entry'ler (590)

berkin elvan

Benim ülkemde şairler Yılmaz, yanılır.
Yollar birer durma biçimi değildir mesela.
Duble kin ve nefret döşeli memleket yollarının
hepsi ölüme gider.
Biz onlara kalkınma adını veririz.

Ülkemde ekmek yapılıdğından çok çalınır.
Buna itirazınız varsa ölümle mukabele edilir.
yollar kadın, yaşlı, çocuk da ayırmaz.
Onlar sadece duble ölümdür.

Eskiden \"ölenler! dövüşerek öldüler
güneşe gömüldüler,
vaktimiz yok onların matemini tutmaya\"
derdik.

Şimdi çocuklar ölüyor ülkemde.
Dövüş nedir bilmeyen.
Ekmeğinin kavgasında değil, yolunda ölüyor.

Ve bizler,
üzülmeye fırsat bulamadan öfkeleniyoruz.
Halbuki Berkin\' i alan da bir vicdansızın öfkesi değil miydi?
Onların yolundan,
çocukları yutan duble yollardan yürümeyeceğiz.
Aydınlıklara yalnız vicdanlarımızı takip ederek kavuşuruz.
Biliyoruz...

istanbul denince akla gelen şeyler

(bkz: yahya kemal beyatlı)

idefix

Vize dönemleri öğrenci bilgi sistemine girdiğim merakla ve sıklıkla sipariş takip linkine tıkladığım rezil site.

Bir hafta önce bu siteden 4 kitap siparişi verdim, aynı gün texas instruments adlı siteden bir kit sipariş ettim. Kit şu an elimde. Kitaplardan haber yok. Herifcioğlu okyanusu bir haftada geçsin bizimkiler bir haftada siparişi gönderemesinler, maillere cevap vermesinler, telefonda yarım saat bekletsinler. Şarjın bittiği için konuşama. Daha sonra hatta bekle ama karşınıza kimse çıkmasın.

Olurda günün birinde "çok param var ama bu sefer beni kim miksin karar veremiyorum" derseniz mutlaka kitap siparişi verin. itina ile mikerler efendim.

16 haziran 2013 ak parti kazlıçeşme mitingi

Şu an yoklama alınmakta, sanırım orada olmayanları devamsızlıktan bırakacak.
"kuala lumpur, malezya, somali burada mı?"

pkk

ingilizce bilen üyelerini sıcak çatışmadan uzak tutma eğilimi gösteren örgüttür.

sözlük yazarlarının itirafları

Sözlüğe girişte karşıma çıkan bir reklamı ilk defa sonuna kadar izledim.

http://www.durexsexmograf.com

eksik

Çokcası bir araya gelerek hayatı tamamlar.

yüksek politika yaptığını sanan sosyalist tip

Sübliminal mesaj?
(bkz: sosyalist)
(bkz: tip)

abant izzet baysal üniversitesi

Şöyle bir basın açıklaması da yapmıştır:

http://ibu.edu.tr/index.p...r-tr/824-basin-aciklamasi

hakkı yalçın

Mustafa Sandal' ın "Jest oldu" şarkısının altıncı saniyesinde, elinde fotoğraf makinası ile belirdiğini düşündüğüm yazar.
Şarkının sözleri de kendisine aittir.

http://www.youtube.com/watch?v=SkPMcwIj85s

Apartmanda asansör beklerken asansörün dokuzuncu katta bulunan hayvanlar tarafından bekletildiğini(kapı açık tutularak) farkedince yürüyerek inmeye karar verip, her katta asansörü çağırdım. En az 4 dakika kaybettirdim magandalara. Pişman değilim ama hala "neden diğer asansörle inmedim acaba" diye düşünüyorum.

23 ekim 2012 galatasaray cfr cluj maçı

Zeminin eğimli olabileceğini düşündüren maç.

emel reis

Başarılı erkeğin arkasındaki hatundur. Ispanağı pişirendir. Temel reisi 'reis' yapandır!

gelecekteki sevgiliye not

Seni uyarmıştım.

yakub cemil

Soner Yalçın, efendi isimli kitabında Babıâli baskınını anlatırken, beklenmedik bir biçimde kadraja giren vatanperver şahsiyettir.

" Darbecilerin en üst rütbesi bibaşıydı. Çoğu teğmen ve yüzbaşıydı. Karşılarında birden koskoca Harbiye nazırını görünce şaşırdılar. Paşanın gür sesiyle, "Bu ne cüret, asi adamlar!.." demesi üzerine bir silah sesi duyuldu. Koskoca Harbiye Nazırı Nazım Paşa'nın heybetli bedeni yere yığıldı kaldı.
Kafalar ateş açılan yere döndü, yakub cemil soğukkanlıydı, 'bu herife laf anlatılır mı?..' dedi. "

mehmet akif ersoy

Değil mi bir anasın sen, değil mi Alman' sın
O halde fikr ile vicdana sahip insansın;
Bilir misin ki senin Şark' a meyleden nazarın
Birinci defa doğan fecridir zavallıların.

Mehmet Akif' ten bir şiir okudunuz...

kahvaltı masasında hiç dokunulmayan kahvaltılıklar

Tüm kahvaltılıkların son dilimleri.

insanların umutlarına saldırarak isyana sürüklemeye çalışıyorum sözlük. Yalnızca umutların böyle boktan bir dünyayı ayakta tutabileceğine inanarak, ısrarla insanların umutlarına saldırıyorum. Bir mühendisin kardeşini okutmadan araba alamayacağını, bir emeklinin ölene kadar ızdırabını sürdürebileceğinden bir kuruş fazla parasının olmayacağını, bir öğrencinin hayallerinin ancak hayal kalacağını hatırlatıp duruyorum.

Parasız mutluluğa zerre kadar inancı olan herkesin maneviyatını sınıyorum. Güçlenerek çıkan sayısı bir elin parmağını geçmedi şimdiye kadar. Arada utanıyorum da...

adolf hitler yazar olsa açacağı başlıklar

Bir allah' ın kulu da çıkıp demiyo ki; neden başlık açsın? yine kitap yazar, çatır catır parasını yer...

feyyaz

sebastiyan.mynet.com adresinde yayınlanan web dizisidir.

ilginç bir şekilde güldürmesiyle ünlüdür. O kadar anlamaz ve bilmezsiniz ki nereye güldüğünüzü, tekrar izlemelerde bir önceki gülünen yerlerle şimdi gülünen yerlerin kesişimi yüzde yirmiyi geçmez...

"ses kartı ve cinsellik" isimli ek bölüm kısa sürede dizi hakkında genel fikir edinmenizi sağlar.