bugün

entry'ler (2276)

joelson fernandes

Gine bissau asıllı portekizli olan 2003 doğumlu kanat oyuncusu. Sporting lizbon ile 2022'ye kadar sözleşmesi bulunmakta. geleceğin yıldızı olmaya aday.

süratli, teknik ve özellikle çok iyi orta açabilen bir futbolcu ancak 17 yaşında olmanın verdiği etkiyle oyun zekasının düşüklüğü ve topla çok fazla oynama gibi problemleri var.

resident evil village

2021'de piyasaya sürülecek survival-horror türünde bir başka resident evil serisi. Resident Evil 7 oyunundaki Ethan ve karısı Mia'nın yıllar sonra yaşadıklarını konu alacakmış.

--spoiler--
Years after the tragic events of Resident Evil 7 biohazard, Ethan Winters has started over with his wife Mia, finally living in peace and putting the past behind them. However, Chris Redfield, the legendary hero from previous Resident Evil games, suddenly disrupts their life, throwing a devastated Ethan into a new and twisted nightmare in search of answers.

--spoiler--

https://www.residentevil.com/village/us/

resident evil resistance

3 Nisan 2020 tarihinde resident evil 3 remake ile birlikte çıkacak Survival horror tarzı capcom oyunu.

mastermind olan kişinin amacı hayatta kalanları kameradan izleyerek, zaman dolana kadar hayatta kalanların kaçmasını engellemek.

Survivor tarafında olan kişilerin ise 3 etaptan oluşan mekanda, mastermind denen kişinin önlerine çıkardığı tuzaklar, bosslar ve enfekteleri geçerek kaçması gerekiyor.

https://www.residentevil.com/resistance/us/

resident evil 3 remake

3 Nisan 2020'de satışa sunulacak oyun.

atmosfer 2'nin remake oyunu gibi gayet başarılı trailerdan gördüğümüz kadarıyla.

yukarıda yazılan gibi bende jill'in karakter modellemesini beğenmedim. onun haricinde Carlos oliveira'nın karakter modellemeside çok başarısız. orman kaçkını tarzan gibi etrafta dolanıyor. nemesis modellemesi ise tam bir fazia. en çok nemesis'in modellemesi üzerinden eleştiri alacaklar gibi.

Mikail Victor, Brad vickers, tyrell Patrick ve nikolai zinovaev'in modellemeleri gayet başarılı olmuş.

şehirde başka insanların da etrafta kaçtığını panikle koşuşturdugunu görüyoruz. bu gayet güzel düşünülmüş.

birde benim dikkatimi çeken şey, jill'in mimiklerinin davranışlarının falan ürkek kız gibi olduğuydu. önceki serilerde ve filmlerinde gördüğümüz sert jill, bu seride olmayacak yüksek ihtimal.

the cleaning lady

Korku-gerilim türünde, yılı 2018, ABD yapımı film.

güzellik uzmanı bir kadının, yüzü yaralı olan apartman temizlikçisi kız ile yakınlaşmasından sonra başına gelenleri anlatıyor.

--spoiler--

yüzü yaralı kızın küçükken oynadığı barbie'yi oyuncak evin penceresinden seyretmesi ile, son sahnede kızın güzellik uzmanı kadını Barbie gibi giyindirip, onu evin penceresinden seyretmesi çok iyi düşünülmüş. yani kız aslında küçükken annesi yüzünden oynayamadigi oyunu, büyüyünce gerçek hayatta tekrar canlandırıyor.
--spoiler--

10/6

town of salem

ara sıra oynadığım oyun. +100 galibiyetim var. oyunda bazı rollerin değişmesi gerektiğini düşünüyorum. Türkiye serverinde spy ve forger tamamen işlevsiz roller. spy olan direkt oyundan çıkıyor haksız da sayılmazlar. ee zaten forger da will değiştiriyorsunuz ama Tr serverinde will okuyan kişi yok. eskiden spy mafyaların konuşmalarını okuyabiliyordu kaldırdılar. birde üstüne bilinçlenen oyuncu kitlesi ile jester ve executioner ile galibiyet almak oldukça zorlastı. jester-forger-spy ve executioner rollerine acilen buff gelmesi lazım.

resident evil 2 remake

oldukça başarılı bulduğum oyun. atmosfer çok başarılı yansıtılmış. ada wong diğer seriler deki gibi amerikalı değil de biraz daha asyalı görünmüş. capcom çok iyi bir iş çıkarmış.

--spoiler--
yalnız hikaye üzerinde ufak değişiklikler var. 1998 versiyonunda gazeteci ben'i bulduğumuz zaman kendisi hapishanede kalmak istediğini, onu bırakıp gitmemiz gerektiğini söylüyordu.

ancak bu seride gazeteci ben, beni buraya cheff iron kilitledi, beni buradan çıkarman lazim, bak bende keycard var bununla her boku açarsın diyip bize yalvarıyor.
--spoiler--

--spoiler--
başarısız bulduğum tek olay zombilere 7594939291975 mermi sıkmamıza rağmen sürekli yerden kalkması.
--spoiler--

survivor marcus

2018 Survivor all star yarışmacısı.

(bkz: medyum memiş)

fear the walking dead

3. Sezonda da yavan kalmış dizi. bir hareketlilik lazım. hep tahmin ettiğimiz seyler oluyor. bizi şaşırtacak bişey lazım.

dizideki adamım victor strand sürekli düştüğü durumdan kurtuluyor falan tamam adamım seviyoruz falan ama bu adamın içine düştüğü boktan durumlardan nasıl kurtulduğunu gösterin bari. bir bakıyoruz adam yüzlerce zombinin arasında kalıyor. ertesi bölümde evleri yagmalayıp, batık gemisinin enkazında şampanya iciyor. nasıl kurtulduğunu da gösterin bari.

otomatik kapı zombilere açılır mı

açar açar. sıkıntı yapılması gerekmeyen durum.

galatasaray

ağlama duvarı olmuş bu başlık tinerci kaynıyor. hadi evladım evinize.

galatasaray

(bkz: dothraki ordusu)

tlc

(bkz: the carbonaro effect)

severek takip ediyoruz.

vazgeçmek mi umut etmek mi

umut insanı ayakta tutar.

doğruları kabullenmek istiyorsan vazgeçmek, kendini kandırmak istiyorsan umut etmek.

sözlük kızlarının fotoğrafları

(bkz: geldi beyler)

umbrella corporation

resident evil filminin ve oyunlarının vazgeçilmez konusu.

hesapta ilaç, kozmetik ürünleri, savunma sanayisi ve biyolojik silahlar üreten bir şirket. kötü bir amaçla da kurulmamıştır. başlangıçta yasadışı isler yapmak gibi bir amaçları yok. ancak şirket farklı kisilerin eline gecince gizli labaratuvarlar da yaptıkları yasadisi virüs deneyleri dünyanın sonunu getirmiştir.

resident evil'in final filminde zaten her şey aciklaniyor. umbrella şirketinden yetkili kişiler ve dünyadaki bazı devletlerin yöneticileri aralarında anlaşma yapar. t virüsünün salinmasiyla dünyadaki nüfus düşecek ve dünya düzeni yeniden oluşturulacaktır. kısaca kendi kontrollü kiyametlerini yapacaklardır. yeryüzünde t virüsü terör estirirken, umbrella şirketinin üst kademeli yöneticileri ve devlet yetkilileri, racoon city'nin altındaki hive denen yeraltı şehrinde saklanacaktır. ancak virüs kontrolden çıkar ve olay durdurulamaz bir hal alır. umbrella'nin t virüsünü salmasindaki asıl amaç, yeni dünya düzenini kurmak ve bu yeni dünya düzeninde kendisinin de olmasını sağlamak. hiç değilse sonunu mantıklı bir yere bağladılar çünkü yillarca resident evil filmlerinde anlatılan bunun deneysel bir kaza sonucu olduğuydu.

town of salem

coven güncellemesinin oyuncuların eğlence ve oyundan aldığı zevki arttırmak için yapılmadığı oyun. bildiğin para kazanmak için yapılmış. 10 Euro veriyorsun tak mod sende.

böyle para ile satacaklarsa hiç mod yapmasinlar.

bi uyandın sağında lebron solunda kobe

gazi maaşı alırdım.

korku filmi klişeleri

terkedilmiş hastane, ev, kilise gibi tekin olmayan yerlere girilmesi.

bu yerlere girilmesi yetmiyormuş gibi yapılabilecek tüm aptalliklarin yapılması. iq'ya hakarettir çoğu.

nuri baba ali kemal ilişkisi

nuri baba aktif, Ali Kemal ise pasifti.