bugün

yazma şöyle uzun, duyarlı, anlamlı yazılar. okumuyorlar abi işte ne kasıyorsun bilmem kaç bin karakterli mesaj giriyorsun. gir yaz bir şakirt entrysine şöyle sağlam bir küfür. anca onu okurlar.
sabırlı ol koçum. bu da geçer.
işlerini erteleye erteleye bir gün yok olup gideceksin lan dingil!.
çok şanslısın, bunun kıymetini bil.
antidepresan vakti asıl bu vakittir. fırsatın da var hem. değerlendir bence.
ercü dedim kendime ercü ağacın kökleri toprak altında olmalı. ya sen ne yaptın ercü köklerini gösterdin her daim. ne yani! meyvelerin çiçeklerin, toprak altında mı olacak hep? sırrına aşina olan
seni öğrenenler mi vefanı tatsın. ercüment sen çok yalnız ve çok hainsin. kalabalıklar meyve ister hain! sen kök verdin. ercüment kalabalıkları yaşadıklarına inandırmaya mı çalıştın? hayır! hayır...

ercüment bunu sen de çok iyi biliyorsun ki onlar kalabalık olduklarından senin cenazene geldiklerini düşünüyorlar, halbuki tam tersi. toplu bir mezarlık var burada ve çok yalnızsın . umut var ama yine de ölülerle konuşma dedim.

toprak altında olmalı dedim köklerin, sen göklere saldın, elbet vardır bir hikmet; gökten gelme bir ganimet, meyvesi tez olsun.
asla pişman olma. madem ki şu an bişeyler yapmak yerine pineklemeyi tercih ediyosun, ileride eline geçecek olana burun kıvırmayacaksın. 'keşke bunu yapsaydım' demek yerine 'iyi ki pinekledim amk' de. umrumda değil lan olacaklar.
allah benim belamı versin. nasıl bu kadar kör olabildim allahım?
''Sen bir mükemmelsin.''
ben nası erkeğim lan.

ölmüş bi arının kanadından tutamıyorum.
havlayan bi köpek sesi duysam yolumu değiştiriyorum.
tamir etmeyi bilmiyorum. bazı aletlerin adını da bilmiorm.
kız arkadaşım yok.
kavga etmeyi bilmem.
dans etmeyi bilmem. (futbolu iyi oynarım ama).
denizde fazla açılamam.
elbiselerimi katlıyıp koyuyorum.
her sabah yatağımı toplayıp çıkıyorum.
sigaram kullanmıyorum, denedim kaç kez, olmuyor.
annem bazen "sen nası bi erkeksin" diyor.

lan ben nasıl bi erkeğim!?

bazen aynaya yaklaşıp gittikçe kızıllaşan sakallarımı inceliyorum. ve "ben nası erkeğim" diye soruyorum.

nası erkeğim ulan ben?
nası?!
seni sevmeyen ölsün
o'na söyleyemedikleridir.
sigarayı bırakmakla kesinlikle iyi bir iş yaptın. tekrar içmemekle daha iyi bir iş yapıyorsun. biliyorum çay içerken, kahve içerken, entry girerken hatta tuvalete girerken çok arıyorsun onu. hatta hayatın fazlasıyla anlamsız gelmeye başladı. ama temiz ve boş bir gelecek için sabretmelisin. bak 62 saattir içmedin ve hala yaşıyorsun. sabır, sabır ve sabır.
"Çok kadın, aslında hiç kadındır"
hadi lan !! işler seni bekliyor sen sözlükte goygoy yapıyorsun .
Artık yaşlanmaya başladın, otuzuna merdiven dayadın. Yalnızsın hala. Bırak artık sevdiklerinin nazını çekmeyi, seni sevenlerden birini seç, mutlu mesut yaşa gitsin. Bir de ales'e çalış azıcık, universitelerden birine gir rahat et. Ne bu piyasa merakı?
Hayat sadece beş harf ama senin şu yazdıkların bak birde. Neler yazdırıyor o beş harf.
yapmak zorunda oldukların, aptallığını gizlemene yardımcı olacaktır. sadece yap.
Bir gün bir kitap okudum ve hayatım değişti. Daha ilk sayfalarındayken bile kıtabın gücünü öyle bir hissettim ki içimde, oturduğum masadan ve sandalyeden gövdemin kopup uzaklaştığını sandım. Õyle güçlü bir etkiydi ki bu, okuduğum kitabın sayfalarından yüzüme ışık fışkırıyor sandım. Aynı anda hem bütün aklımı körleştiren hem de onu pırıl pırıl parlatan bir ışık... Bu ışıkla kendimi yeniden yapacağımı düşündüm. Artık net ve hak ettiğim bir hayata adım attım. Bir kitap okudum ve hayatım değişti. Kuşlar geçti damların üstünden, kuşlar kondu, kuşlar kanat seslerini duyurdu ama artık kış gelmişti ve artık başka hayata doğru yol almak gerekliydi. Ve alındı da... şimdi yaşayacaklarımın heyecanı ile acemi ellerim titreyerek yol alıyorum içimde gözü kör bir karanlıkta. En inceldikten sonra ilkel sözcükleri konuşmak için seninle!
özlediğin kişi sayısı günden güne artıyor. her geçen dakika sevdiklerinle geçireceğin günlerden birer birer eksiliyor ve bu seni deli gibi korkutmaya yetiyor, itiraf et.
büyümek zamanı durdurmak istemek mi aynı zamanda? bilmiyorum.
nefret ettiğin ama bir türlü vazgeçemediğin inadın bi çok güzel şeye mani oluyor, biliyorsun. hayatına geri almamak uğruna duygularına perde çektiğin insanları çok ama çok özlüyorsun...
keşkelerden korktuğun için her hareketini sınırlandırmak artık ikinci adın oldu. neden sen de yaşıtların gibi biraz düşünmeden hareket etmeye çalışmıyorsun ki?
şu adına gurur denen şeyden nefret etmene rağmen bir labirent misali içinde kaybolduğunun ne kadar da farkında olduğunu biliyorum.
ve bu yazıyı yazdırana küfür ediyorsun şu an ... "ancak konuş sen, biraz da sahalarda görebilsek ya seni" ...
bu gün sigara içtim. uzatılan bir malborayı geri çeviremedim. halbuki bu gün de içmeseydim kendime ödül olarak nargile içirecektim ama dayanamadım. sigaraya yenik düştüm. işin kötüsü o gözümde büyüttüğüm duman bana keyif vermedi. içmiyim dedim nasılsa sarmıyor. ancak onu da yapamadım ne bok yedim ben.
Bu aralar sevebileçeğim kız bulamadığımdan hüzünlü olabilirim. Gerçi sevecek kızda yok sanki ya neyse. Aslında kendime kızyorum şu olur şu olmaz şunun belki olma ihtimali var mı? Derken ayırt ediyorum. Galiba korktuğum tekrar aynı klişe şeyleri yapmak istemiyorum.
Gerizekalısın sen. Eğer sabırlı olsaydın bunların hiç biri olmazdı. Kendine gel dostum.
Sevgili kendim;
Allah belanı versin diyerek başlamak istiyorum yazıma. Allah belanı versin hayatımı mahvettin. Sana sayıp söveceğim biraz kusura bakma. istersen bak aminyo umrumda değilsin.
Yaşın olmuş bilmem kaç sen hala üniversite 1. sınıftasın,akşama kadar orda burda sürtüyosun. Baban senin yaşındayken çoluk çocuğa karışmıştı,aile geçindirme derdindeydi,sen hala üniversite kantinlerinde vakit öldürüyorsun. Kaç yaşına geldin ne kattın ulan şu dünyaya,kimin var ulan,ölsen kim ağlar arkandan. Salaklığına yan eşşek herif salaklığına yan. Allah belanı versede kurtulsam diyorum. Vermiyor.Ulan ne geri zekalı adamsın zerre aklın yok mu lan senin zerre ulan zerre? Arkana dön bak hesap soran yıllarla dolu siktiriboktan şeye harcadığın yıllar. Hesap soruyorlar,soracaklar.

Kendine gel seni orda bekliyorum.

Kendimden kendime cevap;

Sen beni mutlu mu zannediyosun? Sustuğuma bakma sen,konuşursam ağlarım,ağlatırım diye susuyorum,susuyorum anlayanım yok çünkü. içimde saklıyorum her halimi.
Yürüyorum,belki yanlış yoldayım ama yürüyorum işte. Hem doğru yolda durmaktan daha iyi değil midir yanlış yolda yürümek?
Bazen yağmur duruyor hayatımda sonra yeniden başlıyor. Şu halime bi bak ben kötü bi adam mıyım? Haykırıyorum ama isyan etmiyorum,ağlıyorum ama belli etmiyorum,belki sana bile.
Sakla sırlarımızı,eğer onları saklarsak bizim esirimiz olurlar yok saklamazsan biz onların esiri oluruz unutma.
Artık hayallerim daha doğrusu hayallerimniz suya düşecek diye kaygılanma,yüzmeyi öğrendiler.
Artık hayattan beyaz bir sayfa bekleme,açtığın her sayfa geçmişin izlerini taşıyor.

Hayata doydum,Azrail hesabı getir...
gerizekalı olduğun için seninle gurur duyuyorum...geriye dön artık, dön!