bugün

yayından kaldırılmasından korktuğum dizidir. lan ne zaman böyle sağlam kadrolu, oyuncuları en azından sağlam tiyatrocuların oynadığı diziyi görsem yayından kaldırılıyor.
sözlükde neredeyse hiç kötü eleştiri almamış ve gözümdeki değerini birkez daha arttırmış dizidir.
ugur yücelin konuşma tarzının daha iyi olabileceği dizi buna ragmen severek izliyoruz.
siradan senaryosunu usta oyuncularla kotarmaya calisan bir yapim.
2. bölümde samim'le meliha'nın dramatik sahnesiyle ağlatan dizi.

(bkz: hem güldürüyor hem ağlatıyor durduramıyoruz canım ciğerim) *

edit: ayrıca acıktırıyor da be kardeşim.
an itibariyle yayinlanan bolumde * insanı, büyük oğlanın * ümügünü sikma derecesine getiren, kucuk oğlan, sevimli yaratığınsa yanaklarını sıkıp sevmek isteten fevkaladenin fevkinde, bir dizi atvde izlenir dizisi.
--gelecekteki bölümler için spoiler olabilir de olmayabilir de--

dizi yayına girmeden birbirinden farklı fragmanlar yayınlanmıştı. bu fragmanlardaki görüntüler öylesine mi çekildi yoksa gelecekteki bölümler için spoiler mı içeriyor orasını bilemiyorum. eğer gelecekteki bölümlerse onlar birçok şey hakkında fikir sahibi olabilir insan. hatta bugün de farkettiğim üzere dizi başlarken jenerikte de baya farklı olaylar gösteriliyor.

örnek verecek olursak;

- meliha ve feride'nin müteahhitin kullandığı bir arabada ağlayarak gitmeleri. düğünden kaçmış yine birileri.
- daha sonra da bindikleri bu arabadan inerek gelinlikle otobanda koşmaları.
- ali ve seyhan'ın yakınlaşacak olması.
- ali'nin sanki intihar ediyormuşcasına boğaza göbekleme atlaması. balıklama olmamış alicim.
- tam hatırlayamamamla beraber, çocukların samim'e "meliha ablayla evlen" demeleri.

--gelecekteki bölümler için spoiler olabilir de olmayabilir de--
son zamanlarda ortalıkta esen abuk subuk dizi furyası içinde kıyaslanmaması gereken süper dizi.samim,meliha,ali ve diğerleri süper.yalnız yapımcılardan ricam ya şu evin büyük oğlunu amcasının yanına almanyaya yollayıverin de seti basıp ümüğünü sıkmak zorunda kalmayalım olur mu canım ciğerim.ayrıca;
samim seni öldürürüm.
evin büyük oğlunun * ağzının burnunun kırılmasını isteğimizdir dizidir.
içinde uğur yücel var diye izlenilen ama kısa zamanda uğur yücel'in yaptığı güzel işlerden biri olduğu anlaşılan dizi.
uğur yücel'e olan özlemim nedeniyle izlemeye başladığım lakin meliha karakterine aşık olduğum dizi.. umarım bozmaz da mafyaların, birbirleriyle yatanların idol olduğu ülkemde adam gibi bir şey izleme imkanı yakalarız.. çok sevdim henüz 3 bölüm olmasına rağmen.. belki çok etkileyeci bir senaryo ya da değişik açılı sahneler falan yok ama içerdiği önemli bir şey var bana göre; o da samimiyet.. seviyorum bu diziyi yani..

--spoiler--

samim! seni öldürürüm!

--spoiler--

edit: aşık olduğum aktrisin ismi şebnem bozoklu'ymuş.. saygılar burdan kendisine..
senaryosunu çok beğenmediğim, çok iyi oyunculara sahip dizi. dün izledim. bölüm bomboştu aslında. bu bölümün konusu çocukların kaçması ve sonra geri gelmesi. pek boş geldi bölüm bana. bide evin asi çocuğunu iyice itin götüne sokmuşlar iyice itici hale getirmişler. zorlama olmuş.

bir de aklıma gelen, bu çocukların ana babaları o kadar lüks içinde yaşarken nasıl tek kuruş birikimleri olmaz, çocuklar dımdızlak kalır? hiç inandırıcı olmamış. oldu bittiye getirmişler. olmamış dizinin o kısmı. belki ilerleyen bölümlerde olaylar çok farklı gelişirse o kısmı unuturuz bizde. yoksa çok ağır ilerliyor şu an dizi.
güzel güzel giderken birden sıçızlayacağına garanti verebileceğim dizi. dedim ya şimdilik güzel.
iyiki dizilerin tekrar bölümleri var. bu durumu ilk defa takdir ediyorum zira kaçırmak istemediğim bir dizi var artık.
izlerken süper baba ve ikinci bahar dan aldığım tadı vermeyi başarmış dizi.umarım hakettiği ilgiyi görürde,saçma sapan nedenlerden ötürü türkiyedeki dev dizi furyasının kurbanı olmaz.
çok detaylı bir senaryosu olmasa da, sımsıcak diyalogları, yeniden ortaya çıkarak, eski coşkun halinin üzerine bir şeyler katmış olarak kendisini izleten uğur yücel'i, hemen hemen her dizide, seven kzı canlandıran ama, tatlı mı tatlı ezgi mola'sı, kıskanç koca; seven erkeği ilker aksum'u, ve kocanın hoş ve alımlı karısıyla* yeni bir aşka yelken açacağı aşikar, biraz kilolanmış görünse de, diziye ayrı bir hava katan ozan güven i ve, hemen hemen tüm entarilerdeki görüş birliği gibi, 've tanrı kadını yarattı' tadındaki duruşu ve gönülden oyunculuğu ile, sebnem bozoklu 'su ile mükemmel bir tat yakalamış dizidir.
bu yılki türk dizileri içerisinde en başarılısı. inşallah klasik tmc dizisi olmaz. bilindiği gibi kimi tmc dizileri harika başlayıp zamanla saçmalamanın da ötesine gittiği için bu diziden de korkmaya başladım saçmalar diye.
canım cigerim... bal gibi bir dizi olmuş.
süper baba dizisinin milenyum versiyonu. son zamanlardaki saçma sapan yapımlara ders verir nitelikte iş çıkarmışlar. uğur yücel, ozan güven gibi süper oyuncular diziye ayrı renk getirmiş.
Uğur Yücel ve Ozan Güven sadece ikisi bile diziyi taşıyabilecekken diğer oyuncular da inanılmaz bir oyunculuk sergiliyor bu dizide. Konusu da samimi biraz ikinci bahar biraz süper baba izleri var ancak konu çok daha karmaşık karakterlerin hepsinin ayrı hikayesi var işlenebilecek. Kısaca izlenmeli izletilmeli.
o değil de bu dizide bir "eda" var arkadaş o nasıl bir oyunculuktur(varan1), o nasıl bir
"ablacım" demektir(varan2), o nasıl bir ergen ve mantıksız erkek kardeşin otoritesine rutin zamanlarda el sürmeyip yine de hayati kararları ona bırakmama halini canlandımadır(varan3), ve "Aman Yarabbi" o nasıl bir tatlılıktır yahu?! Bu kız eğer canlandırdığı karaktere yakın yaşlardaysa zaten "nirvana" ya ermiş diyebiliriz oyunculuk konusunda da eğer değilse bile hayvani bir alkışı haketmiştir kesin. ben istiyorum 4-5 yaşında olayım gelsin bu bana "ablacım" desin. O derece yani.

Ayrıyeten bu dizide fenafillaha ermiş bir uğur yücel bir ozan güven hele hele bir şebnem bozoklu var ki şu diziden sonra bunları bir yapımında görmek isteyen yapımcı serveti gözden çıkarmalı. uğur yücel ile ozan güven zaten bilinen yeteneklerdi de şebnem bozoklu yu bu ülkeye tanıtan yapımcının önünde de saygıyla eğiliyorum.
televizyon izlemeye vakit ayıran herkesi davet ettiğim dizidir.*
bıçak sırtı'nda bir şey yapamadım ama bu dizi kaldırılırsa yakarım o kanalı! erol avcı'ya huzurlarınızda teşekkür ederim. (tabi hikmet oyuncularda fakat para da onda.) yalnız şebnem bozoklu ve ezgi mola'ya hakkat bi çentik atmak gerek.
az evvel izlediğim son bölümde gördüm ki uğur yücel şive konusunda tempo düşürmüş. aman tam gaz gidilsin canım ciğeriiim!
yeni kanlar, yeni canlar katilmistir diziye, ozellikle genc, hoş bir kız girmiş, samimin genclik arkadasinin kizi olarak, pek bir begendik kendisini, onla beraber bir de egreti gelinde hepimizin imrendigi * nurgul yesilcay'in partneri onur ünsal katilmis diziye, hayırlı olsunlar.

--spoiler--
4. bolumde, otele garson olarak samimle alinin alinmasini telefondan öğrenen halimin, garsonla diyalogu yine bitirmiştir beni:
-bizim neyimiz var?
+tipimiz bozuk usta..
-senin tipin bozuk.! bozuk tipli..!
--spoiler--
Süper bir dizi olduğu bin defa yazılmış ancak atv'nin bir milyon kez tekrar bölümlerini yayınlayarak piç ettiği dizidir. Eğer uydu anteniniz varsa, pazartesi, salı, çarşamba ve perşembe günleri yayınlanan son bölümün tekrarını izleyebildiğiniz dizidir. pazartesi akşamı tekrarı yayınlanmasına rağmen, salı günü yeni bölüm öncesi utanmadan bir de özet yayınlayan mal bir kanalda yayınlanan dizidir.
hasta oldum bu diziye, canım cigerimm. ugur yücel muhteşem gerçekten..
güncel Önemli Başlıklar