yds’nin ona katladığı kurum.
Kesinlikle para tuzagidir. Bir suru sey vadedip hicbiri gerceklestirmezler. Dersane bolumuyle hic ama hic ilgilenmiyorlar. Gitmeyi dusunen varsa diye diyorum. Ozellikle adini vermek istemedigim bir hoca adeta ogrencilere garez duyup derste laf sokmaya falan calisan bir ergen. Ogrencileriyse ayri gerizekali. 5 dakika ayakta durmaniza ragmen bos yeri vermeyen tikkyler. Buraya kaydolacaginiz parayla kendinize hoca tutun.
Dershane olan bölümünde ofistekiler aşırı kaşar olduğu kurum.siz kayıt olurken size milyonlarca söz verirler.fakat öğrencisi olduğunuzda aşırı umursamaz tavırları ve ödeme yapmaya gelen abinize yavsamalarıyla ün salarlar.aptal dilko.

Not: Ygs konusunda aşırı yetersizlerdir.lys için öğretmenler kaliteli sadece idil ve arzu hoca için soyluyorum.fakat sınav ve ders sistemi bakımından çok ama çok eksikleri olan bir kurum.
Yds için de fazladan para koparıp bi bok yapmadıklarını duymuştum.her anlamda yetersiz bir kurum.
bakırköy şubesinin dershane kısmında ilker bulut adlı matemetik dersine giren hoca hakkındaki yanlış ilk izlenimlerimi düzeltmek için editliyorum entrymi. uzun zamandır düşünüp yapmaya fırsat bulamadığım için pişmanım. yanlışım olduysa affola. kendisi herşeyden önce mükemmel bir insan ve süper bir matematik öğretmenidir.kendisinden ilk izlenimlerimdeki kusurlar sebebiyle özür dileyerek utancımı sonlandırıyorum.
bakirköy şubesi hakkinda bilgisi olan var mi diye merak ettiğim kurum.
eğitimini, hocalarını beğendiğim fakat bir şubesinde acayip ilgisiz, yalancı bir eğitimin danışmanını bünyesinde barındıran dil kursu.
iğrenç ötesi dershane. aslında mensubu olduğum kurumları kötülemeyi sevmem ama gerçek bu. parayı alana kadar her şey güzeldir. sonrasında ne iki sınava girmeden veya girdikten sonra, ne tercih döneminde, ne de yerleştirme sonucu açıklanınca aradılar. ben de ihtiyaç duymadım.
dilko kadıköy şubesi dersane bölümüne lys hazırlığı için 2 yıl gittiğim öğrenciyi bağlayana kadar her şeyin gayet güzel olduğu dersler başlayınca matematik hocasına soru sorduğumda özel derse girer deyip yavşakça benden para istediği uyduruk dershanedir. gitmeyiniz, göndermeyiniz.
Testlerindeki tıp terimlerinden gına gelen yayın. Ama genel olarak çok iyi olduğu söylenebilir. Dil bölümünde olduğumdan testler, kitaplar, denemeler hep bu yayından. Denemeleri zaten YDS ile büyük benzerlik gösteriyor, bu yönden harika.
yds ye hazırlanan biri olarak kaynak araştırırken tesadüf rastladığım şu kitabı görsel sayesinde merak uyandıran kurum ve yayıncılık. ayrıca kitaptan gayet memnunum, deneme ve vocabulary olanlarını sipariş ettim bekliyorum.
bu yılki türkiye geneli ingilizce sınavı çok kolaydı.
bakırköy'deki şubesinde almanca kursu da mevcuttur. lakin talep olmadığından pek bi karar veremedim gitmeye. bilgisi olan pm please.
(bkz: dildo)

serbest çağrıştı bir an.
bakırköy şubesinde tatlı mı tatlı bir hoca olan ismail değirmenciyi barındırır ki, ingilizceyi daha da bir sevdirir size kendisi. derslerinde sıkılmazsınız, sınıftan da kahkahalar eksik olmaz ama maalesef ki zaman hemencecik akıp gider derslerinde. biriciktir.
yayınlarında eğitimini yansıtan kurum. bu yüzden grammar kitapları kötüdür. konuyla ilgili verilen örnek cümleler başlı başına bi olaydır zaten. ama test konusunda diğer yayınlardan daha iyidir. bakırköyde ve beşiktaşta şubeleri bulunur. *
hala dil olayını beceremeyen beni bile eğitebilmiş dil kursu.

bir de şöyle bir şey var ilgilenen olur belki. http://www.gogogo.com.tr/140.aspx
bakırköy şubesinde iki senemi boşu boşuna geçirip bir kamyon para domaldığım dershanedir. çoğunlukla özel üniversitelere öğrenci yetiştirir. tikky nüfusu bakımından önde gelir. dershaneye sırf bahçede sigara kahve içip sinek gözlükleri takmak için gelen bir güruh da mevcuttur.
beşiktaş şubesine dil sınavına hazırlık için kayıt olduğum dershanedir. bilmeyenler için söyliyim, eski yerinden köyiçi/ıhlamurdere caddesi üzerine yepisyeni bir binaya taşındı.

eğitimi falan nasıl bilmiyorum fakat bugüne kadar okuduğum bütün yorumlar, öğretmen önerileri, hatta öğretim üyelerinin önerileri doğrultusunda iyi bir dershane olduğunu anladım.
bakırköy şubesinde görüp görülebilecek en şirin öğretmenlerden birine ev sahipliği yapar ki kendisi pek muhterem ismail değirmenci'dir. üst üste 3 ders ingilizce'yi bile sıkmadan işler. sınıflardan kahkaha sesleri geliyorsa da bu adam sayesindedir. her ders başlangıcında hal hatır sorar, moral düzeltmeye çalışır ve nedense hiç yoklama almaz. bir tanedir o bir tane.
yds ye en yakın soru biçimini yakalamış yayınlardır.daha şimdiden lys 5 e uygun 3 set yayınlamışlardır bile bunlar:

(bkz: LYS-dil Grand Set)
(bkz: lys-dil main way)
(bkz: lys-dil grand set junior)
denemelerini çözdüğüm paragraflarında güzel şeyler öğrendiğim kimisinin bazen yalan bazen sıkıcı olsada bana bu yılki yds de 21 de 21 yaptırtan kaynaktır.
yds konusunda gayet başarılı bir kadrosu ve çalışma prensibi olan, türkiye deki en iyi yds hazırlık kursudur. ayrıca sadece ingilizce eğitim veren şubeleride vardır (bkz: elmadağ). öss konusunda diğer öss dersanelerine göre (bkz: fen bilimleri merkezi) vs. yetkin olmasalarda iyi öğretmenleri vardır.
insanın moralini düzeltebilecek kapasitede deneme sınavları olan, özellikle readingleri çok kolay olan yayın.
türkiye' de yds' ye hazırlık konusunda en iyi dershanedir. istanbul'da kadıköy, bakırköy ve beşiktaş' ta şubeleri vardır. kadıköy şubesine sırf teras manzarası için bile gidilebilir. etüte diye gidilir, derse girilmez, terasta oturulur. *
yds' de başarılı olmasının sebebi kadrosunu değiştirmemesidir. bir nizamettin hocamız vardı kadıköy şubesinde, kulakları çınlasın ben sınava hazırlanırken dilko' daki 19. yılıydı. ne iyi adamdın sen nizamettin hoca. hey gidi hey...
kadıköy şubesi, deniz manzaralıdır. türkiye'nin en iyi yabancı dil eğitimi veren eğitim kuruluşu denebilir. hocaları genel de seçme tiplerdir, kaliteleriyle, tipleriyle, zekalarıyla...