bugün

entry'ler (482)

müzeyyen senar

kadife seslisi.

gölde blender ile ayran yapan hoca

gecenin bir yarısı sözlüğe başlık sıçmak suretiyle katakulleye getirilen hocadır.

guti siz ve quaresma sız beşiktaş

beşiktaşlıyım ama, iktidarsız erkeğe benzer.

zall ın yeğeniyim ben

kavgada olmasa da, sözlükte ki çekişmelerde karşıda kini dumura uğratmak için söylenecek olan söz.

hrant dink

23,5 nisan yazısıyla ağlatan rahmetli.

başı açık iki kadından biri hayat kadınıdır

o zaman akpye kim oy verdi? gibi soruları akıllara getirir bu tesbit. yine de trollüğün alemi yok.

kızların msn de hemen cevap yazmaması

ortak erkek sorunları diye bir platform kurup bir deklerasyon yayınlamamız lazım gelir.

21 yüzyılda hala gözlük kullanan insan

21. yüzyılda hala gözlük kelimesini hatırlayanların başlattığı tartışma.

kahrolsun şeriat

ulaşamadığı ciğere mundar diyen kedilere oynamaya ne gerek vardır efendim. gelin hep beraber islam nuruyla aydınlanalım. gelin hep beraber bir meal okuyalım, bir tefsir bitirelim, aklımıza yatmazsa ondan sonra çemkirelim.
edit: ben bunu artı ve ya eksi oy vereseniz diye yazmadım. allah rızası için yazdım allah rızası.

fatih terim sözlük yazarı olsa olabilecekler

ben artık okumam, yazarım.

hayata nihat doğan gözüyle bakmak

(bkz: kör oldum)

temmuz

ingilizce ismi roma imparatoru sezar dan gelmektedir.

yazarların okuduğu en müthiş kitap

"bu ülke" cemil meriç.

başım kapalı götüm açık ayarında olan türbanlılar

bence bikinili kızlar daha eftaldir. zararları kendilerine ve bakan erkekleredir. bunlar ise bir zihniyeti temsil ettkleriden sadece kendilerine değil bir zihniyete zarar veriyorlar. aslında böyle olmaması lazım ama işte.

mal mal monitöre bakan yazar

bu başlıklara bakanınca mal mal bakmayan yazar asıl maldır diye düşündüren olay.

21 inci yüzyılda hala evrim teorisine inanmak

ineğe tapan bir toplumun hala olması kadar normal bir durum. aynı bokun laciverti işte.

atam sen bu millete birkaç gömlek fazla geldin

doğru olabilir. keşke ingilizlerin başına geçseydi, atam onları hakediyor, bizleri değil. la bi siktirin gidin yaa.

ben de küfrediyorum ama usturuplu ediyorum

yakası açılmadık küfürler etmektir. hafif, ılık bir yaz akşamında esen bir meltem gibi sövmek. anayı bacıyı karıştırmadan, yalın bir halde karşındakine sövmek. hani, hani mutluluğun resmini çizmek gibi, ahmet kutsi tecer gibi sövmek. sonra da tövbe etmek. evet, evet! işte sövmek bu.

aklı buz gibi yanına koşmak

(bkz: yakası açılmamış küfür)

paris i görmeden istanbul u süper sanan insan

paris güzel görüp te orada kalacak kadar parası olmayan, dönüp burada ahkam kesendir zat-ı dallama.