bugün

Herkes yaşamının bir bölümünde civciv beslemiştir. Hatta satıcıları göz kamaştırsın diye güzelim hayvanı farklı renklere boyayarak güzel bir şey yaptıklarını sanarlardı ve ben de renkli civciv alan müşteri kervanına katılmıştım. Kocaman boş bir salonumuz vardı ve bisiklet! Ben daire çizdikçe koşa koşa peşimden gelirdi, çocukluğumun tatlı civcivi. Sonra bi akşam yatmadan önce Balkona koymuştum kutusunun içine. Çocukluk aklı işte içeri değil balkona yerleştirmişim kutuyu. Sabah kalktığımda ise kutu boştu. Acımasız bir kuş onu alıp götürmüş olmalı diye düşündüm ondan sonra. Yani uçup gidecek hali yok ya şuncağızcık hayvanın. O zamandan beri nedense renkli civcivlerin daha erken öleceği kanaatine vardım. Bunu neden anlattım bilmiyorum ama civciv deyince aklıma bu geliyor. Bunun dışında su kaplumbağası beslemiştim.
Balık, kaplumbağa, civciv, tavşan.
Kedi, köpek, inek, örümcek (ağına sinek attım ) ve bonus olarak da kendimi besledim.
Koala istedim muhabbet kuşu besledim,
Penguen istedim muhabbet kuşu besledim,
Kedi istedim yine muhabbet kuşu besledim...

Ne istersem isteyeyim muhabbet kuşu geldi hep. Sanırım dünyadaki tek beklenecek hayvan muhabbet kuşları.
Üç köpek
bir kedi
üç ördek (biri geldiği gün öldü hastalanıp)
altı-yedi su kaplumbağası
Bir koyun (beş-altı gün bizde kalmış)
Zibilyon tane balık.
kirpi, atmaca, kedi.
14 adet muhabbet kuşu, 1 adet sevda papağanı, su kaplumbağası, hamster, 7 adet japon balığı.

bizimkiler köpeğe izin vermeyince böyle oldu. sadece muhabbet kuşlarım duruyor şu anda da.
kaç tane saymadım kedi, 3 ayrı akvaryum, kanarya, muhabbet kuşu, balıkların yanında yengeç, karides.
kaç tane saymadım kedi, 3 ayrı akvaryum, kanarya, muhabbet kuşu, balıkların yanında yengeç, karides.
2 tirtil(kelebek oldu gittiler)
4 balik( kaplumbaga yedi hepsini)
1 su kaplumbagasi.
kus, balik, tavsan.

hepsi malesef öldu. bu yuzden korkuyorum baska hayvan alip beslemeye.
bana gore degil galiba hayvan beslemek.
Bi ara Martılara simit atmıştım. Bir de Hüseyin'e durum ismarlamistim liseye giderken..
balık, kuş, hamster, tavşan, kaplumbağa.
Ev arkadaşım.

Tasvir ve anlatımı ektedir.

(bkz: evcil hayvan olarak ev arkadaşı beslemek)
çok sayıda inek
çok sayıda kedi
çok sayıda tavuk
2 pekin ördeği .
1 kedi. eski sevgilimde kaldı velayeti. göstermiyor çocuğu bana.
üniversitedeki ev arkadaşlarım.
abdullah öcalan.zorunda bırakıldığımız için kanımızla besliyoruz. asamadık gitti.
rusyadayken huskyve laika besledim. Türkiyede bir dönem muhabbet kuşu şimdilerde papağan besliyorum.
*ilk hayvanım "sarı" isminde bir ördek idi. isim konusunda oldukça yaratıcıyımdır.
*Sonrasında mavi isminde bir muhabbet kuşum oldu. Evet, yine yaratıcılık hadsafhada.
*Daha sonra bir hamster edindim. Aile baskısı sonucu evde kalıcı olamadı.
*Bir ara "uğur" isminde bir uğur böceği besledim.
*En nihayetinde bir sokak kedisi sahiplendim. ilk geldiğinde yumruk kadardı. Kızım şimdi 4 yaşında oldu.

Edit: Hey gidi günler, 10 yaşına bastı benim ufaklık...
kedi, bir daha kedi ve balık.
Köpek ve kedi. Eski köpeğimi o kadar seviyordum ki yerine asla bi köpek almadım almam da. Ancak sayısını bilmediğim kadar kedim var şu an.
vallahi kedi,köpek,envai çeşit balık,kuş besliyorum biliyorum sende gülüyorsun *
birde ülkecek beslediğimiz ortak bir hayvanımız var;
(bkz: abdullah öcalan)
kendim. inanın çok zor. sakın beni beslemeye kalkmayın incir ağacı dikersiniz.