bugün

coen kardeşler'in yönetmenliğini yaptığı, george clooney, brad pitt ve john malkovich'in rol aldığı, eylül 2008'de gösterime girecek olan film.
aynı isimde ladislas farago'nun 1963 yazımı bir de kitabı bulunmaktadır.
kadroda ayrıca tilda swinton ve Frances McDormand ı da bulunduran film.

fragmanı;

http://www.sinemaestro.co...w&id=294&Itemid=1

edit: fragmanı şimdi izledim. çok makara filme benziyor.
filmin yayınlanan posteri için:

http://www.sinemaestro.co...w&id=441&Itemid=1
empire dergisinin dediğine göre, ''bu, fargo ve büyük lebowski'yle aynı damardan gelen bir film''miş.
filme ait yepyeni posterler için:
http://www.sinemaestro.co...w&id=485&Itemid=1
fragmanından anlaşıldığı üzere brad pitt'in cool'luğunu bi yana bırakıp komedi yönünü ortaya çıkardığı geleneksel bir joel-ethan coen filmi. coen biraderler no country for old men'den sonra tekrar kara-komedi özlerine geri dönmüşler. son aldığımız bilgilere göre filmin gösterim tarihi 5 aralık. bizden ayrılmayın.*
Kelimeler dolayısı ile bir an için nero'yu hatırlatan söylem.
2008'in the dark knight 'dan sonra en fazla merak edilen filmlerinden biridir, pardon ikincisidir.

(bkz: righteous kill)

ayrıca, türkçeye okuduktan sonra yakınız olarak çevrilmiştir.
türkiye de 10 ekim 2008 de vizyona girecek film. fragmandan edindiğim bilgiye göre kaliteli ve komik bir yapım gibi. no country for old men in yönetmeni yapıyor anladığım kadarıyla.
coen'lerin yeni filmi. comedy-crime zaten çok tutan bir film türü. oyuncu kadrosu da bu kadar iddialıyken güzel bir film çıkmıştır ortaya diye tahmin ediyorum.

10 ekim'i bekliyoruz.
cok makara bir coen biraderler filmi. george clooney, brad pitt, catlak suratli o kari ve john malkovichin harika oyunculugu, 10 numara bir senaryoyla birlesmis baska nasil bir sonuc cikabilirdiki.

izlenmeli ve daha sonra izlenmek uzere arsive konulmalidir.
türkçeye aramızda casus var olarak çevrilen oyuncu kadrosu hayvani boyutlarda olan film. 28 kasım 2008 de vizyonda.
(bkz: turkceye sacma cevrilmis film isimleri)
dvd ya da vcd'si alınıp izlenecekse, üzerinde; "burn after watching" uyarısının bulunmasına ihtiyaç bulunan komik olmayan film.
coen kardeşlerin özüne döndüğü filmdir. fargo, simple blood ve big lobowski'yi sevenler bu filme de bayılacaklardır. klasik bir coenler filmi olmuş zira.

yine bir ders konusu olacak film noir örneği. frances mcdormand'ın aşan oyunculuğu. brad pitt'in sadeliği aklımda kalanlar olmuştur.

izlemeden önce kuşkularım vardı. zira birbirinden ünlü şahısları barındıyordu film bünyesinde. ve coenlerin tarzı değildi bu.

lakin filmi izledikten sonra, yönetmenliğin ne menem bir şey olduğunu bir kez daha anlamış oldum.

coenler oyuncuların birbirinden rol çalmasını o kadar güzel, çaktırmadan engellemiş ki, sanki hepsi hiç o kadar da ünlü değilmiş gibi geldi bana.

kısacası güzel filmdir. yine bizi hayalkırıklığına sevk etmemiştir coenler.

yönetmeninin elinde büyüyen bir filmdir ayrıca.
inanılmaz güzel kurgulanmış senaryosu olan bir filmdir. sırf senaryosu için bile izlenmelidir.
nero'da cd yazarken çıkan terimin filmi. cohen brotherlar çekmiş, daha ne diyeyim, yemişim coloney'i, brad pitt'i. ben de iple çekiyorum.
rezalet bir filmdir. bu filmi herhangi bir açıdan değerlendirip güzel diyenlere anlam vermek çok zor.
eğer benim gibi size hiç bir katkısı olmayan bomboş filmlerden**** hoşlanıyorsanız kesinlikle kaçırlımaması gereken filmdir kesinlikle gidilip görülesidir.ama siz siz olun benim yaptığım gibi 7. sanatın derinlikleri hakkında tabiri caise bir bok anlamayan 2-3 kızla gitmeyin.Mahruz kaldıgım mızmızlanmanın haddi hesabı kalmadı ılan
buram buram coen biraderler kokan bir kara komedi .arıza karakterler yaratmada usta olan coenler burn after reading dede boş durmamıştırlar efendim.karakterlerin hepsi oyuncular düşünülerek yazılmış.brad pitt bu filmdeki rolüyle 12 monkeys filmindeki oyunculuğunu hatırlatıyor.
sevin okyay teyzemiz beğenmiş... benim naçizane tavsiyemse cd'den veya divx'ten izlenmesi yönünde. sinemaya gitmeye değmez. okyay'ın yazısı ilişikte...
http://www.radikal.com.tr...12.2008&CategoryID=41
inanılmaz derecede boktan bir film. komedi yapmak için bir film bu kadar anlamsızlaştırılabilir. rezalet ötesi, hiçbir iyi sözü hak etmiyor. o muhteşem üçlü bile filmi kurtaramamış. ama yine de şöyle bir yararlı sonuca tekrar varmamı sağladı; oyunculuk tek başına hiçbir şey ifade etmiyor ya da sağlam bir yönetmen.. bu filme nasıl iyi diyebilirim ki? o zaman sinemaya siktiri basmış olurum!!
(bkz: osbourne cox)

brad pitt'in bu ismi defalarca üst üste söylediği sahne için bile izlemeye değer.

ayrıca george abime de sakallar acaip yakışmış. hele o yaptığı hediyeye ne demeli. *
coen kardeşler tarzı komedi filmlerinden hoşlanmayan bünyelerin beğenmemekte haklı oldukları film. ancak bu tarzı sevenlerin ise * hastası olacakları film. coen'ler hakikaten yönetmişler oyuncuları. oyunculara da bravo ki egolarını bırakıp sete gelmişler çok belli.