bugün

mutfağa gidilince sık sık yapılan eylemdir.
depresyon belirtisidir. **
buzdolabının kapağını açıp boşboş bakan insan eylemi.
(bkz: bomboş buzdolabı)
(bkz: öküzün trene bakması)
bir seyler yemek isteme ama ne yiyecegini bilememe durumudur.
neden yaptığıma bir türlü anlam veremediğim durumdur. sanki o an dolapta bir şey canlanıp bana doğru koşacak gibi mi düşünüyorum yoksa sadece amacım serinlemek mi gerçekten bilmiyorum. Sanırım kafayı yedim.
canı sıkılan insanımızın sıkça yaptığı eylem. Bir amaç içermeksizin mutfağa her gidildiğinde yapılır. dolap açılır, şöyle bir içine göz gezdirilir, kapatılır.
(bkz: boş buzdolabına bakmak)
dolap açılmak suretiyle boş boş içine bakılır, bu bakışma süresi uzarsa aile bireylerinden de tepki alınması doğaldır.
(bkz: napıyosun sen)şaşırma modu, giriş.
(bkz: karar versende sonra açsan kapağı)öneri modu, gelişme.
(bkz: bakınca ilham mı geliyor) empati modu, gelişmenin gelişmesi.
(bkz: bulamadınsa kapat)tepki modu, sonuç.
(bkz: vallahi bozacaksın o buzdolabını) (bkz: o zaman bende seni bozucam) tehdit modu, sonucun sonucu.
o dakka kapanır dolap kapağı ve usul usul odanın yolu tutulur.
(bkz: fare düşse başı yarılır)
en son bakılan zamandan bu yana bir gelişme vardır umuduyla buzdolabına bakmak. muhtemelen hüsranla sonuçlanır.
(bkz: boş buzdolabıyla bakışmak)
(bkz: yalnızlığın anlaşıldığı anlar)
muhtemelen 2-3 defa tekrarlanan eylem. çünkü zaten kafan bir yiyecek varsa saniyeler içinde onu dolaptan kaparsın. ama sadece "birşeyler yiyesin geldiyse" sürekli dolabı açıp kapatırsın.
boş zamanlarda yapılan rutin bir eylemdir. insanın yüzüne hafif bi soğukluk gelir. hava almış gibi hissedilir. sonunda bir bardak su doldurulur, içilir ve bu işkence anları sona erer.
gecenin dördünde uykudan kalkıp, acıktığını hissettiğin, dengesizlik halidir.
boş boş sabahtan beri baktığım bu başlığı hatırlattı. ben bunu çok yapıyorum da şaşırdım tek olmamama heralde... hayır bir de bunalımdaymışım onu öğrendim. depresyon belirtisiymiş.

- anne ben depresyona girdim!
+ bilmediğin yerlere girme demedim mi ben sanaa!!!
- offf! yiycek bişey yok bu dolapta!
+ kapat ozaman kapağını!

bu benim annemdir efendim. 'anneeee canım çok sıkılıyo off!' diye de gidersiniz ama kapak niteliğinde 'sıkı can iyidir kolay çıkmaz...' cevabını alır oturursunuz. yemek şevkim kaçıyor sadece boş boş bakıyorum sonra işte dolaba...
Her insanın karşılaştığı durumdur. Ya dolap boştur, ya istediğin yoktur, ya da can sıkıntısına bakarsın
buzdolabı da boşsa son derece boş bir iştir.
ondan merhamet istemeye benzeyen davranıştır.

+karnım acıktı, ocağına düştüm çelik !!
-ocak yan tarafta abii...
çoğunlukla universiteli genclerin yaptığı, dolapta birşey lmadığını bildikleri halde bi umut tekrarlanan eylemdir.
hobim. *
evin soğumasının sebebidir.
sıkılan insan tiplemesidir.