bugün

sevgili kişisinin kedisine sarkmasıdır heralde. hayır bi kediden ne kadar büyük bi şerefsizlik beklenir ki?!
Ölüp sahibini terk etmek.
kedimin bir gün hamile olduğunu fark etmek... oysa ki onu bir azize sanardım.
filistinde yaşananlara seyirci kalmasıdır.
yüksek meblağaya alınan bir ürünün temizlenmesi mümkün olmayan mesela deri askıları olan bir çantanın üzerine tuvaletini yapması. Leke de çıkmaz kokuda. Alacağın olsun kedi.
bir fareye aşık olup ve nefsine yenik düşüp onu yemek.
sevgilinizle arabanın içinde otururken birden kaputun üstünde bir kedi belirmesi. kedinin gözlerinize bakarak yavaş yavaş cama yaklaşması. korku filmi gibiydi vallaha.
aldatmaktır ama güven verdiği seni seviyorum dediği birisini. askerde ki sevgilisini de olabilir. öyle her aldatmaca da şerefsizlik değildir bence. ilişki artık zıvanadan çıktıysa ortada anlaşmak, saygı gibi kriterler kalmadıysa aldatabilir şahsen bana koymaz.
piknik yapıyoduk.
hepsini bitirmeye kıyamadığımız, gözümüzden bile sakınıp ileriki saatlere sakladığımız
sucuğumuzu yedi gavur.
bütün yaz boyunca kendisiyle iyi anlaştığım kedimin yaz bittiğinde yazlıktan eve dönerken bavullarımı topladığım sırada gelip bana pati atmasıdır hemde durduk yere.
halıya işemesi.
uzandığı ciğere bile mundar demek.
(bkz: kedinin tereyağını yalaması)
son parayla alınan bir parça kahvaltılık peyniri ve 2 poğaçayı eller yıkanırken çalıp masanın altında yemek.
müstakil evin banyo penceresinden içeri girip kirli çamaşı sepetinin içinde yavrulaması.
bir kediyi evinize alırsınız, fare yakalaması için ama fare laham faresidir ve kedinin evi terk edip kaçması.
tabaktaki çitos, çerezos ne varsa yemesi ancak bir kez bile bakkala gitmeye yanaşmaması, kıçını dönüp uzaklaşması.
gece uyurken suratınıza oturmaktır.
sevgilinin yanında üzerine işemesi olabilir mesela.
yan gelip yatıp evdeki farelerin cirit atmasına neden olmak ...

(bkz: ev yan gelip yatma yeri değil)
siz uyurken kafanızın dibine kıçını dayayıp osurmasıdır.hele bide kıyma ciğer vs. hediye yedirdiyseniz daha bir pis kokar.
kendi ellerinizle balıkla beslerken elinizi tırmalaması.
akvaryumda kimseye bir zararı olmayarak yüzen gariban japon balığının tadına bakmaktır.
severken cırmalaması. az kalsın gözümü oyuyordu pis şerefsiz.
siz uyurken yorganın üsütne çıkıp yorganı mıncık mıncık mıncıklamak götüyle yatacak yer açamaya çalışması.
baş ucununuzdaki pencere gelip dışarı çıkmak için camları tırmıklaması, mivalaması, 1-2 saat sonra geri gelip aynı şeyleri içeri girmek için yapması.
siz bierşeyler yerken sürekli miyavlaması. *
evin ensıcak köşesi olan sobanın yanını hep onun kapması.
kış günü dışardaki ise pise bulanıp gelmesi o halde mutfak tezgahı üsütünde dolaşıp anneyi sinir krizine sokması.
banyodan nefret etmesi, yıkamaya çalışırken sürekli kaçıp her yeri batırması.
konu komşunun kuşunun civcivini yemesi mahaleli ile kedi yüzünden sürekli papaz olmak.
ne zaman arabaya binilicek olsa herkesten önce zıplayıp arka cam önündeki yerini alması ve yol boyuncada kusması.
tatile gidilen yerlede sürekli kaybolması ne hikmetse tam dönüleceği gün ortaya çıkması.
bir gün aniden gidip bir daha geri dönmemesi.