bugün

Eğer varsa , bu işte bir gariplik var dedirtecek kız. Yemek yenip de bulaşık vakti geldiğinde, 'ben yıkarım' diye atlar. Şaşkın şaşkın bakan akranlarına gülücükler saçar,o bulaşıkları yıkarken 'çok hamarat,nasıl da düşünceli, aferin' sözlerini kapar. oğlu olanlar, içlerinden kızı isteme hayalleri kurarlar. Lakin bizim bulaşık seven kızımızın bunu köpükle oynamayı sevdiğinden yaptığını bilmezler.
aşk acısı çeken kızdır.

(bkz: uykusuz her gece)
ileride iyi bir ev hanımı olabileceğini düşündüğüm kızdır.
henüz 6-7 yaşlarındadır.
altına tabure koyup bulaşık yıkamaya çalışır.
(bkz: bulaşık yıkamayı seviyormuş taklidi yapan kız)
(bkz: kaynanaya yaranmak için bulaşık yıkayan kız)
annelerimizin tercihlerinin basinda gelen kiz tipidir.
ev hanımlığıyla falan alakası olmayan zorunluluktan bu işlerin içine dalmış daha sonra hayat felsefesi edinmiş kızdır. ancak gelgelelim ev nüfusu çekirdek aile formundan çekirge aile formuna geçiş yapınca kafayı yemesi de muhtemeldir. o çok sevdiğini iddia ettği bulaşık yıkama eyleminden gün gelip bıkacağı için halihazırda bir bulaşık makinası tutmak gerekir. *
baş tacı edilesi kızdır. " birlikte bi bulaşık yıkamaya ne dersin? " şeklinde çıkma teklifleri alması da olası tabi.

yerim onu ben.
bulaşık yıkayarak kafasını dağıtan kızdır..
kızın kendi kendini bulasık yıkamayı seviyorum seklinde telkin etmesi durumudur. bulasık yıkamayı sevmiyordur ama iş başa düştüğü için seviyorum diye geciniyordur.
(bkz: tecavuz kacinilmazsa zevk alma olayi)
ev arkadaşım olmasını ısrarla teklif edeceğim kızdır.
ütü yapmak yerine bulaşık yıkamayı tercih eden kızdır...
(bkz: evlenilecek kız)
evin tek kızı olup annesine yardım etmesi gerektiği için pollyannacılık oynayan kızdır.
sevdiği müziğide son ses açan ve şikayet etmeden o bulaşıkları yıkayan kızdır.
bulaşık yıkamanın teraputik yönünü keşfetmiş kızdır. eller fışır fışır sudayken kafadaki ampuller teker teker yanmaya başlar.
annesine yararlı hanım ev kızıdır, ne güzeldir.
yüksek ihtimalle bulaşık yıkayarak para kazanan kızdır.
sözlükte varsa, özelden adres verebileceğim kızdır. *
acayip bir terapi yöntemidir aslında ve itiraf ediyorum: bulaşık makinasından bulaşıkları alıp yıkadığım olmuştur. düşünüyorum da, belki su sesinin ahengidir beni bu aktiviteye çeken. ama aramızda kalsın, annem duymasın.
bulaşık yıkarken uzaklara dalan, bir çok şey düşünme firsatı yakalayan kizlardır. genellikle ayrilma ya da barışma kararlarını bu anlarda verirler.
bulaşık makinesinde yıkanmayan bulaşıkları elleriyle, yalnızken büyük zahmetle yıkayan ancak bir arkadaş yada sohbet edeceği kişi yanında bulunduğunda bu işten zevk bile alabilen kızdır.
bir süre sonra parmaklarında, suyun soguklugundan, hissiyat kaybı yaşayacak olan kızdır.
deşarj olma yöntemi olarak zoru seçmiş kızdır.
muzır edit: şimdi ben seçmiş olamam değil mi, 31. entry i, anca bu kadar uyumlu olur.
güncel Önemli Başlıklar