entry'ler (974)

yazarların en sevdiği film

Annie Hall.

adalar migros önünde buluşmak

bir karanfil dost önünde buluşmak değildir. *

zeki ve entelektüelin kendini oyalama mecburiyeti

dahi anlamındaki de'de ünsüz benzeşmesi yapan zeki ve entelektüel bireyin serbest vakitlerini geçirmek için yaptığı aktivitelerdir.

defalarca izlesem bıkmam denilen filmler

Nolan'ın Batman üçlemesi, Eternal Sunshine of the Spotless Mind, Spider-Man 2, Filth, belli başlı Tarantino filmleri (Pulp Fiction, Django Unchained, Reservoir Dogs vs.) The Wolf of the Wall Street.

shingeki no kyojin

son bölümünde bittiği yer yüzünden küfürler savdurtan anime. Dersimi aldım, bu sezon biter bitmez mangasına başlayacağım, bir 12 bölüm için daha yıllar yılı beklenmez arkadaş.

the circle

Bugün gittiğim, Emma Watson ve Tom Hanks'in (sözde) başrolde olduğu film. Çok güzel bir konusu olmasına rağmen konuyu harcamışlar gibi hissettim filmi izlerken. Ilk yarısının bitimindeki bir olay ikinci yarısına bağlıyor filmi, o olayın mantığını anlamaya çalıştım filmden çıkınca ama kafamdaki en mantıklı cevap bile yeterli değil, biraz zorlama olmuş bana göre. Bir de Emma'nın yanında takılan oduncu tipi oynayan herif çok kötü oynamış ya, bir ben mi irite oldum adama bilmiyorum. Fazla beklenti kurulmadan gidilmesi gereken bir film.

okuduğun üniversiteyi söylemeden anlat

Melih Gökçek'in pek sevdiği bir okuldur efenim. *

batman v superman i beğenen insan

benimdir. filmin günahları var eyvallah da zevk aldım izlerken bu yeterli benim için.
(bkz: beğenmiyorsan bile saygı duy) *

ağustos gökleri

insanı bambaşka yerlere götüren bir şarkıdır. Her dinlediğimde fazlasıyla içime işliyor, gecenin bir yarısı dinlemek ay ışığı altında yastığınızı göz yaşlarınızla ıslatmanıza neden olabilir. *
Ayrıca 1-2 sene önce bir arkadaş kız arkadaşıyla olan görüntülerini klipleştirip arkasına bu şarkıyı koymuştu, video silindi sanırım bir süre sonra ama şarkıyı her dinlediğimde o klibi arıyorum. Ayrıldılar mı, telif mi yediler bilmiyorum ama her iki türlü onlar kadar üzülmüşüm gibi hissettim.

Son olarak (bkz: yok öyle kararlı şeyler)'i dinleyin, dinlettirin. Erdem abiyle geçen sene odtü konserinde konuştuydum, adama direkt yanlayıp ''Acun ağbi alamanya'dan geldim'' modunda muhabbet kurmuştum sabredip sohbet ettiydi sağolsun. *

geceye efkarlandıran bir şarkı bırak

https://youtu.be/zKK620AZQ6M

(bkz: ezginin günlüğü)- mutlu olmak varken.

hollanda ya iki nota verilmesi

Batı müziği notalari baz alınmasından ötürü kınanası eylemdir.

haluk bilginer

masum isimli dizide her zamanki başarılı performansını sürdürmüş aktördür. Oyuncu kadrosu açısından zaten zengin olan diziyi daha da zenginleştirmiştir.

güne puanınız kaç

yemekhaneye geldim kartta yeterli para yokmuş, para yüklemeye gideyim dedim makine başkasının kartını yutmuş, başka makinede bekliyorum 15 dkdır o sırada hayvan gibi sıra oluştu yemek sırasında. böyle cenabetlik olmaz olsun. -10 veriyorum güne an itibariyle.

matematiğin en zevkli konuları

olasılık kesinlikle değildir. türev olur, integral olur, trigonometri çarpanlara ayırma vs. olur da olasılık nefretimdir.

sınavda burnunu çeken hayvanoğlu sığır

ygs-lys zamanı gittiğim deneme sınavlarında sıklıkla başıma gelmiş olan olay. Sınav başlamadan önce tuvalete de gidiyordum da fayda etmiyordu, napayım ben de mutlu değildim o sesi çıkartmaktan. :( Hatırlayınca üzmüş ve vicdan azabı çektiren durum.

94 yıllık sarhoşların kurduğu rüyalar bitti

akp üyeleri için "hani bunlar alkol almıyordu lan?" dedirten söylemdir.

20 yaşındaki veledin kardeş diye hitap etmesi

bu kadar alınılmaması gerekendir.
(bkz: Ne diyem Mahmut mu diyem)

1 hafta mastürbasyon yapmayan erkekteki değişimler

davranışları yaşıyla ters orantılı olarak etkilenen erkektir. Düşünsenize Ergenlikteki bi erkeğin başına geldiğini.. Ya da düşünmeyin. *

hakime sen olaylara hakim değilsin diyen sanık

hakimin "hapse girdin yalnız farkında mısın" cümlesiyle sözünü kesmesi muhtemel sanıktır.

the lego batman movie

Bugün izlediğim animasyon filmi. Açıkçası çok beğendiğim ve güldüğüm bir film oldu özellikle göndermeler açısından, tek sıkıntısı ana mesajı vermek için gelişen olayların uzamasıydı. Fazlasıyla başarılı bir parodi ve Batman karakterine belli seviyede aşina iseniz izlemeniz gereken bir filmdi bence.
Film notu: 7.5/10