bugün

entry'ler (438)

oy vermemek

normal şartlarda oy vermeyen kitleyi gayet haklı bulurum. bir kişinin 80 parti arasından "abi benim kafama uyan parti yok" demesi gayet mantıklı bi durum. aynı zamanda gayet apolitik bir yaklaşım. ancak önümüzdeki 7 haziran 2015 genel seçiminde yapılacak bu hareket mevcut partilere karşı protesto değil apaçık aptallık ve kendiyle çelişmedir. nedeni ise çok basit. şu an iyi kötü 80 e yakın parti var. ismi duyulmamış, duyulması yakınve popüler parti olmak üzere ayırabiliriz. hepsinin ortak noktası birbirinden farklı düşünmesi. ilerde bu sayı artabilir, biri gidip senin fikrine uygun biri gelebilir veya sen bile gelebilirsin. ancak önümüzdeki seçim sonrası başkanlık sistemine geçilirse şayet senin önüne 80 aday koyulmayacak. senin önüne 2 ya da maksimum 3 aday konulacak. bu seçilecek adayların da seni temsil etme olasılığını cumhurbaşkanı seçimlerine bakarak değerlendir protestan kardeşim. ben bu seçimde oy veriyorum. oy vermemin sebebi radikal bir değişiklik olup ülkenin bir anda daha iyi bir yer olabileceği inancım değil, oy verme sebebim şu an için ülkeye en çok zarar verecek olan başkanlık sisteminin gelmemesini ve bir ileri aşamada seçim barajının düşürülmesi inancımdır. bu yüzden saf olma protestan apolitik kardeş. bu seçimde de oy vermezsen ömrün boyunca oy vermeyeceğin bir döngüye gireceksin. iyi düşün saf olma.

tayyip in reyhanlı da yüzde 73 oy alması

%72.5 ile rte'nin önde bitirdiği sonuçlardır. tabi hatay halkı oradaki insanları bizden daha iyi bilir. biz de az çok bir şey biliyoruz oradaki vatan haini, kaçakçı aşiretler hakkında. ama insan çoluğunu çocuğunu da sevmez be kardeşim. paraya böylesine bağımlı olmanın ne gereği var. sonuç olarak verenler için değil de çocukları için üzüldüğüm sonuçlardır.

10 ağustos 2014 cumhurbaşkanlığı seçimi

(bkz: 10 ağustos 2014 reyhanlı seçim sonuçları)

ekmeleddin mehmet ihsanoğlu

adamın parmağındaki tırnağın kiri olamayacak adamlar tarafından aşağılanır duruma geldi. siyaset böyle bir şey işte. ulan hakaret etmeden önce bir düşün o adam nere sen nere. herifin başarıları, bilgi birikimi, kültür düzeyini bu herife küfredenlerle eşleştirmeyi geçtim bu göt kafalıların çoğu adamın özgeçmişindeki kelime sayısı kadar kültür içerikli bir şey okumamışlardır. oyumu kendisine vermeyecek olsam da bu duruma çok içerleniyorum ve kendisine çok saygı duyuyorum.

fatih tezcan

sadece akpartililerin sevdiği adam. bilgisizliğinden, yarı-cahilliğinden, uydurma tarih anlayışından hiç bahsetmiyorum. sadece bir partiye bağnazca bağlanmış kişilerin sevdiği bir adamın yazdıklarına güvenen tiplerden bahsediyorum. sonra sağda solda ben tarafsızım bu da tarafsız tarih tarafsız bilgi diye geziyolar. gerçekten bu adama güvenmenin mantığını biri bana açıklasın.

06 rte 53

yiğit buluttan almasını beklediğim plaka. sonra üstünü bi güzel yağlayıp fatih tezcana hediye eder. o da pek sever yağlı şeyleri mutlaka yapacak bir şey bulur.

29 haziran 2014 ışid in hilafet devleti ilanı

(bkz: izmir deki ışid üyeleri)

ortadoğu da halifeliğin ilan edilmesi

(bkz: izmir deki ışid üyeleri)

atatürk ün neden çocuğu yoktu

büyük liderlerin çocuğu olmaz derler. zamanında çok çocuk taht kavgası çıkarırdı o bile ülkeye ayrı bi dert ayrı bi kargaşa.

yurtta kürt öğrencileri döven türk milliyetçisi

yavşaklık abidesidir. kimliğimle gurur duyan bir türk'üm. şu sikko ve onu savunanların büyük çoğunluğundan adım gibi eminim ki daha fazla şey katmışımdır bu ülkenin bir yerlere ulaşması için. açıkça söylüyorum bu piçin yaptığı şey yüzünden milletimle, türklüğümle gurur duyamaz oldum. bir teröristten hiç bir farkınız yok. fikirleriniz terörist ulan çoğunluk olsanız ne fark eder. kardeşlerimizi doğuda bir hiç uğruna kaybetmemize neden olan teröristler kadar suçlusunuz. onlar kadar hain onlar kadar nefret dolusunuz. o teröristleri terörist yapan da sizin bu haysiyetsizliğiniz.

şu veleti savunanlara açık bi soru soruyorum. şimdi bu çocuk bu ülke için ne yaptı ya da ne yapabilecek sizce? bu çocuk bilim adamı olup bir şey mi icat edecek veya dünyaya barış mı getirecek veya insanları bir araya mi getirecek? peki sen ne yapacaksın ey çocuk. ne yapabileceğine inanıyorsun. anca kürt nefretini arttırıp daha çok insanın ölmesine neden olup en sonunda vatan bölünmesine kadar gidecek olan süreci hızlandırmak dışında ne yapabileceksiniz. sike sürülecek aklınız, en ufak vatan sevginiz varsa adam gibi cevap verin. hatta öyle bi cevap verin ki şu entry i bilgisayar çıktısı yapıp yiyeyim.

ehlisünnet tv

akp sermayesiyle kurulmuş, ülkemizde çoğunluk olmanın kudretini allah'ın kudretine tercih eden, başta kur'an olmak üzere herhangi bir kitap okumaktan aciz kitleyi parmağıyla oynatıp dilediği gibi kullanmayı amaçlayan yeni nesil irtica kanalı. bak hep diyorum yine diyeceğim.

bak kardeşim, osmanlı'yı biz de sevdik yaptıklarını saydık koruduk. türbelerine gidip dualar ettik. çünkü o döneme göre tüm dünya ülkelerine göre ileri bir sosyal yapısı olan içindeki farklı düşünceli topluluklara diğer ülkelere oranla daha fazla değer veren bir devletti (istisnalar hariç). şimdi farkettiysen o döneme göre dedim. aradan geçmiş yüzyıllar. senin gibi geri kafalılar yüzünden batmış tüm emekler, gitmiş topraklar, zulüm görmüş türkler. hepsi şu kanalı izleyen şu kanalın oluşmasına destek olan ve bu kanalda en ufak emeği geçen zihniyetler yüzünden. gidin biraz çağa ayak uydurun, şu küçücük beyinlerinizi toplayın, bi normal insan beyni kıvamına getirin ufak da olsa bilimsel bir şey yapın, şu ülkeye şu dünyaya faydanız dokunsun. dünyada artık ideolojiler kazanmıyor. tamam ülkede %40 lık bi topluluksunuz. buna saygım sonsuz. eğer ideolojilerinize, fikirlerinize, kendinize saygı duyulmasını istiyorsanız özenilecek, saygı duyulacak bir şey yapın da öyle çıkın şu tv lere. bunlar ateist bunlar terörist diyerek ne müslüman olunur ne cihat yapılır. yapacaksın bir şey hem hristiyanı hem musevisi hem müslümanı hem amerikanı hem almanı gıpta edecek bizim de göğsümüz gerilecek, fikirlerimiz farklı olsa da ben bu adama saygı duyarım diyen milyonlarca insan olacak o zaman çıkıp göğsünü gere gere fikirlerini söyleyeceksin. bu dayatmacı tipiniz, değişken ideolojiniz ve oturmamış karakterinizle anca birilerinin bi tarafının kılı diğer kişilerinde dilindeki tüyü olursunuz. size inanan cehaletin de başındaki ebu leheb, tüm islam alemi içerisinde yezid, tüm dünyanın gözünde 11 eylül saldırısı yapan teröristten başka bir şey olamazsınız. bari bizi aşağı çekmeyin.

tatava yapma bas geç

hayatımca hiç chp'ye oy vermemiş biri olarak oyumu sarıgüle vererek desteklediğim ve şu aralar capsleriyle yarmakta olan kampanya.
görsel

mustafa sarıgül reklamındaki korkunçlu teyze

oyunu sarıgüle verdiği için kimi göt tüylerini korkutmuş olan teyzedir. ayrıca eminim ki kur'an'a hakaret edip halkla dalga geçenler kadar korkunç değildir.

kadın öğretmen istemiyoruz

şunu söyleyen insanlarla bırak kızımı oğlumu bile aynı yere göndermem. siktirin gidin amına koyayım. yarın bi gün ananıza bile sulanırsınız siz azgın pezevenkler.

akp nin ülkenin anasını sikiyor olduğu gerçeği

son 1 yıldır tam anlamıyla kendini gösteren gerçek. hee kabul edersin ya da etmezsin o herkesin kendi göt duyu sinirlerinin hassasiyeti.

türkiye li beşar esad hayranları suriye ye gitsin

atatürk düşmanları onun kurduğu ülkeden siktirip gidecekse büyük bir itinayla destekleyeceğim olay.

yezidi ve haccacı seven müslüman

bir insan veya müslüman değildir. eğer ki bir gün öldüğümde öbür tarafta bunların cennete gittiğini görürsem işte o gün islam'ın adaletini ciddi ciddi sorgularım.

neskuyik

arap taşağı altında yaşayan bir vahabidir ve bu durumdan oldukça memnundur. buna insan diyen buna da insan dedi (bkz: öldürdüğü insanın kalbini yiyen öso teröristi). dünyanın içine sıçtınız be beyinsiz herifler. sike sürülecek aklınız olsa 2 kelam ederdim de ölmeniz için dua etmekten başka çarem yok. sizin gibi kafa kesen tanıdıklarımız olmadığı için kendi adına sevinmelisin.

başörtüsü avcısı prof un cezasının onanması

yaptığı bilimi eleştirenlerin sike sürülecek aklı olmaması gerçeği bir yana yaptığı bu tarz hareketler yüzünden sike sürülecek ahlak anlayışı olmayan profa az bile verilen ceza.

doktor

günümüzde yönetmelikler nedeniyle meslekleri çok zor hale gelen, gerek hasta için gerekse görevin kutsallığı için yeterli verimi gösteremeyecek şartlarda çalışan kişilerdir efenim bunlar. gelin görün ki günümüzde sike sürülecek aklı olmayan aynı zamanda bir baltaya sap olamamış ve kendi çabalarıyla da asla olamayacak olanlar tarafından "para alıyolar, zenginler hala mağduruz diyorlar" şeklinde konuşulan kişilerdir aynı zamanda. e sik beyinlim kimse sana doktor olma demedi. o sınavlara sen de çalışaydın gece gündüz. gnçliğinin en güzel yıllarını masa başında dersle günde 4 saatlik uykularla geçirseydin, meslek başına geldiğinde hastaları iyileştirme stresi bir yana senin gibilerin zevzek aileleriyle de uğraşsaydın da sen de parayı götürseydin. sanki bu adamlar anadan doktor doğdu. ulan kevaşe torunu çalış sen de ol. hala dırdır yapıyo sikim suratlı.