bugün

türkiye'de linç edilme nedeni olan söylem. hayatta herkesin bir birey,düşünce akımı, ideoloji , din, devlet vb. şeylere karşıt olma hakkı vardır ve bu demokrasinin işleyişinin kalitesini gözler önüne serer. demokrasi bir tahammül mekanizmasıdır. tahammül kültürü artıkça demokratikleşme yolunda hız alınır.
(bkz: töbe de bre kafir)
kendi kendini gerçekleştirme yöntemi olarak atatürk karşıtlığı günümüzün popüler kişisel gelişim yollarından biridir.
*
(bkz: sözlükteki vatan hainleri)

(bkz: ananı da al git)

(bkz: ya sev ya terk et)

(bkz: sözlükteki teröristler)

(bkz: fetoşcular)

(bkz: kürtçüler)

(bkz: ermeni dölleri)

(bkz: allahsızlar)

(bkz: pis gomunistler)

(bkz: solcu özentiler)

(bkz: türkiye türklerindir)

(bkz: türkiye laiktir laik kalacak)

(bkz: soysuzlar)

(bkz: şehitler ölmez vatan bölünmez)
Turkiye'nin "demokratiklesmesi" yoluna kendini feda edebilecek essiz bunyelerin ozgurce haykirmasini bekledigimiz karsitliktir. Laf dolandirmak, takiyye** yapmak, haklar ozgurlukler bik bik bik diye otmek yerine, eger demokrasi mucadelelerinde bu kadar samimilerse, bu kadar "mucahitler" ise, bu kadar dava ehlilerse soyle bir dolu dolu " evet ben ataturk karsitiyim, halt etti de laik turkiye cumhuriyeti'ni kurdu, ne guzel koyun koyun yasiyor, soyu sopu karmakarisik satilik padisahlara halife diye boyun egiyorduk, hatta iyi birer cocuk olursak amerikan mandasi bile olabilecektik" demelilerdir artik. Ozgurce hicbir engelle karsilasmadan, futursuzca ve ahlaksizca...
ironiktir. onun kurduğu bir ülkede, onun yasalaştırdığı bir dilde ona karşıt olduğunu dile getirmek yediği kaba sı*maktan farklı değildir.
(bkz: yediği kaba sıçmak) * (bkz: bok yemek)
Anarşistlerin bile diyemeyeceği sözdür. Hakaret edilesi bir sözdür. Sırf demokratikleşicez diye (bkz: demokrasiyi kullanan aşağılık kesim) hakaret eden çamuratizikalırizm ideolojisi. * * * * * * *
niye delikanlılık olarak adlandırıldığını anlayamadım. madem ki ortada kemalist faşizm var, neden iktidarda tek başına muhafazakar liberal bir parti oluyor da sen atatürk karşıtı olduğunu burada dile getirebiliyorsun? ülkenin kurucusuna küfür edebiliyorsun neredeyse adice, senin için bundan iyi demokrasi mi olur sayın abd-abd-siyonist yahut kürtçülük sevdalısı arkadaşım?
hala osmanlıda kalmış, demokrasi karşıtı, padişah yanlısı, geri ve koca kafalı söylemidir.
atatürk'e karşıt olunamaz. çünkü kimsenin haddine değil.

o hadde erişmek için bir düzine savaştan galip çıkmanız, yüzlerce kitap okumanız, yeni bir ülke kurmanız ve ayrıca 3-5 tane de pozitif bilim kitabı yazmanız gerekir.

bunları yapıcak göt varsa ben öperim lan zaten o götü. öyle bi göt varsa gidin siz de ülke kurun.

bunların yanından bile gecemeyecek kişilikler, ops ya, yavaş biraz, bu ne cüret mirim?
demekrotikleşmeye katkı sağlıyacağı söylenen zırvalık.
(bkz: 3 mart 1924)
(bkz: 1 kasım 1922)
bi bakıver yavrucuğum kim ne yapmış. kim neyi kaldırmış.( söylenecek o kadar çok şey var ki aslında. ama en kestirmesi şudur. kimse atatürk'ü sevmek zorunda değildir ama herkes saygı duymak zorunda.)
ben siyasi devrimlere, hukuki devrimlere, toplumsal devrimlere, halkçılığa, devletçiliğe, milliyetçiliğe, laikliğe, bağımsız yaşamaya karşıyım demektir.
Fazla geldiyse size, Hürriyet, Cumhuriyet.
Özlemini çekiyorsanız,
Saltanatın, sultanın.
Hala önemini anlayamadıysanız,
Millet olmanın.
Kul olun, ümmet kalın,
Fetvasını bekleyin, şeyhülislamın.
Unutun tüm dediklerimi.
Yıkın, diktiğiniz heykellerimi.
"sünni türk olmayanları terörist ilan ediyorum ama demokrasi istiyorum" demektir. evet, demokrasi lazım, bu da işimize gelmeyen kesimlere de kucak açarak ulaşılabilecek bir süreç. atatürk karşıtı olmak demokratlığın garantisi değildir.
hürriyet kayıtsız şartsız serbest olmak demek değildir... onun akitleri şartları vardır... şartsız serbest olmak ormanlardaki hayvanlara mahsustur... ilmi esaslara göre ferdin hürriyeti başkasının hürriyetinin hududları ile sınırlıdır. Bir başkasının hürriyet hakkını tanımayan kendi hürriyet hakkını da tanıtamaz!!! Siyasi anlayış sahibi olan hakiki ve zeki inkılapçılar bu lekeden masundurlar. Onlar ne vakit şiddet, ne vakit yumuşaklık göstereceklerini bilirler. Milletlerini hürriyet ve adalete doğru yürütürler...." mustafa kemal atatürk.

nasıl ki değişmez yasaları varsa bu ülkenin; türkiye devletinin yönetim şekli cumhuriyettir, bayrağı ay-yıldızlı türk bayrağıdır, milli marşı istiklal marşıdır, ana dili türkçedir... kurucusu atatürk' tür... bu ülkenin topraklarında hele hele mustafa kemal atatürk' ün sana bahşettiği topraklarda yaşıyorsan karşıtı olsan bile saygısızlık edemezsin dil uzatamazsın, buna hakkın yok... bu kadar basit.
(bkz: içimizdeki irlandalılar)
(bkz: ibnelik)
demokrasi budalalığından başka hiçbir işlevi olmayan cümle öbeğidir. atatürk'e karşıyım demek kafadan önyargıdır. dersen ki ''kemalizmin açmazları var, ben ona karşıyım'' oturup tartışırsın gelişir demokrasi. salaklık eseri olarak ''atatürk'e karşıyım'' denince demokrasi nasıl gelişecek? açıklayana kemalizmi anlatacağım bak..
(#5595396)
(#5585069)
(bkz: evet ben yobazın önde gideniyim)
(bkz: git kendine tacavüz et)
(bkz: stratosfer)
benim söyleyebileceğim bir sözdür. hatta dur söyliyeyim evet ben atatürk karşıtıyım.
Bunu söylerken 'düşünce özgürlüğü'nü kullanan bireyin, aslında bu özgürlüğünü Atatürk'ten aldığını bilmemesinden kaynaklanan söylem.