bugün

ingilizce kasıntı ve yapmacık,ozenti takilan kisilere verilen sifat.
metal müziği sadece hava atmak,kız tavlamak vs. şeyler için dinleyen kişiler topluluğu.
(bkz: whimps and posers leave the hall)
uzulerek soylemek gerekirse en cok black metal'in bunyesinde barindirdigi tiplerdir.

http://klefz.alkis.nu/files/bm_posers/5.jpg
http://klefz.alkis.nu/fil...bm_posers/Scannen2323.jpg
http://klefz.alkis.nu/files/bm_posers/ivogoth1.jpg
http://klefz.alkis.nu/files/bm_posers/taa02.jpg
(bkz: soilwork)
manowar- kings of metalda da bu konuyla ilgili bir kac satır bulunur, babaların uslübuyla tabi :

we like it hard we like it fast
we got the biggest amps man they blast
now true metal people wanna rock not pose
wearin jeans and leather not cracker jack clothes
"özentiler yaklaşmasıaan", "popçular&repçiler dışarıaaa", "abi filanca adamlar süper çalıyo yeaaa", "geçen gün taksimdeydik böööle hede hödö yaptıaak" insanları.. çok çok alternatif, "toplum bizi annamıyoo" gençliği..
ekşi sözlükte bununla ilgili şahane de bir başlık vardı "sokakta iceriz converse giyeriz alternatifiz biz" diye.
efendim bu güruhun söylediklerinin yüzde doksan dokuz nokta dokuzu abartma, hatta yalandır. misal sevdikleri grubun hayatlarında tek gittikleri konserlerini, "bu sefer çok durgundular" filan diye anlatır bunlar.. my chemical romance'in en iyi metal(!) grubu olduğunu söylerler mesela.. sanırsınız ki adam bütün metal topluluklarını hatmetmiş, bunda karar kılmış.. hepsi özenti, hepsi zırvadır.. öyle kategorize kategorize olacağım diye kasarlar.. gidin, ankaralı turgut dinleyen bir arkadaş bulun ama en azından doğal olsun, öz olsun. bunların arkadaşlığından da hayır gelmez.
3 boyutlu tasarım yazılımlarında, hazır karakterler ve kemik sistemleri kullanımı desteği sağlayan, hazır modeller üzerinden ortama uygun olanlarını kullanmanızı da sağlayan bir yazılım.
ing. poz veren kişi. numaracı, model, şaşırtıcı soru, zor soru.
nanowar grubunun müzikal anlamda çok başarılı şarkısı. sözleri taşşaklı.
iki üç kez guitar hero oynayıp sonra metalci olan muhtemelen metallica,rammstein,slayer dışında başka bir grup bilmeyen hatta metal türlerinden bir haber kişilerdir.
(bkz: ölümüne rock) (bkz: rock forever ekolü)
(bkz: metallica sevmeyen metalci) gibi başlıklar açabilen tiplerdir.
heavy metal camiasında özenti olan dinleyicilere verilen isim.
bulunan özenti kaykaycı gruplardır. özellikle beylikdüzünde bulunurlar. hiç hareket bile yapamazlar. maksat tarz oluşturma hava atmadır.
metal dinleyenlerin ve bununla anlaşılmaz seviyede övünen bunu her yerde insanların gözüne sokmaya çalışan insanların büyük bölümü poserdır.
götlerine baget sokulası vallıklardır.
kıçında kırmızı dar paça pantalon , üzerinde Guns'N Roses t-shirtü ile dolasan , telefonuna american idiotı melodi yapan , caddebostandaki ps3 cafeye gelip guitar heroda bir-iki kere nothing else matters calmaya çalışıp beceremeyince suratları asık bir biçimde mekandan ayrılan , gördüğümde sövdüğüm ve yapabilsem boğazına oturacağım ergen grubu. (bkz: bi bitmediniz amk)
Sahte, rol yapan, poz veren insan. Farklı görünebilmek için biseksüelim diyenine bile rastladım (bir kaç dolaylı soru ile öyle olup olmadığını anlayabilirsiniz). Neredeyse her gün gördüğüm aslında öyle olmayan metal müzik aşıkları, okuduğu kitap sayısı onu geçmeyen kitap severler (okudukları genelde pucca’vari şeyler), dindar ateistler bahsedilen sahte insanın en basit örnekleri. Kendilerini sevmedikleri, gerçekten hissetmedikleri şeyleri yapmaya zorluyorlar. Kendileri hakkında sosyal ağlara vitrinler dizmeye bayılıyorlar. Gerçekten kendisi olan insana saygım sonsuz. Bu yazıyı yazma amacım bu sahtelikten duyduğum rahatsızlık ve yaşadığım bir kaç hayal kırıklığı. Bu karakter ilizyonları genelde kolay bir şekilde anlaşılsa da her zaman o kadar kolay olmuyor. Tanıştıktan bir kaç hafta sonra bile ortaya çıkabiliyor. Kendinizi kandırılmış hissedebiliyorsunuz. Daha ağır bir çeşidi ise kendisi hakkında söylediği yalanlara (illa söylem değil hareket ve yaşam tarzı da dahil) kendisinin bile kuşkusuz inanması. iş böyle bir hal alınca içinden çıkılmıyor doğrusu.
bu kelimeyi gerçek anlamıyla değil de metalcilerin kullandığı anlamıyla incelediğimizde ben bir poserım ve bundan gurur duyuyorum diyebiliyorum rahatlıkla. Neymiş iron maiden sonrası gruplar taklitçiymiş, sonradan metal dinlemeye başlayanlar veya hem metal dinleyip hem de başka müzik türleri dinleyenler dışlanmalıymış. Böyle boktan bir zihniyet mi olur lan? Kulağıma güzel geldikten sonra bir gün boyunca kilise ayini bile dinlerim kime ne bundan? evet linkin park, korn, three days grace, skillet, avenged sevenfold da dinliyorum (ki bazen daha çok seviyorum metalden), black sabbath, iron maiden, metallica, led zeppelin de dinliyorum. Hatta pop, dubstep falan da dinliyorum. eğer bunları yapıyorum diye özenti oluyorsam özenti olmak güzel bir şeymiş.

Ha bir de yeni metal dinlemeye başlamış ve ayrıntılardan bihaber kişilere deniyor bu. bilmedikleri halde çok konuşuyorlarmış metal hakkında falan filan. adam yeni bir müzik tarzı benimsemiş bi zahmet heyecanlı olsun. siz headbang yaparak doğdunuz galiba.

(bkz: her bi bokta hata aramak)
illa metal dinlemezler. ortam için her şeyi yapar gibi görünmeye çalışırlar. duman bu aralar gözde gruplarındandır.
nothing else matters dinleyenlerdir.
kendisinin sevdiği grupların en iyi gruplar olduğunu savunan şahısların kendisinin hoş bulmadığı grupları dinleyenlere kullandığı kelimedir. ego tatmini için çok kullanılır. bu amaçla kullanan insanlardan uzak durulmalıdır. zira sinir hastalığı yapar.
Hiphop'ta wacktir.'saygılar.
kisaca, leyla ile mecnun izlemeyip repliklerini paylasan, doctor who izlemeyip tardisli aksesuar alan kisiler.
Kodugumun ergenleri metalica dinleyip üç beş solistun adını grubun üyesini ezberleyip çalan şarkıyı biliyormuş gibi yapıp, o grubun resmini odaya asar veya tshirt giyer kolye bilmem neyi takar ve bununla övünur. Ama Gerçek var ki bir boka yaramaz.