bugün

şirin mi şirin olduğumuz o çocukluk döneminde olan saflığımızdır.
(bkz: masumiyet)
(bkz: çocuksuluk)
(bkz: beyin hücresi)
(bkz: vicdan)

(bkz: iyi niyet)

hayatın attığı kazıklardan sebep kaybedilen en büyük güzellik.
12 saatin uzun bir süre olduğunu sanma hastalığı.
(bkz: haylazlık)
(bkz: sorumsuzluk)
(bkz: sorunsuzluk)
(bkz: iffet)
(bkz: adalet)
(bkz: sadakat)
küçükken ölümün ne olduğunu bilmezsiniz ancak yaşınız ilerledikçe babaanne,dede, anneanne den başlayarak çevrenizdeki sevdiğiniz insanları yavaş yavaş kaybedersiniz ve hayatta kalmaya başladığınızın farkına varırsınız.
erkeklerde saçlar kaybedilir. biraz somut olalım.
spermler.
büyüdükçe kazanılan şeylerden çok olanlardır.
hayal kurmak.
safkan su katılmamış cana yakınlık ve paylaşımcı kişiliklerdir. serpilip gelişen bitkiler gibi olgunlaşılır, ve hayatın o düzensiz yaşamına ayak uydurmak zorunda kalırız. evimiz olur, aile kurarız, ve yaşam standartlarını hep yüksek tutmaya çalışırız.. fakat '' akşama müsaitseniz size uğrayacağız '' istekleri kaybolur. şen şakraklığımızı yitiririz. sıksıkı bağlar, incecik ipliğe dönüşüp kopar. çünkü onlar geçmişte kalmıştır, sorumluluklar ve yerine getirilmesi gereken yükler binmiştir sırtımıza. dertsiz tasasız oyun dünyasından, hayat gailesi evrenine transit geçeriz.

dünya ne kadar basitse ve gelişim göstermemişse, o kadar dayanışma ve birlik beraberlik vardır. fakat ne kadar da ilerleme kaydedilmiş ve çığır açılmışsa o kadar uzaklaşırız birbirimizden.
kıyafetlerim olmuyor artık üstüme.
bekaret.
kesinlikle safliktir. zamanla yalanlar gelir, gurur gelir, saflik herkeste bulunmaz hale gelir sonra.
(bkz: masumiyet)
genital bölgedeki kılsızlık oranı.
oyuncak araba koleksiyonu. sünnetimde çalmış ibneler.*
Sevdiklerimiz.
çekirdeksiz karpuz. küçükken annenizin hiç üşenmeden sizin için karpuz çekirdeklerini ayıklayıp, karpuzu küçük küçük parçalara ayırdığı günler geride kalmıştır artık.
Büyüdükçe yavaş yavaş kaybettiğimiz olgulardır.
*
-çamurlu sularda koşup oynayabilme özgürlüğü.
-Taso, bilye ve bilimum oyunları oynama özgürlüğü.
-dilediğince kek, çikolata, pasta yiyebilmek, kiloyu dert etmemek.
-küçükken oynadığımız oyunlar, karşındakini yenmek veya yenilmek.
-okulun ilk gününden önceki gece heyecandan uyuyamamak.
büyüdükçe kaybetmedim ancak büyüdüğümden ötürü içimde kalan bir uktedir parklardaki, ordaki, burdaki trambolinler. içinde zıp zıp zıplayan çocukları gördükçe ah ulan bi 10 sene sonra doğaydım demeden edemiyorum.
dogallık, masumiyet. Heryerde çıkan kıl, ben, sivilce. Bunlar da kayıp aslında.
aile bireyleri (dede, teyze, anne, baba...).