bugün

entry'ler (2220)

cilekkokuluaseton

onlarca tehdit ve şantajla bana yazdıklarımı geri almam için baskı yapan yazar.

bizde geri vites olmaz arkadaş!

uludağ sözlük yazarlarının twitter sayfaları

bazı ruh hastalarının kendi kendini sikmesine sebep olan sayfalar...

biraz bekleyince üzerinde çarpı çıkıyor başlığın kaldır sol taraftan, rahatla amk.

size ne milletin ifşasından, ilgi orospuluğundan, sanki siz çok düzgünsünüz lan.

kış uykusu

merakımdan ve saygımdan torrent'e düşmesini beklemeyip sinemada* izleyeceğim nuri bilge ceylan filmi.

sözlük yazarlarının itirafları

*bazen sonunu bile bile etrafımdakilerin yanında kendimi de kandırıyorum ya en çok ona sinirleniyorum.

*şimdiye kadar bir sürü insanı kırdım, bazısını istemeden kırdım ama bazıları da fazlasıyla hak ettiler bunu sözlük. herkese iyi davranayım, herkesi mutlu edeyim derken en çok kendini yıpratıyor insan.

*yakın arkadaşlarımı çok seviyor, çok özlüyorum ama herkesin işi gücü olduğu için eskisi gibi görüşemiyoruz ve bu cidden koyuyor bazen.

*bir süre hayatıma kimseyi almayacağım ve kendimi spora, okula ve işime vereceğim demiştim ve kendimi spora vermekten başka diğerlerini beceremedim henüz.

ayrılığın ertesi günü

--spoiler--
https://i.imgur.com/Yuz2Ll.gif
--spoiler--

bir hobi olarak cam kırmak

cam sesine hasta olanlarda görülebilen eylem.

sırf canım istiyor diye bir tane yandaşımla beraber okulun bodrum katındaki camları kırmıştık. meğer spor salonunun bir kısmının camını da kırmışız ve müdür andımızdan sonra hepinizi sikerim, o camları kim kırdıysa çıksın ortaya demişti. birkaç gün daha kimseden ses çıkmayınca başka bir andımızdan sonra polis çağırıp parmak izini aldıracağım ve öyle bulacağım o camları kıranları ama efendi efendi ben yaptım derse kapanacak bu olay demişti ve tırsa tırsa önce anneme, onun aracılığıyla da babama durumu anlatmış ve müdürle yüzleşmiştim. tabi camları taşla değil topla kırdığımızı söyleyerek.* o zamanın parası 20 liraya kapatmıştık olayı.*

zall

gelişmeler butonu yine ışıl ışılken heh yine televizyona çıktı herhalde zall ve saz arkadaşları ama bu kez mahkemeye gidişini haber veriyormuş.

ee napalım hacı? şahit mi olalım? sana buralardan enerji mi verelim? suçlama varsa mahkemeye gidersin, kanıtlanamazsa geri gelirsin.

spoiler ibaresini kullanmayan düşüncesiz yazarlar

(bkz: amlarına koyayım onların çok ayıp ediyorlar)

ekşi sözlük te bütün çaylakların yazar olması

feyk hesabım adına sevindiğim, içerisinin bir an için de çöplük olması dolayısıyla üzüldüğüm olay.

öyle bir trafik var ki sitede, bir başlığın gelmesi yarım dakika sürüyor ortalama.**

amerika denince akla gelenler

jfk havaalanı, manhattan, 59. cadde, hostel, laundry, yahudiler, paycheck, brooklyn, new jersey, central park, broadway, 42. cadde*, madison square garden, birleşmiş milletler binası, brooklyn köprüsü... şeklinde giden hatıralar bütünüdür, özletir.

ay em an engineer

sözlükte dolaşan bir mühendis daha...

nicki bana birini hatırlatıyor ama çıkaramadım şu an.

cilekkokuluaseton

dert dinlemeyi de, güldürmeyi de, benimle uğraşmayı da çok iyi bilen tatlı insan.*

norveç ordusu

liechtenstein ordusuyla birlikte avrupa kıtasının korkusuz neferleridir.

en iyi mühendislik

(bkz: anlat anlat heyecanlı oluyor)

günümüz şartlarında en iyi mühendislik ziraat mühendisliğidir. peşinden su ürünleri mühendisliği ve orman mühendisliği gelir.

yer yarılsa da içine girsem denilen anlar

yeni tanışılan ve henüz internetten sohbet edilen kişiyle geçen konuşmaların birinde naber nasılsın şeklindeki muhabbetlerden sonra karşı taraftan "tel..." şeklinde bir cevap gelince bir önceki gün "telefonda konuşurduk ama çok yorgunum, yarına kalsın" cümlesi hatırlanarak bir anlık sazanlıkla telefon numarasının yollanması ve ardından geçen birkaç milisaniye içinde ne yaptım ben diyerek ekrana kilitlenme hali...

neyse ki kadın bu tür şeyleri aşmış olgunluktaydı da "telefondayım demek istemiştim, bittiğinde ararım seni" diyerek daha fazla utandırmadı beni.

duruma uygun karikatür umut sarıkaya'dan geliyor:
görsel

inanma seni sikecek

ayrılık sonrası teselliye ihtiyacı olan kızlara yanaşan tunç'lara, meriç'lere, "bana gidelim film falan izleriz", "sana yemek yaparım, bi şişe de şarap açarız" tiplerine karşı kızı uyarmak amaçlı söylenmesi muhtemel uyarı ifadesi.

mercedes r serisi

makam arabası olarak kullanıldığına defalarca şahit olduğum mercedes'in eski a serisi ile birlikte en çirkin tasarımına sahip aracı.

ağırlığı 2 tondan fazla, uzunluğu da yaklaşık 5 metredir*.

l200 ve fiorino ile karşılaştırıldığını gören mercedes yetkilileri piyasadaki bütün r serisi modellerini geri çağırma kararı almıştır. zorlayarak mitsubishi outlander ile bile kıyaslanabilir bu araba ama l200'le kıyaslamak hangi kafanın ürünü?!

bir de böyle bir şey var:

(bkz: mercedes r 63 amg)

gas gas

goran bregovic ve shantel ortak yapımı olan; bulutlu havaya, sıkıcı iş gününe, bütün bunlardan bağımsız çöken hüzne birebir olan ve insanı kıpır kıpır bir balkan şarkısı.

http://www.youtube.com/wa...1Tp-H_6xZU&feature=kp

formula 1 sayesinde öğrenilen terimler

(bkz: formasyon turu)
(bkz: oversteer)
(bkz: understeer)
(bkz: kers)
(bkz: apex)

1 günde yazar olmak

(bkz: başlık açamamak)

(bkz: geldikleri gibi giderler)