bugün

metalcilerin m.yo. da metal üniversitede metal öğretmenliğini okumamış insanlara haykırışı.
korn dinleyip cilekes dinleyip kendini rockcı,metalci sananlar karşısında, bu muzige gönlünü veren insanların serzenişi.. yoksa tabii ki bir metalciye göre baska metalciler de mevcuttur.

ispatı mı :
(bkz: brothers of metal)
doğruluk payı pek bulunmayan ama "anathema'nın hebele şarkısına bayılıyorum aaabiii" diye salya sümük muhabbet edipte aynı kişinin kral tv'yi seyrettiğini gören,bu müziğe gönül vermiş kimsenin sinirinden hafif saçmaladığı isyan cümlesidir.

yoksa biz kardeşiz...ne demiş sam dunn ( bir metalcinin yolculuğu belgeselini hazırlayan eleman);

- metal müzik hep dışlansa da bu müziği dinlemek için başkalarına ihtiyacımız yok...etrafımdaki 40.000 kişiyi (wacken open air'deyken - almanya ) gördükten sonra da artık eminim...

(bkz: brothers of metal)
otobuste yanımda oturan korn tshirtlu ve korn rozeti takmıs olan cocugun discmaninden backstreet boys nameleri duyulması ile hissedilen durum.* kafa birini bulduktan sonra sozu asla edilmeyen sey. genellikle sorun metalcinin karsısındakine bakıs acısı degil, karsısındaki adamın metale bakıs acısından kaynaklanır.
gercek metalci kendini belli etme ihtiyacı duymaz diyerek bu sözü söyleyen kişinin aslında kendini gösterme çabası içinde olan biri oldugunu anlayabiliriz.zira kendinden çok başkalarını umursayarak ya da başkaları şöyle desin diye yaşadığını göseteren en önemli kanıt, kendisinin diğer insanları * yargılamasıdır.

(bkz: gerçek devrimci gerektiğinde kendini gizleyebilendir)
daha hala rock ile metalin farkını görememiş iki gitar bir davul setiyle icra edilen tüm şarkıları metal sanan megalomanlardır bunları yapanlar. yoksa hiç bir metalcinin dünyada tek olma arzusu yoktur.
genelde 14- 18 yaş aralığında olup, kişiliği nereye sersem diye düşünen ergen genci fikridir.
aslında metalci olan adam nedense metalci olduğunu da saklar. Cünkü öyle bir derdi yoktur ben metalci oluyum hmm sert görünmeliyim diye. Evde death falan dinliyip akşam mezuniyet balosundan sonra clupda ıp tıs cıktık oynayabilir. Yani kimse bir metalciye göre kimse metalci olmaz değil, metalci kendini metalci görmez daha doğru bi önermedir.
ayrıca (bkz: metalci)
''metalci olunmaz metalci dogulur''
aynali tahir
metalci olabilmek için illa karalara bürünmenize gerek yoktur. nice kravatlı şahıs vardır cidden metal müziğe bayılan ve ıncıgına cıncıgına kadar yalayıp yutmuş. slipknot tişörtü giyiyorsanız da metalci sayılmazsınız. arkadas hediye etmiş bile olabilir. dünyevi şeylerdir böyle sacma sapan sınırlamalar.

edit: aklıma gelmişken rockstar filminde bir replik. mark wahlberg sahnededir. steel dragon adlı hayali grubu taklit eden bir grubu vardır. sırayla ailesine teşekkür eder. sonra der ki

- ve abime çok teşekkür ederim. ilk steel dragon albümünden nefret edip bana verdiği için.

sonra adam steel dragonun solisti olur. o da abisine özeniyordur en basta ama. yani birşeyi anlayıp ögrenebilmek için illa birilerinden duymuş olmanız gerekir.

bu sebeple şahsım uyuz oluyorum birilerine özenti diyenlere birilerine. adam önce özenecek sonra da yavas yavas ögrenecek rahat bırakın yahu. siz lisedeyken neydiniz lisede baba metalciyim demeyin bana . yok öyle bişey. kız tavlmak için metalci olduk hepimiz. sonra baktık hoşumuza gitti devam ettik.
korn ve slipknotçulara karşı harbi metalcilerin bakış açısıdır. bir metalciye göre hardcore, numetal, rapcore vs. dinleyip metalciyim diyen adamın metalciliği, ancak plastik imitasyon bir katananın samuraylara yakışabilirliği kadardır.
genelde şuna tekabül eden önerme.eğer simsiyah,ortalama bir metalci gibi giyinirseniz poser,müzik anlayışınızı görünüşünüzle dsteklemezseniz toplum yalakası olarak kategorilendirilme ihtimaliniz az değil.takmamanız gerektiğini söylememe gerek yok sanırım.*
doğru bir önermedir. bazen camide rastlıyorum daha ferforje yapmayı bilmeden ben demirci oldum, fotosentez yapamadan ben botanikçi oldum diyenler var. metalci arkadaşlar en baba metalci olarak kendilerini görür ve dinlediği gruplar dışındaki grupları özenti diye damgalar. ulen karabük belediye başkanı olsan ne yazar. adam heavy seviyor sen death dinliyorsan herkes death mi dinlemek zorunda? herkes alexi'nin çığlıklarını dinlemeye mecbur mu? bir de abidik gubidik grupları dinler bu tipler genelde. ismi duyulmamış olsun ki havam olsun derler her nedense.

metalci ağır abi - metal mi dinliyosun sen?
metalci genç - evet aabi.
metalci ağır abi - kimleri dinliyosun bakiim?
metalci genç - children of bodom, within temptation falan.
metalci ağır abi - huahh güldürme beni oolum bunlar da metalci mi? bir de utanmadan metalciyim diyosun. frog sperms dinle görürsün metal neymiş.
metalci genç - o ne aabi hiç duymadım.
metalci ağır abi - duymazsın tabi grönland'lı bir grup. bunu dinlemeden metalciyim deme sakın gülerler adama. gerçek metalciler bunları dinliyor.
metalci genç - aabi ben gidip bir çay koyayım soğudu buralar grönland falan. içip ısınırız.
metalci ağır abi - yok zahmet etme sözlükten mesajı aldım ben koyarım.
(bkz: bitmeyen metalci zırvalamaları)