bugün

entry'ler (251)

gecenin duvar yazısı

haziranda ölmek zor!

çemberimde gül oya

türkiye de yapılmış gelmiş geçmiş en iyi dizi diyebileceğim tek dizi. teşekkürler çağan ırmak.

ilker kılıç

ilk dersine girişimde "devlet" size neyi çağırıştırıyor diye sormuştu. aklınıza ilk ne geliyor? tüm amfi siyasal, hukuksal terimlerle onu etkilemeye çalışmıştı. üniversitenin ilk günleri tabi herkes de bir heyecan. bana yöneldi ne geliyor aklına dedi ben de "baskı" dedim. gözlerini bana yoğunlaştırdı. anaşiklik hoşuna gitmişti sanırım. böyle bir anım var işte ilker kılıçla paylaşmak istedim.. iyi adamdır vesselam.

mutlu ol yeter

tam diyosun ki gerçekten benim gibi düşünen adamlar var bu dünyada. gerçekten yapmak istedikleri olan insanlar var. kafaları çalışan adamlar var diyosun ya. görüyolar, yaşıyolar, farklılar diğerlerinden. tam yakın hissediyosun; eksik parçaları olsa da bizdenler işte diyosun.. ama lanet olası sistem içinde kayboluyolar. her zaman ki gibi. yapılmış en iyi işlerden olan leyla ile mecnun bile finalsiz kaybolduysa sistemin içinde, reyting canavarlarına yem olduysa mutlu ol yetere şaşırmamak lazım. çok yazık... biz her zaman bekleriz... her zaman yarım kalmaya alıştık zaten. bir gün o yarımları öyle bir tamamlayacağız ki.. sistemin içine sıçmayı büyük bir umutla ve istekle bekliyoruz... mecnunun leylasına kavuşacağı ve mutluluktan canın öleceği günü göreceğiz canikolar..

uzaya çıkmak

interstellar filminden çıktıktan sonra fazlasıyla gerçekleşmesini istemiş olduğum şeydir. ölmeden önce yapmak istediklerim arasındadır.

sözlük yazarlarının moralini bozan şeyler

sabah burun tıkanıklığı ile uyanmam.

uzaya çıkmak

interstellar filminden çıktıktan sonra fazlasıyla gerçekleşmesini istemiş olduğum şeydir. ölmeden önce yapmak istediklerim arasındadır.

yazarların en beğendiği avrupa ülkesi

isviçre.

sözlük yazarlarının en son izlediği filmler

sonbahar.

ahmet ümit

şu an elimde olan "sultanı öldürmek" kitabının yazarıdır. bunu tercih ederek ahmet ümitle tanıştım. tarihle yoğrulmakla birlikte cinayet çözmeye çalışmaktayım. abartılacak bir dili ve üslubu bulunmamakla birlikte birçok türk yazardan başarılıdır. pek çok eseri mevcuttur. sıklıkla kitap yazması ne kadar doğrudur? fazla romana sahip olmak iyi bir yazar olmakla eş değer midir? bilemiyorum. ama i iki üç ayda bir kitap yazan pek çok türk yazara göre oldukça iyi bir yerdedir ahmet ümit.

imdb top 500

yaklaşık 400ünü izlemiş olduğum iyi filmler listesidir.

en yakındaki kitabın yazarı

albert camus-yabancı

kızın annesine bakıp kızın spoiler ini görmek

"anasına bak kızını al"atasözünün evrim geçirmiş halidir.

james cameron imzası taşıyan müthiş film.

alex de souza

fenerbahçede oynarken gıcık olduğum; ancak gittikten sonra sempatik gelmeye başlayan brezilyalı futbolcudur.

oda arkadaşının telefonu karıştırmak

hiçbir zaman yapamadığım eylem. allahım o telefon o kadar sır dolu ki. içinde ne olduğunu inanılmaz merak ediyorum. belki bir gün işte.

film arşivi yapmak

sahip olduğum en güzel hobilerdendir.

aşkım adımı dağlara yazsana diyen kız sevgili

akla vizontele tuuba yı getirir.

en yakın arkadaşın akp li çıkması

boktan bir durumdur. her sohbette saç baş girişmek isteyebilirisiniz. fakat üstesinden gelinebilmektedir. sizlere tavsiyem bir anlaşma yapın tayyip hakkında hiç konuşmayın. bu şekilde daha mutlu bir arkadaşlığınız olur.

arkadaşlar ben yatıyorum un ingilizcesi

hey guys, ı gonna bed.