bugün

güseldir, mis gibi temizdir hem erkek için hem bayan için... *herkes giysindir.
evli bir erkeğin yakasında pembe ruj iziyle eve geldiğinde felakete yol açacak gömlektir.
siyah ceket ve pantolonla ağır abilik temsil ettiren gömlektir.
resmi kişilerin genelde kullandıkları gömlek, takım elbisenin kankisi, bir günde kirlenmeye meyilli, yazın yedekli gezilecek gömlek, ketcap lekesi ruj gibi görünen gömlek...
cem uzan'ın siyaset arenasında boy gösterirken sıkça kullandığı gömlek çeşidi. reklam danışmanı ali taran'ın tavsiyesiyle yaptığı bu tercih, baya geçerliymiş meğer.. dünyayı dolandıran ve siyasetle alakası olmayan bir adamın alamayacağı kadar oy topladığını düşünürsek!
ayrıca; saflığı, temizliği, dürüstlüğü, masumluğu simgelediğinden, suç işleyenler veya suçsuzluğunu göstermek isteyenler için "ben masumum" demenin bir yoludur beyaz gömlek. en güzel örneği; adı skandala karışan ünlülerimizin, basın toplantılarında beyaz veya beyaza yakın gömlekler tercih etmesidir. * *
beyaz giyme söz olur
siyah giyme toz olur
gel beraber gezelim
muradımız tez olur

salına da salına da gel, haydi yavrum
dön dolaş yine bana gel

beyaz giyme tanırlar
seni yolcu sanırlar
zaten bende talih yok
seni benden alırlar

salına da salına da gel, haydi yavrum
dön dolaş yine bana gel
*
güzel bir gecenin sabahında sevgilinin üzerinde ayrı bir güzel duran kıyafettir...
bazı erkekleri afet yapandır.
bazı erkekleri felaket yapandır.
beyaz gömlek bir bayanın dolabının en değişmezdir. fırfırlısı, geniş yakalısı, hakim yakalısı, belden oturtmalısı sürer böyle.
(bkz: sözlüğe bayan eli değmesi)
her kıyafetle mükemmel bir kombinasyon oluşturan gömlek rengi.

demir saat kullanan erkeklerde kol ağızlarında çamaşır suyu ile de çıkmayan leke bırakıyor ve ütü yapması en zor gömlekler açılmayan kırışıkları hemen belli eder.
beyaz gömleğe sadece yakası bembeyaz olduğu zaman beyaz gömlek denir.
iyi kesime ve kaliteli bir kumaşa sahip beyaz gömlek şık bir erkeğin vazgeçilmez giysisidir.
komi ve garsonların iş elbisesidir aynı zamanda.
siyah takım elbisenin içerisine en çok yakışan ve ortaokulların çoğunda takım elbisenin(okul üniforması olan) içine tercih edilen gömlektir.
beyaz gömlek üzerine siyah yelek gayet şık durur.
(bkz: siyah yeleği satmaya çalışan tezgahtar)**
içine siyah bir süyten giyildiği takdirde fetiş objesi olabilecek gömlektir.*
esmer ve kirli sakallı bir erkek giydiğinde allahım sana geliyorum deme sebebi * .
bayan giyiyorsa, dekolte ve siyah sütyen kullanırsa... ya da kendi bilir nasıl istiyorsa öyle kullansın * .
lise günlerimi hatırlatan gömlek.
her şeyiyle güzel olan kıyafettir. kolay kolay uydurulurur, kombinasyonu da rahattır. amma velakin zor temizlenir yakasındaki kirler çıkmaz. bu onun için eksi puandır.
altına krem rengi keten pantolon,ve kahverengi kemer ile muhteşem üçlüyü yaratabilirsiniz.
hemen akla; ruj lekesini getiren, kesinlikle çapkın erkekler tarafından tercih edilmemesi gereken gömlek.
* iyi kalite kumaştan yapılanlarının en ucuzu 79 tl ye satılan, dar yaka, slim fit kesim olanı tercih edilmesi gereken-ideal, löpçük löpçük olmayan bir bedenden bahsediyorum- bir gömlektir. zara, tween en ucuz markalardır bu standartlara uyan. ayrıca yaka hariç maksimum iki düğme açılmalıdır, stil sahibi iseniz kolye takmamanızı tavsiye edebilirim, fiziki yapınıza göre tarz ya da kıro olma eşiğidir çünkü. ayrıca altına mümkünse atlet giymeyin.
acayip sexy bir şeydir. öyle böyle değil.
bir bayana beyaz gömlek çok yakışıyor.