bugün

Dindar
tesettürlü
Allah korkusu olan
Bizi hayra sevk edebilecek kapasitede
Ilımlı
ilim sahibi
Güzel ahlaklı
Saliha
Biraz da gönlümüze göre.
(bkz: lookin)

Budur.
(bkz: sokakta hanim mutfakta asci yatakta orospu)
Beyaz tenli siyah gözlü kız.
Beyaz tenli, tercihen mavi veya yeşil gözlü, saç rengi çok cırtlak bi renk olmadıktan sonra kabulüm, kültürlü, belli bir kariyer sahibi, en son da güzel yemek yapan kadındır.
iki insanın birbirini gerçekten sevip, saygı göstermesinin ciddi kararlarlar alıp, evlenme durumuna gelmesi. Her önüne gelen kadınla evlenseydik şimdiye başımıza gelmeyen kalmazdı. Midesiz olmamak lazım ve seçici olmak önemli. Hayatta bir kez evlenilir.
aldatmayan beni seven
benden uzun olmayan
benden zeki olmayan ama yakin olan
anime oyun dizi falan bilen
laik
mal mal muzikler dinlemeyen metalci olan
piercing falan da iyi olurdu.
Evlenilecek kız nedir yerine Evlenilecek kızın özellikleri olmalı.
Evlenilecek kız nedir dersen insan olursa iyi olur.
Özellikleri ise sorumluluk sahibi olması öncelikli tabi ki. Sonrası ise kişisel uyum. Ortak noktalar gibi konular devreye girer. Bunlar da herkes de farklılık gösterir.
şartlar gelince elde kalanı değerlendirmektir, çokta abartılacak bir yanı olduğunu düşünmüyorum. sonuçta evlilik çocuk üreten fabrika ve devlet evet sen bunu sikebilirsin belgesi veriyor.
kalabalık bir ortamda birden aklınız dağılır hani herkes gülüp eğlenirken siz sevgilinize bakıp "ulan bu kız beni harbi seviyor ya" dedirtirse evlenin.
Ortam kızı olmayan eli ayağa düzgün sabırlı ve güvenilir hanım kızıdır.
kılık kıyafet üzerinden değerlendirmek ne kadar doğru olur bilmem ama araştırmalarıma göre süslü püslü makyajı eksik olmayan kız değildir. babam oğlum süslü püslüden sana karı olmaz. evleneceksen bir yere giderken bile abartısız sade giyinen oturması kalkmasını bilen kız al. der. haklı bulurum ama kısmet bu işler arkadaşlar.
sade giyinip g.tü bası dagıtan da var arkadasım.. önemli olan oran..hersey dozunda güzel.
görsel
görsel
görsel
(bkz: modern kölelik sistemi)
yok öyle kız.
Köyde inek sağmayı bilen kızdır.
Elimizde kalmayan.

hepsi kapıldı üzgünüm.*
ben değilim. çünkü ben kız değilim.
Kime neye göre ? insanı bir araç olarak görmekten bi vazgeçin.
işinin kadını çocuklarının anası olacaktır. Şu zamanda hâlâ evlenip ev hanımı olmayı isteyen varsa, neyse onlara da bir şey demek istemem Kendi kararları.
Domestik ev hanımı.
kapalı olması gereken kızdır. açık kızlar herkes tarafından ellenip bellendiği için bunlarla evlenilmez. evet.
geçmişi temiz vefalı kızdır.

efendimiz’in (sa.v) kızı hz. fatıma’ ya evlenirken nasihatı;
“kızım fatıma sen ali’ye eş ol ki, oda sana köle olsun.”
diyerek evlilik felsefemi özetleyen cümleyi peygamber efendimiz kurmuştur.

https://youtu.be/O8ZqlIMqIms
türbanlı olmayan ve tercihen dinsiz olan kızdır.