bugün

lipton kadar güzel olmasa da fiyat açısından deren'i tercih sebebidir..hatta bi dolaba koyarsanız 100'lü sallama poşet paketini ağzı açık olarak , dolabı açınca enfes kokular yayılır..çok güzeldir çok..
(bkz: tomurcuk)
Poşet çayların içinde en güzel ve en içilebilir olanı. Bergamotlu çay olmasaydı ben ne yapardım dememe sebep olan çay.
(bkz: bergamut)
dişleri sarartma eğilimli, aromatik olarak en güzel çaylardan birisi olan çay türüdür.
evi mis gibi kokutan ve asla vazgeçilemeyen rahiya.
(bkz: earl grey)
migros'un kendi çayı, mükemmel...
o mis gibi kokusuyla çaydan maksimum keyfi almanızı sağlar.
çayların en güzeli.
çay sevmeyen bir insanı bile 25 yaşından sonra çay tiryakisi yapar.
adını sol framede görünce heyecanlandığım bir kaç başlıktan biri.sevilesi çay, çok çok sevilesi.*
çayı tadından ziyade, daha çok kokusuyla cezbeder. hiç içmeyenlerin denemesi tavsiye edilir.
Mis kokulu çay. Öyle ki benim gibi çaydan kaçınan bir insanın bile bağrına basası gelir, fakat nereye basıyorsun çay lan bu.
sallaması tavsiye edilmez. hayatta her şeyi salla çayı demle hacı.
en sevdiğim çay çeşididir. içtikçe içesi gelir insanın. hele o kokusu yok mu..
içimi gayet güzel çaydır. lakin bende ki hemoroidi azdırmakta olduğundan fazla tüketmemekteyim.
aç karnına mide bulandırabilir.
(bkz: Bergamut)

bergamut ne ya?

Örnek cümle: benim babamın bergamutu var.
Sallama degil demleme olursa rezzene ile harmanlanirsa saglam kafa yapabilen.
Kokusu mis tadi guzel cay.
içtikçe içilesi gelinen ama çok içince de mide bulandıran güzel bir çay çeşidi.
bergamotlu çay ile ilgili ne zaman yazı yazsam bol eksi aldı ama yine söyleyeceğim: çay dediğin demleme olur ve de sade olmalı. bergamotlu çay bambaşka bir şey. çay demek yanlış. ama sallama çayı içilebilir hale getiren bir unsur aynı zamanda bergamot. ve tek sevdiğim: doğadan doğu karadeniz çayı.
edit: oylama konusunda beni yine haksız çıkarmayanlara teşekkürü bir borç bilirim.
Şekersiz colaya alıştıktan sonra normal cola içememen gibi buna da alıştın mı normal çaya dönemiyorsun amk.
BiM de satılan Hancı marka olanı tek gectiğim çaydır.
Çok severim. Kokusu mükemmel. Bergamutlu yeşil çay alternatifi de var.
eskiden çaydan aldığım koku ve tadı bulamayınca bu acayip kokulu arkadaşla telafi etmeye çalışıyorum. epey işe yarıyor aslında lan. kokusu var, tadı var daha ne?
sallama paketinin üstüne black tea yazıp çay diye kakaladıkları bok torbalarından iyidir.
ufak yaslarda sevmedigim ama buyudukce vazgecemedigim cay cesidi. icinde hafifte reyhan olursa. iste tam keyif cayidir.