bugün

sevilen kimse ya da kimsecik.
bir bilmecem var diyip bilmece olarak sorulan
"onla oldunmu mutlu,onsuz oldunmu mutsuz
sorusunun cevabıdır.
evlenilcek ve eğlenilcek kızların genel adı
bir hitap kelimesi..
- Sevgili Kardeşim Polat Alemdar
(bkz: kurtlar vadisi ırak)
can eriği,bahar yeli,karındaki tatlı karıncalanma,camdan biblo,ruheşi falandır başına eski sıfatı gelmeden önce.
(bkz: canan)
bırakıp gidene kadar cok sevilen varlık.
sevgi sahibi kişi.
alm. die geliebte (bayan)
alm. der geliebter (erkek)
çogu kişinin hayatının merkezi olarak kabul ettigi yegane kişilik...
binlerce kılometre uzaktan bıle ınsanı cıleden cıkaran yıne de sevılesı varlık
sevgili

"yaz" dedikçe mevlaya, başa yazılan sevdadır sevgili.
yürüdükçe yollar ona yürürsün, aynada kendini değil onu görürsün baktıkça.
her nereye gitsen o vardır içinde.onsuz bir hayat yerine yok olmak tercihindir.

acıysa acı, sevinçse sevinç, onunla yaşamak istersin her neyse alnında yazılanı.
kalbin efendisidir hatta kalbin kendisidir sevgili.
onla başlasın istersin her günün.
o yanında olmasa da onla başlar günün.
onla sürer ve onla bitirirsin.

beklersin. yanyana olmanın o doyulmaz hazzına yaklaştıkça gün sayarsın 5-4-3-2- günler bir bir eksilir ve vuslatı göğüslersin ki hasret lime lime etmiştir kalbini. artık dayanacak halde değildir yüreğin ve sevdiğin gelir sana aşık gözlerle taa gözlerinin içine bakar seni sarar. kollarının arasında çektiğin onca sıkıntıyı unutuverirsin.

gün gelir uyuyamazsın sesini duymadan. gün gelir onsuz gülemezsin. gün gelir "mevlam senin canını ne gün alırsa benim canımı da o gün alsın inşaallah" dersin. ağladığını görürsün sevgilinin. "sen nasıl güzel bişeysin böyle, ben seni nasıl buldum" diye içten içe bir şükür cümlesi işitirsin.

günden güne, daha bundan öte sevilemez inancına ters düşe düşe, daha fazla seversin.
anın ana eklediği tek şey daha fazla sevmekten gayrısı olmaz. sevinirsin.

sevgili.
o uğrunda canını fedadan gayrı, canın olmuş olandır.
sevgili.
yaşadıkça içine sinendir.

yaşatan'a elhamdulillah *

edit: kavuşmuş, evlenmiş, üzerinden de 14 ay geçirmiş olsak da yaşatmaya devam edene elhamdülillah...

Edit 2: Tanışalı 15, evleneli 12 yıl oldu, 2 kızımız 1 oğlumuz oldu elhamdülillah, Rabbim her sevene nasip etsin, sevgiler.
birgün gideceği kesin olan canlı türü
uzaktaysa çok kıskanılan ve çok özlenen, sizi sinir etse bile katlanılan, hayatın anlamı varlık.
tek bi gülümsemesiyle size hayatı bahşeden, tek bi sözüyle dünyaları başınıza yıkan insan
(bkz: son askım) * *
ikinci tanrı...
keşke yanımda olsa dediğim her an çıkıp gelecekmiş gibi hissettiğim aynı zamanda en mutlu günümde beni yalnız bırakıp giden bana hayatımda bir kez yaşadıgım mutlulugu fazla goren beni dogum günümde dort duvar arasında cakılı bırakan keşke seni bu kadar sevmeseydim dedigim kişidir.
belki de hiç kullanmadığınız keşke yi kelime hazinenize kazandıran, inşallahlarınızın sayısını arttıran, sesiyle bile huzur veren insan. hayatın armağanı olarak görülür çoğu zaman. telefonu kapalıysa ve zaten uzaktaysa merak içinde bırakır. hem dünyanın en aşık insanı hem de en vurdumduymazıdır.
varlığı bir dert yokluğu yara.
su demek, ilaç demek,* üşümemek demek, huzur demek...
Kimi zaman uğruna ölünen, kimi zaman çok ağır küfürler edilen kimse.
Kendi olarak, sana gelen
sana gereksinimi olmadan, seni isteyen
sensiz de olabilecekken, senin ile olmayı seçen
kendi olmasını, seninle olmaya bağlayan
O, işte...

o.aruoba
muhibbi , kanuni sultan süleyman'ın mahlası. *
çok güzel bakan,çok güzel kokan,tatlı sohbeti olan,esmer yeşil gözlü olan kişidir benim için.değişkendir.sevilesidir.