bugün

Coen kardeşlerin mükemmel filmlerinden biri. Bir kara komedi, hatta bir Amerikan toplumu eleştirisi. Hikayenin ilerleyişi, karakterlerin birbiri ile bağlantısı o kadar iyi kuruluyor film ilerledikçe verdiği zevkte artıyor. Brad Pit canlandırdığı o enteresan karakter ve George Coloneye de sahtekar rolleri çok yakışıyor. Söylemeden edemeyeceğim mastürbasyon koltuğu beni yerlere yatırdı, beklediğim şey daha ajanvari bir olaydı.
görsel

bir adet coen biraderler filmi.
sırf brad pitt var diye izledim.

hayatımda izlediğim en saçma 3 film arasında yer alır.
brad pitt ve george clooney'in olmaması gereken bir filmdir. kadroyla senaryo inanılmaz çelişmektedir. hayal kırıklığı.
circus maximus'un nine albümünden, vurucu iniş-çıkışlarıyla dikkat çeken enfes bir şarkı. tipik bir progressive metal parçası.

sözleri şöyle:

When did it come to this
These drained emotions
I feel guilty for not being inspired
I can see you reaching out to me
But I leave you floating
After I am free of you
I should be missing what we had
In loving memory
To whom do I turn for a new beginning
All alone do I trust with this task
Of solace
In loving memory

I have lost the power to feel
Turned to stone
My heart blackened

I should have seen what was good
Not been so easily blinded
All that glitters isn't gold

Every shimmering rock I've collected
kept weighing me down
Pulling me to the ground
All that I have left of us is a memory
A picture of you and me
Have I forsaken my destiny

I have lost the power to feel
Turned to stone
My heart is bleeding
I should have seen what was good
Not been so easily blinded
All that glitters isn't gold

Every shimmering rock I've collected
kept weighing me down
Pulling me to the ground
All that I have left of us is a memory
A picture of you and me
Have I forsaken my destiny
beğenmemek için sebebin olmadığı bir film. işin aslında bakarsanız garip gurup filmleri beğenenlerin bu filmi beğenmemesi çok normal.

http://oznurdogan.com/201...us-var-keyif-uzeri-keyif/
bir yığın karmaşık olayın anlatıldığı, hiçbir sonuç için çekilmemiş bir film.
hayatta en çok bu filmden birşey anlamayan, beğenmeyen, sıkıcı bulan vs. insanlara üzülürüm.
birbirine benzeyen ünlülerin oynadığı film.
--spoiler--

filmin sonunda 2 tane surat var birisi kuru kafamsı, diğeride muhtemelen kardeşlerden birisinin kafası yada ikili olarak düşünecek olursak adamlar kafalarını koymuşlar filme

--spoiler--
john malkovich, george clooney ve brad pitt'i aynı filmde buluşturmanın dışında izleyiciye pek bir şey vaad etmeyen, sıkıcı bir kara komedi.

anlaşılan, coen kardeşler "bu film pek olmadı ama bir kaç celebrity oynatırsak durumu kotarırız herhalde" demişler.

filme dair izlenebilir tek şey ise brad pitt'in canlandırdığı karakter.
her şey birbiriyle iç içe, ah o adamı biz işten çıkarmasaydık. cox'u işten çıkarmayacaktın da karısı zaten onu aldatıyordu. e-eh. demek ki her şey bir şeye bağlı değilmiş.özellikle brad pitt'i gay olarak görmek çok güzeldi. hareketleri dansları ile. izlemek gerek, güzel olmuş.
oyunculukların ve yer yer absürdlük durumların izlemeye ittiği; monotonluğu, yer yer fazlaca sıradanlığı ve film yapılacak kadar özel bir senaryosunun olmayışının izlemekten alıkoyduğu bir film olmuş sevgili kardeşler.

ama illa izlemek için nedenim olsun diyorsanız şu alakasız karşılaştırmayı bir düşünün:
* uygur kardeşler vs coen kardeşler

http://static.tvtropes.or.../images/coen_brothers.jpg
http://www.medyahaber.com..._imaj/uygur_kardesler.gif
durduk yere brad pitt in öldügü film.

vınn: brad pitt kızdı galiba.
Ethan Coen ve Joel Coen biraderlerin hem yazdıkları hem de yönettikleri aldatma konulu film. Başrollerde George Clooney, John Malkovich, Brad Pitt ve Frances McDormand var. Konusuna gelince;

Chad * ve Linda * spor salonunda görevli iki elemandır. Bir gün işyerinde buldukları bir cd içersinde gizli bilgiler olduğunu öğrenirler. Telefondan yola çıkarak temas kurdukları ve para sızdırmaya çalıştıkları ajan Osbourne Cox John Malkovich başlarının büyük belada olduğunu söyleyecektir...
oyuncuları arasında John malkovich, George Clooney ve brat pitt gibi isimleri barındırmasına rağmen yaklaşık 2 saat boyunca düşük tempolu vasat bir kara mizah örneği olmaktan ileri gidemeyen film.

filme dair tek izlenebilir şey ise brat pitt'in canlandırdığı "chad" adlı karakter. o değil de prat pitt'i bir de komedi filminde görsek ? hı ?
güzel zaman geçirgeci. tam bir coen kardeşler filmi demek isterdim ama bunu diyebilecek kadar hakim değilim olaya, hiç artistliğe gerek yok. ama ben bu filmi abimin yamacına yanaşıp öyle rastgele izlemeye başladığımda kimin filmidir diye bakmamış bile idim. enem, film devam ediyor, abi dedim bak beri, bu film coen kardeşler filmine benziyor. sorsan bir fargo'yu izlemişim ha, desem ki biliyorum, yok ulan bir bok anladığım. ama kokuyor film anam. sözlüğe girdikten iki gün sonra hangi başlığı maldanadam'ın açtığını anlamak gibi bir şey bu. hadi maldan gene iyisin, coenlerle karşılaştırdım. seni kerata seni.

neyse, boş konuşmayı bırakıyorum.

brad pitt'in de sen ben gibi insan olduğunu hatırlatan bir film ayrıca bu.
güzellik hiçbir şey, karizma her şey demek ister gibi bir hali var abimizin.
ama yine de ne güzel adam di mi la?
girilen entrylere bakınca anladım ki tam bir coen kardeşler filmi olmuş.
ani karakter ölümleriyle "vur-kaç" yapan coenlerin bir eseri.
coen kardeşlerden muazzam bir film noir örneği daha.

bir yanda john malkovich'in gözümüzün içine bomboş bakarak * izleyicide anlamsız ama içten bir tebessüm yaratan donukluğu, öbür yanda osbourne cox isminin filmden çıktıktan sonra neredeyse bir gün boyunca zihnimizde dolanıp durmasını saylağn brad pitt tiradı, ve nihayetinde george clooney'in mantık sınırlarını aşan öte icadı.

kesinlikle sıradan olmayan insanların, sıradışı hikayesini anlatan akıllı bir film bu. bildiğin kara film işte.

not: tür sineması sevmeyenler için elbette zaman kaybıdır. başarılı bir film noir izlemek isteyenlere önerilir.
tam bir kara mizah örneği film. karışık bağlantılar, saçma ama komikliği bu saçmalığından gelen, olasılığı sıfıra yakın olayların anlatıldığı ''yok artık, bu kadar da olmaz.'' deyip gülünen filmdir. brad pitt filmdeki saf-salak adam performansıyla fazlaca güldürmüştür.
--spoiler--
chad'in* öldüğü sahnedeki sırıtışıyla burhan altıntop'u hatırlattığı film. o da olsa öyle ölürdü.

görsel *
görsel *
--spoiler--
(bkz: verify data after burning)
brad pitt'in öldüğü sahne gözümün önüne geldikçe gülmekten yerlere yatıyorum.

harika bir film.
saçma sapan bir film.