bugün

türkiye büyük millet meclisi'nin muhteşem eylemlerinden biridir.
millet boykot falan konuşurken; 4.980 tl emekli maaşı alan milletvekilinin maaşı 8.040 tl ye çıkarılmıştır.
bizde alışkanlıktır böyle şeyler.
yunanistan'la ne zaman sorun var f-16 lar uçuşuyor falan denirse bilin ki size bir şeyler giriyordur.
galatasaray uefa kupasını aldı. her galibiyet sonrası akaryakıta zam dayandı.
milletin coşkudan haberi olmadı.
burası tuhaf ülke.
hiç bir şey göründüğü gibi değildir.
akıllı olun.
salak milliyetçilik duygularına kapılırsanız ilk size kayarlar.
ne oldum deyinceye kadar göt elden gitmiş olur.
meclis başkanı cemil çiçek bunu şu sözlerle savundu.

--spoiler--
merkez bankasının aldığı maaşı biliyor musunuz? kamuda calışanların bir de ulaşım giderleri ve diğer giderleri devlet tarafından karşılanıyor. milletvekili nereye gidiyorsa kendi parasıyla gidiyor. düğüne gidiyorsunuz, çeyrek altın takmak olmuyor. yılda bir sürü düğüne gidiyoruz. çeyrek altın olmuş 180 lira, çeyrek taksan diyorlar ki, milletvekiline bak çeyrek altın takıyor. tam altın taksan dünyanın parası. geçinemiyoruz.
--spoiler--
aslında zımni bir şekilde yapılan milletvekili maaş zammıdır. iki yıl çalışıp istifa eden milletvekilini bu ülke henüz görmemiştir.

(bkz: ne güzel kardeşçe anlaşmışlar)
(bkz: cambaza bak)
düğünlerde tam altın takmak için yapılmış bir zamdır. millietvekili düğünlere gidiyormuş da çeyrek altın takınca olmuyormuş, tam altın takmak gerekiyormuş, ondan dolayı da zam gerekiyormuş.

çok güzel ,tam böyle çerçeveletip asmalık bir söylemdir. zira milletvekili oraya düğüne gitmek için çıkmaz. mecliste milletvekilinin işi düğüne gitmek değildir. o, onun özel olayıdır. özel de ne yaptığın bizi ne ilgilendirir?...bi milletvekili çıkıp "ya ben geçenlerde poker de 80 bin kaybettim bana bu ay 40bin maaş verin" dese nasıl olmuyosa, o düğünde altın takan milletvekili tiplemesi de olmaz.

o açıklama milletvekillerinin bi cucuktan anlamadığının göstergesidir. milletin vekili düğünde altın takmak için zam istemiş...ben almanya´da yaşaya yaşaya iyice almanlaştım galiba, bana çok garip geliyo böyle bi söylem. burada bi vekil öyle dese, o adama "kardeşim gitme o zaman düğüne" derler. ona soru önergesi verirler " neden düğüncülere param yok gelemiyorum demiyorsun da, kendine öyle zam yapıyorsun?" sorusunu resmen yöneltirler, o da resmi yanıt vermek zorunda kalır, veremez, istifa etmek zorunda kalır. bu kadar da dalga geçmek olur mu yani kardeşim?...
muhalefet sesini çıkarmamış bu sefer.
iğrenç durumdur, normalde akp karşıtı bir insan olarak bu sefer bu olaya tepki göstermeyip kaymağını sessizce yiyen ve kendilerini bu ülkenin vekili olan gören bütün asalakları suçluyorum.

kimse o parti bu parti muhabbeti yapmsın, hiçbir farkı yok, biri önden kaymaya çalışırken biri elinize vermeye çalışıyor tek farkı bu.

ulan kaç sene görev yapıyosun sen zaten? üzerine beleş emekliliğin yetmedi bir de 8bin tl mi yaptın? benim ananem dedem, g.t zoruyla geçiniyor lan emekli maaşıyla. hem sen kendini merkez bankasındaki adamla ne karıştırıyorsun? o adamın yaptığı işi biliyor musun? bir ömür boyu yaptığını biliyor musun? kazandırdığı parayı biliyor musun? kazandırmıyorsa verme devlet olarak, bizim vergilerimizi veriyorsun babanın parasını değil. hem sen ne s.kim kazandırıyorsun uyku arasında elini kaldırarak? asalaklar...

yok vazgeçtim asalak da değil hırsız veua gaspçı dah auygun olur zira gözümün önünde vergilerimi alıp benim hakkım diyor, cebine atıyor ve gıkımı çıkaramıyorum.
nasılda güzel anlaşıyorlar ama.
güzel ülkemin güzel adetlerindendir.
(bkz: sözlük yaşadın lan allahsız)
böyle toplu tepkiler olduğunda bir şey kaktırıyolar mütemadiyen, bakalım bu sefer ne olacak diyodum ki...
hiç birşey yapmadan 5bin tl para alıyorlar havadan , dolandırdıkları , akladıkları da cabası , ve hala zam peşindeler.
milletvekilleri bizim için değil biz onlar için çalışıyoruz.
cemil çiçek her zamanki antipatikliğiyle savunmuştur bu zammı. nerede böyle tüm halkın tepki gösterdiği iş yapsalar hemen cemil çiçek'i çıkartıyorlar karşımıza arkadaş.
bu ne ilk olacak ne de son. vekiller herzaman işlerine geldikleri gibi birşeylerin arkasına saklanarak kendi menfaatleri için herşeyi yapmaya devam edeceklerdir.
(bkz: sapla samanı karıştırmak)
gece yarısında sıkıştırılması da ayrı bir olay tabi.*
Gündem karışıklığını fırsat bilip,nasıl olsa yine arada kaynarız,bize bir şey olmaz diye düşündüler sanırım . ki yine arada kaynayacaklarına da eminim . Arada bir iki cılız ses elbet çıkacaktır ama vız gelir tırıs gider diye düşünüyorlardır kesin . Asıl daha da önemlisi TBMM'de ender görülen anlardan biri olarak ;tüm partiler hemfikir olmuş . Vay be gözlerim yaşardı .
--spoiler--
Yiyin efendiler yiyin, bu han-ı iştiha sizin,
Doyunca, tıksırınca, çatlayıncaya kadar yiyin!
--spoiler--
burdan anlaşılıyor ki istedikleri zaman çok güzel anlaşabiliyor bu adamlar.

bardak kırmaymış efendime söyleyeyim muhalefet olmamış falan hikaye. görüyoruz. afferim lan. devletin malı deniz yemeyen domuz demişler ya. adamlar da haklı (!)

hele hele böyle bir olay varken bunu fırsat bilmek ne büyük (k)ayıp! yavrum yurdum fakir insanları da hebele gübele hobaaaa diye gidiyor. siyaset çirkeftir. mide bulandırır.
gece operasyonuyla apar topar kendilerine zam yapmalarına şaşırmayıp meclis başkanı cemil çiçek'in yaptığı açıklamaya şaşırdığım olaydır.

geçinemiyoruz!

ulan geçinemiyor sanız emekli maaşına zam yaptırmak ne alaka? bunun adı resmen çakallıktır. mevcut maaşına yaptır o zaman.
komik gerekçeler. sosyal devlete bak.?

asgari ücret!!! ne olacak?
siyaset'e fransız kalınıp, maddiyat'a türk gibi düşünmek.
Bu zammı araya sikistirdiklari yasa teklifi ne biliyor musunuz?

Ilaçta katılım bedelinin 3 tl ye çıkarılması teklifi. Bu teklif görüşülürken araya kendi maaşlarını sikistirdilar.

Vatandaşa ilaç katkı payı 3 lira oldu. Bunların maaşları 19 bin lira oldu.

Insan olan utanır.
(bkz: türklere özgü davranışlar)
tam bir milletvekili dayanışması yaşanmıştır. kendilerine yakışanı yapmışlardır.