bugün

entry'ler (753)

15 mart 2012 beşiktaş atletico madrid maçı

bu kadar beşiktaş baskısından sonra atletico madrid'in gol bulacağı karşılaşma

edit: bir kere de şu avrupa maçlarından ders alınsa , ne güzel olmaz mı ?

8 mart 2012 atletico madrid beşiktaş maçı

Y. Demirören: "Avrupa'ya gitmeyelim dedim dedim bana inanmadınız, bak noldu şimdi?"

9 mayıs 2010 ankaragücü fenerbahçe maçı

gecekondunun * gökçekler geldiğinden beri devam eden onurlu duruşunu koruyacağı maç olacaktır. bugün şöyle bir açıklama yapılmıştır.

Ankaragücü Sevdalılarına
--
Bir kaç gündür bilet fiyatları belli olduğundan beri ne yapacağımızı nasıl yapacağımızı düşünerek iki gün geçirdik ama hiç bir toplantımızdan da yüzümüz gülerek ayrılmadık. Sorun bizim içeri girmemiz değil bizler hepimiz içeri gireriz ama Ankaragücü'ne gönül vermiş bu takımın sevdalısı yağmur, çamur demeden her yerde takımını destekleyen insanların günahı neydi neye dayanarak bilet fiyatını 50 TL yaptınız anlamak mümkün değil? Bizi mi cezalandırdınız aklınızca elimizden sevdamızı mı almaya çalışıyorsunuz? Bu yaptığınız insafsızlığın vicdansızlığın hesabını nasıl vereceksiniz?

Haftalık 50 TL'ye sanayi de çalışan ya da Sitelerde çalışan ya da hammallık yapan pazarcılık yapan vs vs bir çok örnek verebiliriz. insanların maça girememe vebalini nasıl ödeyeceksiniz haftalık 5 Tl harçlıkla okula gidip yemeyip içmeyip bu paraları biriktirip maça gelen öğrenci kardeşlerimiz stada gelip dışarıdan ağlamaklı gözlerle stada bakıp canından çok sevdiği takımını izlemeden evine dönmesine nasıl yüreğiniz el verecek? Gerçi bu yazdıklarımız sizin için hiç bir şey ifade etmez sizde o yürek vicdan nerede? Siz garibanlık görmediniz ki bu insanların halinden anlayasınız. Sizin için 50 TL yemek yiyip verdiğiniz bahşiş kadar değersiz...

Ya bu insanlar için ne ifade ediyor bunu küçük beyniniz hiç bir zaman anlamayacak bizler yapmadıklarınız için sizi eleştirdiğimiz zaman gücünüze gidiyor alın size en güzel örneği bilet fiyatları ey Ahmet Gökçek sen değil miydin Ankaragücü'nü alırken ben bu takımı taraftarı için bu takıma gönül verenler için alıyorum diyen hani nerede hepsi yalanmış daha bir ay önce konuşmanda demedin mi bizim taraftarımızın maddi gücü zayıf ve çok öğrenci var onlara göre bilet fiyatı düzenleyeceğiz dediniz bu da mı yalandı?
Zaman hep bizi haklı çıkartıyor duruşumuzun ne kadar doğru olduğunu bir kez daha anlıyoruz.

Hiç kimsenin gücü bizim Ankaragücümüzden vaçgeçmemizi sağlayamaz şimdi size soruyoruz size art niyeli diyoruz sorumuza cevap verin biz yanılalım...
Bilet fiyatını 50 TL yaparsın stadı yarı yarıya yaparsın amaçınız para kazanmak deriz eyvallah deriz takım para kazanacak deriz sen Fenerbahçe'ye 1064 bilet ayır ve Gecekonduyu 50 TL yap bu nasıl bir anlayış nasıl cevap vereceksiniz?

Ayrıca dünyanın hiç bir yerinde kale arkası tribün ile maraton tribünü, kapalı tribünü fiyat düzenlemesi bu şekilde olmaz. bizim bilet almadığımız ortamda nasıl Gecekondu ile binlerce bedava kombine verdiğin trübünlerle fiyatları aynı tutarsın bu nasıl bir art niyettir, bu nasıl vicdansızlıktır ?
Unutmayın binlerce Ankaragücü sevdalısının ahını nasıl üstünüzde taşıyacaksınız size hakkımızı helal etmiyoruz.

Yıllarca kader birliği yaptığımız yeri geldiği zaman beraber sabahladığımız aç susuz yatıp kalktığımız aynı mutluluğa beraber güldüğümüz aynı üzüntüye beraber ağladığımız dostlarımız neredesiniz? Bu haksızlığa nasıl bu kadar sessiz kaldığınızı aklımız almıyor ve bizi en çok da derinden yaralayan bu oysa ki, düğününüzde beraber oynayıp aynı cenazeyi beraber omuzladık yoksa Ahmet Gökçek'ler, Melih Gökçek'ler gelip geciçi sadece baki olan bizleriz.

Hep demediniz mi onurlu olalım tepkimizi koyalım diyen alın size onurlu duracak bir fırsat gelin Fenerbahçe maçında bu haksızlığa tepkinizi koyun bizlerde sizi ayakta alkışlayalım.

Şimdiden dışarıda kalacak arkadaşlarımız kardeşlerimiz abilerimiz hakkını helal etsin.

ÇOKTAN AZ OLACAĞIMIZA , AZDAN ÇOK OLURUZ !

1910 Ankaragücü Taraftarlar Derneği

Gecekondu

hastası olunan sözler

türk insanı gariptir, her lafı kaldırmaz. ibne dersin köpürür, sikersin aldırmaz.
(bkz: neyzen tevfik)

annenin çiçekleriyle konuşması

(bkz: çiçeklerin abisi olmak)

eski sevgili ile arkadaş kalmak

(bkz: arkadaşça sevişmek)

adana demirspor

sezon açılışı için yoldaşları a s livorno calcio 'yu adanaya cağırmış takımdır.

http://www.spor01.com/haber_detay.asp?haberID=1047

ankaragücü taraftarı

ankaragücünün seyircisi yoktur taraftarı vardır; ankaragücü taraftarının seyircisi vardır.

sözlükteki ankaragüçlüler

istanbul hegemonyasına inat şehrinin takımını destekleyen yazarlardır..

(bkz: cakaf)
(bkz: ihaleci)

matias almeyda

"Biz futbolun sahte dünyasının içindeyiz. Bu tamamen düzmece bir dünya. Bize basit bir oyun oynamamız için milyonlarca dolar ödeniyor. Ama biz sadece sistemin devam etmesi için kendini satan köleleriz. Ben sadece futbolcu Almeyda değilim. Bir insanım, bir babayım ve bir çiftçiyim. işte bu benim. Ve futbolun içinde kaldığım her gün gerçek Almeyda'dan uzaklaşıp, kişiliğimi yitiriyorum."

matias jesus almeyda.

antonio de nigris

kalp kapakçıklarındaki kalınlaşma, ani ölüm riski taşıdığı için futbolu bırakmış meksikalı. geçen sezon ankaragücü forması giymekteydi.

darius vassell

30 haziran salı günü akşam 19.00 itibariyle ankaraya gelip ankaragücüne imzayı atacak ingiliz oyuncudur. yüzlerce ankaragüçlünün havaalanında olması beklenmekte. cengiz topel yıldırım ve ekibini ankaragücümüzün ismine ve 100. yılına yakışır bu transferinden ötürü kutluyoruz.

http://www.since1910.net
http://www.gecekondu.org

yazılı olmayan pes kuralları

penaltı sırasında kalenin ortasına vurulmaz. en kesin kurallardan biridir. kurala uymazsan koca bir maçı heba etmiş olursun. hatta 40 yıl arkadaslarının çenesinden kurtulamazsın.

bursaspor tv

bugün yayın hayatına girmiş ve yayın tarihi itibariyle ankaragücü - bursaspor kardeşliğine de gönderme yapmış tv kanalı.. 16.06.2009

kızılcahamam

her sene onlarca futbol takımının kamp yaptığı güzide ilçemiz.

not: kızılcamam diye okunur. *

holigan

(bkz: holigan değiliz ankaragüçlüyüz) *
(bkz: holigan değiliz daha beteriz) *

27 mayıs 2009 barcelona manchester united maçı

(bkz: burun vurdu)

24 mayıs 2009 ankaragücü denizlispor maçı

maç sonunda özlediğimiz anlar yaşanan karşılaşma. yönetim sahaya inerek taraftarla kucaklaşmış 100. yıl için büyük ankaragücü taraftarına söz vermiştir.

süper ligde görmek istenilen takımlar

(bkz: karşıyaka)
(bkz: göztepe)
(bkz: adanademirspor)

kapital karl

sadece ankaragücüyle ilgili girdiği entryler nedeniyle bile milyonlarca * artı oyumu almış yazar..

(bkz: bu sevda kalbime bir gecekondu)