bugün

sesinin bir kimliği, rengi olmayan; kah tracy chapman, kah b.b king olan ağzıyla enstrüman sesi çıkarmayı enstrümanistlik sanan iki arada bir derede kalmış sanatçı kişisi. elbette belli bir yeteneği vardır, ses oktav aralığı uzundur filan ama, bunun sanata katkısı nedir, cihazdan değil sanat ve sanatçıdan bahsediyoruz.
yıldız ibrahimova'dan feyz aLdığını, hatta be hatta bir çok şarkısında onu takLit ettiğini düşündüğüm ses sanatçısı..
(bkz: yalnızda ayağa kalkabilirim)
neredeyse her ay beyoğlu hayal kahvesi'nin aylık programından eksik olmayan, sahne performansı sırasında çellistinin kendisine bakışlarını hayra yorduğumuz* geniiiiiş ses aralığını yer yer abartsa da çoğu zaman çok güzel kullanan şarkıcı.
cem isminin lanetinden kurtulmuş cem'lerdendir. yagmur ve sonbahar şarkıları ile ruh okşayan güzide cem'dir.
çok iyi fal bakarmış. hatta albüm çıkmadan önce bi cafede falcı olarak çalışırmış.
o nasıl bir gırtlaktır ki aynı şarkıda 5 kişi ile birlikte şarkı söylüyormuşçasına sesler çıkarabilsin. o ne sestir ki o şarkıların kulaklarımızda yankılanmasını ve dillerimize yapışmasını sağlayabilmiştir. mükemmeldir.
summer time için;
http://www.youtube.com/watch?v=6Y2T6sYxjdI
19 subat'ta beyoglu hayal kahvesinde sahne alıcak insan üstü kişilik.
10 martta beyoğlu hayal kahvesinde elektronik performans sergileyecektir.

19 martta yine hayal kahvesinde yeni çıkacak olan albümünün tanıtımını yapacaktır. albüm konsepti "essential I / seçkiler I" dir. bildiğimiz türküleri alışık olmadığımız tarzda yorumluyor sanatçı.

21 mart izmir bios vardır bir de. piyano eşlik edecektir adrian'a..
Doğadan siyah çay reklamına sesiyle hayat vermiştir.
doğadan reklamının müziğini şöyle seslendirmiş;

http://www.youtube.com/watch?v=--iIszk6AKI
balyoz etkisi yapan şarkılar üreten muhteşem ses.
çamaşır ipi gibi bir ses teline sahip insan.
haziran ayı içerisinde yeni albümünü piyasaya sunması beklediğimiz müzisyen.
albümün ismi essentials / seçkinler
ayrıca albümde yer alan "ay gız" türküsünü myspace adresinden dinlenebilir.
yeni albümü; essentials / seçkiler piyasaya çıkmıştır. çanakkale türküsü'nü öyle bir söylemiş ki dinlerken ağlayası geliyor insanın .
yeni albümü essentials / seckinler 'in şarkı listesi

1. Dostum
2. Ayrılık
3. Odam Kirectir Benim
4. Ay Gız
5. Geçti Dost Kervanı
6. Ben Annemi Özledim
7. Çanakkale Türküsü
8. Yemen Türküsü
9. Ah Bir Ataş Ver
10. Al Fadimem
11. Gel Gör Beni
dünkü sabah gazetesine verdiği röportajda sözlüklere dokundurmadan geçememiş insan. nicki olan herkes eleştiryor diye.

kızdım mı yoo kendi görüşüdür bana ne?
7 oktavlık bu sesin kimler geldi kimler geçtiyi nasıl böyle mahvettiği merak konusu.
yazdığı şarkıların sözleri eritip bitiren insan. nasıl bi aşıktır çok merak ediyorum * *
mtv tr kanalında yaptığı röportajla konuşulacak olan isim. populer müziğin kirlenişi, para için berbat şarkılar yapılmasına çok güzel dokundurmuş olan insan evladı. haber sabah gazetesinde saptırılarak verilmiş bulunmakta.
18 temmuz 2008 tarihinde çubuklu hayal kahvesinde konser verecek kendileri.
1 temmuz da da kıbrıs'ta bulunacak.
kaynak: (bkz:http://www.cemadrian.com
)
benim mtv de herkes en sevdiği 5 parçayı çaldırırkene cem adrian en sevmediği 5 şarkıyı çaldırmıştır ve gönüllerimizde taht kurmuştur. en sevmedikleri arasında hande yener ve murat boz da vardır.
atılan mesajlara aynı nezaketle cevap veren, sarkılarındaki üstatlıgın bos olmadıgını mesajlarından da anlayabildiginiz, muhtesem insan.aşık olunası.
son albümünde bir takım türkülere yapılmış düzenlemelerle kulağımızın damak tadını - evet evet aynen öyle - değiştirmeye niyet eden sanatçı. sesinin büyük rolü olduğunu düşünüyorum. müziğinin içinde son derece şık duruyor beyimizin sesi. ister otuz altı bin dört yüz oktav olsun, ister bir. güzel işte.

farinelli vardı bir ara. ona çok benzetiyorum tarz olarak.
...bu şehirde bir kadın var, adı bana özel
elleri var küçücük, yüzüyse çiçeklerinden güzel
kimse bilmez benden başka bi kalbi var kocaman ama bana özel
bazen kızar dünyaya ama sadece kendini üzer
göremezler...izin vermese asla üzemezler
çözemezler...onun bir düşü var ki; asla bilemezler
Onu neden sevemezler...

bazen bakar gökyüzüne O, bulutları izler
kuş olup uçmak,kanat çırpmak,o bulutları geçmek ister
yemyeşil çimenlerde sırılsıklam koşmak ister
bu gri şehrin tüm yollarını rengarenk boyamak ister

göremezler...kalbindeki elmasa erişemezler
çözemezler...onun bir düşü var ki asla bilemezler
onu nasıl sevemezler...
bilemezler...
hiç sevemezler...

şimdi O kanatlarını rüzgara açmış, dur diyemezler
yıldızların arasında o kadar parlak ki onu seçemezler

başka sularda o...
şimdi başka rüzgarlar arıyor
başka yollara yürüyor...
başka... başka...

dinlenildiginde akla bazı bazı kendini getiren kendin için söyleyebilecegin bir cem adrian şarkısı ... illa birinden beklemk zorunda degilsin.. kendine armagan edebilirsin...