entry'ler (2415)

nilhan osmanoğlu

Uyarıdır, kendini Osmanlı torunu olarak tanıtan kişilerin, ada, yarımada vs isteklerine itibar etmeyiniz.

acı insana ne katar

Tecrübe.

pinhane

Taksim'de yeni açılan bir evden kaçış oyunu. Dekoru, mekanizmaları ve işletmecileriyle en iyi mekanlardan biri.

http://www.pinhane.com

haberinsesi

Televizyonculuğa trt'de başlayan, atv ve show tv'nin ardından şimdilerde gstv'de habercilik hayatına devam eden, Türkiye'nin haber seslendirmelerinden tanıdığı sosyal medyada bu nick ile bilinen haberci.

gizemli ev

Dünya’da “Real Room Escape” adıyla bilinen ve ilk Japonya’da ortaya çıkan bir oyun. Bu oyunda birbirinden farklı senaryolar söz konusu. yarışmacıların sadece 1 saati var. kilitli evde tüm aşamaları geçip, ipuçlarını takip edip şifreleri çözmek gerekiyor. 2,3,4 ya da 5'er kişilik gruplar halinde oynanabiliyor.

(bkz: http://gizemliev.com/)

hagi

Galatasaray - Mersin idman Yurdu maçını izlemek için Türkiye'ye gelen efsane. Yanında futbolcu oğlu da var.

çağıl özge özkul

gstv'nin tatlı, şirin, işini bilen spikeri.

esra şencebe

avrupa şampiyonu olan galatasaray odebank ın yıldızı.

edda sönmez

o herkül annesi, türkiye nin en güzel dış habercisi, bir deniz kızı. şu an itibariyle sözcü gazetesinin sevimli dış habercisi. çok çalışkan, işine sadık, deli gibi çalışan. bir dönem fransız le monde da yazılar yazmış gazeteci.

iran islam devrimi

bu yıl 34 üncüsü kutlanan devrim. show haber ve skyturk360 ekibinden ben deniz gülen iran a gittim ve devrim kutlamalarını görüntüledim. link aşağıda.

(bkz: http://www.youtube.com/watch?v=gYHeyrXnz7E)

çip manyağı olmak

türkiye de artık her şeye çip takılması.

pasaporta çip, ehliyete çip ve şimdi de plakaya çip. yakında nereye takar

türk hakemliğinin zekeriya alp ile büyümesi

fenerbahçe nin hakem kurulu başkanı zekeriya alp i istifaya çağırması sonrası türkiye futbol federasyonu tarafından yapılan açıklama.

--spoiler--
türk hakemliği zekeriya alp döneminde büyüdü.
--spoiler--

aküsü biten bomba imha robotu

ankara da şüpheli çantaya müdahale etmesi için getirilen bomba imha robotunun aküsünün bitmesi. hal böyle olunca da çantaya müdahaleyi özel kıfayetli polis yaptı.

cübbeli ahmet hoca

az önce mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

inci pastanesi boşaltılıyor

istanbul da tarih kıyımı devam ediyor. tarihi esere çanak çömlek diyen zihniyetin devamı bu kez yüzyıllık bir pastaneyi kapatıyor. mesele bir dükkanın kapatılması değil, mesele tarihin yok edilmesi. bunun devamı da gelir. alış veriş merkezi yapmak daha önemli.

not: ecdad bahane, rant şahane.

başbakanlıkta 3 el silah sesi duyulması

az önce başbakanlık önünde yaşanan olay. adının nuri başkapan olduğu öğrenilen kişi kur usıkı tabancayla havaya üç el ateş açtı.

ptt genel müdürlüğünden tenis başkanlığına

Türkiye Tenis Federasyonu Genel Kurulu nda başkanlığa ptt nin eski başkanı getirildi. Adam tek başına aday oldu ve kazandı.

insanlar mutlu olsun

müteahhit ali ağaoğlu nun yeni projesi maslak 1453 ün reklam filmindeki sözleri. insanların çok mutlu olmasını istiyormuş. o nedenle istanbul ormanlarını katletmekten çekinmiyor. o nedenle 1+0 yani tek oda bir daireyi 380 bin liraya satıyor. valla bunu duyunca çok mutlu oldum.

bana yavrum mu dediniz

istanbul atatürk havalimanında hava trafik kontrolörü ile pilot arasında yaşanan diyalog.

Kontrolör: Mutabıkız efendim. Mümkün olursa vereceğim, önümüzde gidin şimdi.
Pilot: Sağ olun, teşekkür ederiz.
Kontrolör: Rica ederim.
Pilot: Sağ ol yavrum.

1 dakika sonra.

Kontrolör: Türker 3 zw bana yavrum mu dediniz efendim siz?
Pilot: Hayır efendim, diğer arkadaş iyi uçuşlar dedi de ben de kendisine söyledim.
Kontrolör: Anlaşıldı.

sponsoru halk olan ülke

türkiye cumhuriyetidir. çünkü devlete alınan ya da yeniden yapılan her konuda maliyeti hep halka yükleniyor. kimi zaman zam, kimi zaman da vergiler adı altında.

öyle ki, meclis dekorasyonu için ayrılan bütçe 238 milyon liraymış.

--spoiler--
yetmediyse yeni zamlara hazırız biz. sponsor halk olduktan sonra.
--spoiler--