bugün

entry'ler (33)

bugüne kadar beslediğiniz hayvanlar

kaç tane saymadım kedi, 3 ayrı akvaryum, kanarya, muhabbet kuşu, balıkların yanında yengeç, karides.

kaç tane saymadım kedi, 3 ayrı akvaryum, kanarya, muhabbet kuşu, balıkların yanında yengeç, karides.

aziz yıldırım

madem bu kadar sorunun vardı iki ay önce sözleşmesini niye uzattın diye sormaktan kendimi alıkoyamadığım, fenerbahçeye sülük gibi yapışmış kişi.

fatih altaylı

bir an önce savcılara suç duyurusunda bulunması ve kaydın montaj olup olmadığının tespit edilmesini talep etmesi gerekir... yerse tabii...

slaven bilic

kaliteli adamdır. kendine ait bir felsefesi var. türkiye liglerinde görev yapan bir kaç kaliteli teknik direktörden biridir.

sokrates

Masamda otururken poz verdiği heykelciği bulunan feylesof.

recep tayyip erdoğan ın lafını yemesi

artık kaç kere olduğunu saymaktan vazgeçtiğimiz olaydır.

sabah ağzı ceset gibi kokan insan

midesinde sorun olma ihtimali olan insandır.

ırak kürdistan başkanı değerli kardeşim barzani

bu millet nasıl derin bir uykuda ki milletin tepki veremediği ifadedir.

uludağ yazarlarının en fazla tükettiği kuruyemiş

tuzlu fıstık, antep fıstığı ve de fındık.

rollo tomasi ve cemicümlemize yolladığı mesajı

beni de kandırmış bulunan arkadaştır.

tefsirsiz meal okumak insanı dinden çıkarır

zaten hep böyle ifade edilerek dini kendi tekellerine alanların vazgeçilmez ifadesidir. yüzyıllar boyunca benzer söylemler kullanılmış ve din insanların kendi başına öğrenemeyeceği, doğru yolu bulamayacağı, doğru yolu bulmak için bir rehbere ihtiyaç duyacağı -ki bunlar her dinde mevcuttur- bir konu olarak empoze edilmiştir.

zaten şunu da yazmadan geçemeyeceğim, bir insanın bir dinin genel bilgilerini, uygulamalarını bilmeden kafadan bir dinin kitabına dalması doğru değildir ancak bir kişi kendini geliştirerek tek başına meal okuyabilir.

öğrencisi olunabilecek en iyi üniversite

orta dogu teknik universitesi.

24 temmuz 2013 fenerbahçe psv eindhoven maçı

Ersun hocanın açık futboluyla gözlerimizin bayram etmesini beklediğimiz maç.

atılım üniversitesi

bu üniversiteye bakıyorum üniversite sınavları açıklanmış tercihlerin sonuna kadar her sözlükte bazı yazarlar yardırıyor üniversite hakkında, aman gitmeyin şöyle kötü, böyle kötü.

bir de yazarlara bakıyorum ya 2007 yılından beri okul hakkında aynı şekilde giydirenler, ankara'daki bir üniversite hakkında olumlu görüş bildirip diğer üniversiteler hakkında giydirenler ya da sanki bütün bölümlerinde okumuş gibi örneğin hem hukuk fakültesi hem de mühendislik fakültesi hakkında giydirenler.

bir de utanmadan diyorlar ki bunların ekibi var, üniversite çalışanları, öğrenciler sözlükte lehinde yazıyorlar. üniversitenin lehinde yazarlara bakıyorum toplasanız 2-3 kişi, bunlar da örnekler vererek niye beğendiklerini anlatıyorlar, bunların diğerlerine göre organize olmadığı çok belli.

vaktim vardi entryleri araştırdım tüm sözlüklerde sürekli olumlu yazan bir ekip bulamadım ancak hakkında sürekli olumsuz yazan ve bunu özellikle milletin sözlükleri okuyup bilgi almak istediği tercih günlerinde yapan bir ekip var. tercih günleri ayın 18'inde bitti, bu üniversitenin aleyhinde yazılar da kesildi.

isterseniz bakın örnek olarak bir yazar burada okumayın, şurada okumayın ama şurada okuyun diye yazıyor.

o zaman ben de diyorum ki belirli çıkar karşılığı aleyhinde yazılar yazılan üniversite.

toplama bilgisayar

zamanının marka bilgisayarları el yaktığı için milletin yana yakıla istediği bilgisayarlardır. artık anakart ile ekran kartı mı uyuşmaz, kasanın içindeki güç devresi anakartı mı yakar, o senin sorunun...

terör örgütü azalmıyor tam aksine artıyor

adama sana iş bulacağım dersen alakası olmayan insanları dağa çıkmaya cezbedersin. ondan sonra azalmıyor aksine artıyor olur, sadece yaşlıları, hastaları yurtdışına çıkar.

2 milyar ağaç dikimini görmezden gelen eylemci

hala eylemcide sorun arayan, 2 milyar ağacın nerede olduğunu bize gösteremeyen kişilerin takılmakta ısrar ettikleri eylemcidir.

bir de görmezden gelen demiyorlar mı, gösterseniz de görsek.

recep tayyip erdoğan

bu ülkede 10 yıl içinde milletin birbirine düşman olmasını sağlamış, ayrımcılığı sonuna kadar desteklemiş, kişileri "bendensin veya değilsin" diye sınıflandırmış, geldiğimiz noktanın sorumlusu siyasetçidir.