp maça çıkan,boksör kıvamında unutulmaz, efsane futbol adamı. uluslar arası arenalarda en çok boy gösteren futbolculardan birisi. lakin galatasaray yönetimi bu gibi bir adama çatır çatır kıymıştır..
omuz omuza mücadelelerin şahı!
keşke gitmeseydi gençlere dedirten büyük kaptan.

(bkz: bu kalp seni unutur mu)
şu an gençlerbirliği'nde yardımcı antrenörlük yapan eski gs kaptanı.
türkiye nin en efsane kaptanı.dünyada eşine az rastlanır bir durumdur. bir diğeri için; (bkz: paolo maldini)
uefa kupasında omuzu çıktığı halde oyuna devam etmiş malatyalı er kişi.
zamanında galatasaray'da istenmediği için ayvalıkta tatil yaparken birden yine aynı klübün gözdesi oluvermiş ve o zamandan itibaren galatasaray'ın kazandığı tüm zaferlerde imzası olan efsanevi eski futbolcu.
Türkiye liginde oynamış en hırslı defans oyuncusu. (bkz: Helal olsun)
türkiyenin en önemli defans oyuncularından biriydi.
uefa kupası finalinde kolu çıkmasına rağmen oynaması kazanma hırsının ve müthiş konsantrasyonunun kanıtıdır. şimdi bırakın galatasaray'ı, türkiye liglerinde kaç futbolcu vardır ki kolu çıktıktan sonra oynasın.
ismini duyduğumda bile beni mütebessim kılan futbolcu.çirkefin önde gideni bayrak sallayanı olarak tanınmış olmasına rağmen hala hakemleri inandırma çabası vardı fütursuzca.elini kolunu sallayaraktan yaptığı figürler,yerlerde yalandan kıvranmaları türk futbol tarihinin unutulmazları arasındadır.
türkiye 'de sakatlamadığı futbolcu kalmamıs, her faulunden sonra hakeme itiraz etmeyi dini vecibe olarak gören, bunlarıda geçtik, faulu yaptıktan sonra "ben nabtım" dercesine ellerini sağa sola açan çirkefin önde gideni.
(bkz: cengaver)
gönüllere taht kurmuş büyük kaptan.. çirkefse -ki bence değildir- diğer futbolcular kadar çirkeftir , diğer insanlar kadar hakkını savunmuştur. kim ne derse desin birtanedir.
edit: saçlarıda çok güzeldir.
çirkef, oyunu çirkinleştiren, uyuz ama türkiye'de yetişen gelmiş geçmiş en iyi defans oyuncularından birisi(ydi).
5 sezon önce santra yakınlarından diyarbakırspor'a attığı golü unutamadığım, galatasaray'dan böyle gidişine ise asla alışamayacağım, kanı sarı kırmızı akan, sahaların hırçın ama en güzel gülen defans oyuncusu.
yere düşürdüğü oyuncuların ardından aptala yatarak ben ne yaptım dercesine ellerini iki yana açıp hakemlere dert yanan,ancak düştükten sonra en çabuk ayağa kalkan futbolcu olarak hafızama kazınmış,uzun topları dan dun harcayan ve böylelikle defanstan oyun kurma felsefesinin içine etmiş olan bir futbolcudur.herşeye rağmen bence futbolu kaliteliydi..
galatasaray'ın nerdeyse döve döve jubile yaptırdıgı ilk 11'e kendini zamkla yapıstırmıs milli futbolcu.
Galatasaray için canını verebilecek olan bir insan.
-büyük kaptan
-cengaver
-braveheart gibi lakapları sonuna kadar hakeden,ülkemizin oynadığı dönemde en fazla kupa gören futbolcusu.büyük galatasaray taraftarı büyük kaptanı için unutulmaz bir pankart da hazırlamıştır(bu hayat burda biter.)
geçenlerde bir gazetede kendisinin gençlerbirliği takımından ayrılıp milli takımda fatih terim'in yardımcısı olacağına dair bir haber vardı.kendisine muhtemel yeni görevinde başarılar dilemek boynumuzun borcudur.teşekkürler büyük kaptan...
kendisi korkmayıp maçlarda hata yapacak diye taraftarları korkutan adamdır. *
http://img217.imageshack....img217/8607/blent4jg2.jpg

(bkz: 17 mayıs 2000 galatasaray arsenal maci)