beşiktaşta da bir şubesi vardır.
http://www.dilko.com.tr/
yds konusunda Türkiye deki en iyi dershane sayılır.
yabancı dil kursları da varır.
bakırköydeki şubesi oldukca güzel olan, insan bahcesini görünce bile orda saatlerini geçirmek istediği yerdir. dersler bakımından da oldukca iyi bir dersanedir yabancı dil konusunda. *
üniversiteye hazırlandığım iki yıl boyunca gidip geldiğim sonuçlarından memnun kaldığım kaliteli dershane. hocaları da soruları da kalitelidir. sadece biraz trenlerin gürültüsü rahatsız eder.bir ismail değirmenci vardı. ingilizce hocası. yakışıklı, müthiş espirili ,ingilizce ye oldukça hakim, kültürlü birisiydi. onun sınıfında olmak mükemmel bir ayrıcalıktı. hala oralarda mı acaba.
yabancı dil sınavları çerezden olan kurum. Ancak, yds ile arasındaki benzerlik yönünden tercih edilir.
bakırköy şubesi türkiye'nin en iyi yds eğitimi veren dershanelerden biridir ancak ismail değirmenci'nin öğretmenliği bırakacak olması nedeniyle eskisi kadar iyi olmayacaktır.
bakırköy şubesi "ismail değirmenci" diye bir kişiye ev sahipliği yapar ki bir tek o bile dilko'ya gitme sebebidir. ayrıca tarih hocası kasım hoca da kraldır.*
kadıköy şubesi, deniz manzaralıdır. türkiye'nin en iyi yabancı dil eğitimi veren eğitim kuruluşu denebilir. hocaları genel de seçme tiplerdir, kaliteleriyle, tipleriyle, zekalarıyla...
türkiye' de yds' ye hazırlık konusunda en iyi dershanedir. istanbul'da kadıköy, bakırköy ve beşiktaş' ta şubeleri vardır. kadıköy şubesine sırf teras manzarası için bile gidilebilir. etüte diye gidilir, derse girilmez, terasta oturulur. *
yds' de başarılı olmasının sebebi kadrosunu değiştirmemesidir. bir nizamettin hocamız vardı kadıköy şubesinde, kulakları çınlasın ben sınava hazırlanırken dilko' daki 19. yılıydı. ne iyi adamdın sen nizamettin hoca. hey gidi hey...
insanın moralini düzeltebilecek kapasitede deneme sınavları olan, özellikle readingleri çok kolay olan yayın.
yds konusunda gayet başarılı bir kadrosu ve çalışma prensibi olan, türkiye deki en iyi yds hazırlık kursudur. ayrıca sadece ingilizce eğitim veren şubeleride vardır (bkz: elmadağ). öss konusunda diğer öss dersanelerine göre (bkz: fen bilimleri merkezi) vs. yetkin olmasalarda iyi öğretmenleri vardır.
denemelerini çözdüğüm paragraflarında güzel şeyler öğrendiğim kimisinin bazen yalan bazen sıkıcı olsada bana bu yılki yds de 21 de 21 yaptırtan kaynaktır.
yds ye en yakın soru biçimini yakalamış yayınlardır.daha şimdiden lys 5 e uygun 3 set yayınlamışlardır bile bunlar:

(bkz: LYS-dil Grand Set)
(bkz: lys-dil main way)
(bkz: lys-dil grand set junior)
bakırköy şubesinde görüp görülebilecek en şirin öğretmenlerden birine ev sahipliği yapar ki kendisi pek muhterem ismail değirmenci'dir. üst üste 3 ders ingilizce'yi bile sıkmadan işler. sınıflardan kahkaha sesleri geliyorsa da bu adam sayesindedir. her ders başlangıcında hal hatır sorar, moral düzeltmeye çalışır ve nedense hiç yoklama almaz. bir tanedir o bir tane.
beşiktaş şubesine dil sınavına hazırlık için kayıt olduğum dershanedir. bilmeyenler için söyliyim, eski yerinden köyiçi/ıhlamurdere caddesi üzerine yepisyeni bir binaya taşındı.

eğitimi falan nasıl bilmiyorum fakat bugüne kadar okuduğum bütün yorumlar, öğretmen önerileri, hatta öğretim üyelerinin önerileri doğrultusunda iyi bir dershane olduğunu anladım.
bakırköy şubesinde iki senemi boşu boşuna geçirip bir kamyon para domaldığım dershanedir. çoğunlukla özel üniversitelere öğrenci yetiştirir. tikky nüfusu bakımından önde gelir. dershaneye sırf bahçede sigara kahve içip sinek gözlükleri takmak için gelen bir güruh da mevcuttur.
hala dil olayını beceremeyen beni bile eğitebilmiş dil kursu.

bir de şöyle bir şey var ilgilenen olur belki. http://www.gogogo.com.tr/140.aspx
yayınlarında eğitimini yansıtan kurum. bu yüzden grammar kitapları kötüdür. konuyla ilgili verilen örnek cümleler başlı başına bi olaydır zaten. ama test konusunda diğer yayınlardan daha iyidir. bakırköyde ve beşiktaşta şubeleri bulunur. *
bakırköy şubesinde tatlı mı tatlı bir hoca olan ismail değirmenciyi barındırır ki, ingilizceyi daha da bir sevdirir size kendisi. derslerinde sıkılmazsınız, sınıftan da kahkahalar eksik olmaz ama maalesef ki zaman hemencecik akıp gider derslerinde. biriciktir.
(bkz: dildo)

serbest çağrıştı bir an.
bakırköy'deki şubesinde almanca kursu da mevcuttur. lakin talep olmadığından pek bi karar veremedim gitmeye. bilgisi olan pm please.
bu yılki türkiye geneli ingilizce sınavı çok kolaydı.
yds ye hazırlanan biri olarak kaynak araştırırken tesadüf rastladığım şu kitabı görsel sayesinde merak uyandıran kurum ve yayıncılık. ayrıca kitaptan gayet memnunum, deneme ve vocabulary olanlarını sipariş ettim bekliyorum.