bugün

entry'ler (871)

ırkçılık

"ideoloji bile değil. narsizmlerin en ahmağı en tehlikelisi."

(bkz: umrandan uygarlığa)

demokrasi

"demokrasi: mesuliyet, şuur ve kendine saygı."

(bkz: umrandan uygarlığa)

ulus

"ulus; hatırladılarımız kadar unuttuklarımızla oluşur"

(bkz: cemil meriç)

yaz dizileri

böyle kafa yormayan, iş olsun diye takip edilen, genelde güzel hatunlar ve yakışıklı abilerin olduğu sikko dizilerdir.
konuları genellikle gençlik maceraları ve sikko polisiye olur. tutulursa sezon dizisi olarak level atlar.

yerlisi için

(bkz: kavak yelleri)

yabancısı için

(bkz: süper natunal)
(bkz: zero hour)

zero hour

tam bir yaz dizisi. 6. bölümde türk polisinin önünden süblimleşerek kaçan Laila diziye not vermeyi kolaylaştırdı açıkçası.

yaz dizisi için: (#20139057)

trafik

3. köprü konusunda özellikle şu kaynağa bakmakta fayda var:

http://www.odtumd.org.tr/...er_UlasimPolitikaKisa.pdf

ayrıca:

(bkz: Ulaşımda Politika ve Pratik)

neophron percnopterus

mısır akbabası.

samsung galaxy s4

çok güzel olmuş cep bilgisayarı. almak isteyenler için tavsiyem biraz daha beklemeleri yoksa benim gibi 150 tl zarar edebilirsiniz 1 haftada.

ferhat göçer

yaptığı her hareket olay olan adam. nedendir anlamadım. adam bir şarkı söylüyor doktursun sen dohtur kal deniyor, twiiterda cevap yazıyor vay sen sanatçısın sineye çekeceksin falan deniyor. ilginç yani. piyasadaki bir çok popçudan daha iyi lan adam. benim tarzım değil dinlemem etmem de anlayamadım bu antipatiyi.

medieval total war

ateşli silah teknolojisi fark yaratır:

görsel

sevan nişanyan

zorbalık hareketinin arkasında kim olursa olsun; islamcı, kemalist, sosyalist farketmez, orada bu adam dik durup "yanlışsınız" diyebiliyor. bu duruşuyla gıpta ettiğim bir adamdır. fikriyatı, fiiliyatı ne olursa olsun bu duruştur yani kıskandıran.

ama uzaktan kıskanıyorum seni sevgili sevan. çünkü götüm yemiyor öyle fikrimi savunup içeri girmeye, mükemmel(!) hayatımı sekteye uğratmaya. zaten de öyle uğruna ölünecek bir fikrim de yok.

hülasa, bağnazlığın default bir karakter öğesi olduğunu düşünüyorum. şöyle ki; sen istediğin kadar mantıksal veriyle gel, adamın değişeceği yoksa değişmez. dahası yine şöyle bir şey var; bir adam bağnazsa bağnazdır. dindarken de dinden dönerse de. ya da tersi.

neyse şunu diyeceğim hacı abi, geçmiş olsun, bol verimli bir tatil olsun. ben ve benim gibi "banane be yaa"cılar senin gibi "doğrusu budur"culara imreniyoruz, ama asla arkanızdan gelmeyeceğiz. çünkü senin mantıklı çıkışına zorbalıkla karşılık veren, haksızlığını iktidar olanaklarıyla örtmeye çalışanlarla uğraşacak ne sabrımız ne gücümüz ne isteğimiz yok.

saygılar

not: bu adam ne demiş de gündem oldu diye soranlar için:

http://www.youtube.com/watch?v=IpbqOKABa5E

homeland

1x7 ye kadar çok sıkıldığım dizi. hatta bir ara bıraktım izlemedim lakin işsizlik başa bela. hadi dedim devam edeyim bare. nihayet 8. bölümde ak göt kara göt ortaya çıktı. iş manyağı sarışın hatun da beleşe gittiği ile kaldı.

the amerikans'ı bitirdiğimde bunu tavsiye etmişlerdi benzer dizi diye. alakası yok hacı abi. the amerikans 2 gömlek üstün bundan.

yaran swf linkleri

http://inciswf.com/1230incia8920469.swf

joss stone

şu performansıyla gece gece bi garip ettirmiş hatun.

http://www.youtube.com/watch?v=Svf5N8QSGA8

annet mahendru

rus anne ve hindistanlı babadan vücut bulmuş hatun kişi. The Americans dizisinin nina'sı.

sandrine holt

house of cards'da çevreci hatunu oynayan hatun. çok hoş bir havası var.

house of cards

Kevin Spacey'nin efsane oyunculuğu ve süper senaryosu ile favori dizim. Kevin Spacey'nin muhabbet arasında kameraya dönüp gözlerini devirmesi, meseleyle ilgili yorum yapması harika olmuş.

david moyes

10 yıldır everton'u çalıştıran teknik adam. Alex Ferguson sonrası o tahta oturmak sağlam göt ister doğrusu. bakalım gelecek sezon MANU'da neler yapacak.

burak yılmaz

birlik ve beraberliğe en ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde, -şimdilik- %78.41 gibi bir oranla bu ihtiyacımızı burak üzerinden karşılamamıza olanak sağlamış internet anketi.

yazarların babalarıyla olan en son diyalogları

-baba naber?
-... (siklemedi bile. öyle yürüdü gitti herif)