bugün

entry'ler (1067)

stay

o ne montajdır.. o ne soundtracktır.. o ne oyunculuktur.. o ne sondur.. sadece duygusal desen değil.. macera desen değil.. beklenmedik son desen değil... yok artık ya..

uludağ sözlük 1 nisan 2010 şakası

a yaşasın harfler büyüdü şakası yapmış moderasyondur. *

falconsoul96

(#7532188)

değişik bi yazar. hakkaten 96lı mı la?

güneş batıdan doğarken eşeğin ayağını yapmak

sol frameyi işgal eden 'güneş batıdan doğarken' tamlamarından içi bayılmış yazar serzenişidir. yazık..

bir türlü hatırlanamayan filmler

ya hani bi film vardı. ben ortasından izlemeye başlamıştım. filmde bi sınıf dolusu çocuğu kaçırıyorlar ama aileleri çocukları ya öldü zannediyor ya da çocukları olduğunu hiç hatırlamıyorlar ailelerin beyni yıkanmış. ama bi kadın oğlu olduğunu hatırlıyor yani ölmediğinin farkında hep rüyalarında falan görüyor. sonra bi adam var onunda kızı aynı durumda ama o hiç hatırlamıyor kızını sonra kadın adamın evine gidiyor. adam beyzbolcuymuş ve bi odasını sırf ödüllerini saklamak için kullanıyormuş. kadın adama hacı senin bi kız vardı benim oğlanla oynarlardı bilmem ne diyor. ama adam buna inanmıyor falan. sonra kadın cart diye duvar kağıdını yırtıyor alttan adamın çocuğunun duvara çizdiği resimler çıkıyor. adam dumur. neyse bi kaç olay daha oluyor. en sonunda kadın inşaat gibi bi yere geliyor oğlunun sesini falan duyuyor o yöne gidiyor ama oğlu farklı bir boyutta ve başka bir annesi var o çocuğu görebiliyor ama çocuk onu göremiyor. kadın o boyuta geçmeye falan çalışıyor ama olmuyor. meğer bu anneyle çocuğun arasındaki bağın kopup kopmayacağını anlamak için yapılan bir deneymiş. işte bu filmin adı neydi ya?

antalya denince akla gelen şeyler

gariptir. çünkü akla ilk şeylerin gelmesi için bayağı kasmak gerekir. aynanda 72 şey düşünmek ama arada saniye farkı yaratmamak.

bazı fethullahçıların aydın fikirli olması

(bkz: aramaya inanmak)

toblerone

pahalı falan olmayan ballı-bademli çikolatadır. zira artık bakkallarda bile 3lü küçük paketlerde satılıyor. he tabi yerken normal boyuttakiyle aynı zevki verir mi tartışılır..

yaran yanlış okumalar

yazan; boş havuz
telaffuz 1; hoz bavuş
telaffuz 2; boz havuş

söylenmek istenen; erzurum'dan kars'a
telaffuz: erzuruk'tan mars'a

yaran diyaloglar

aç elininkoruu ile tok idil arasında geçen diyalog

e- aç mısın?
i- hayır. ama açsan yerim yani..
e- cümleni gözden geçir.
i- şayze..

tanımadığın insanlara afiyet olsun demek

o değil de otobüste ağız alışkanlığıyla tanımadığın insanlara çok yaşa demek var ki çok fena.. adam 'sana ne' dese göt gibi kalıcan.

ay ı ikiye bölmek

ay / 2

kasmamak lazım biliyorum..

sözlük yazarlarının itirafları

sözlük ben bir bkz yazarı olmak üzereyim. şu an bkz vermek çubuk krekeri sarelleye daldırıp yemekten daha çok zevk veriyor bana. help..

altını çizdiklerinin üstünü çizmek

(bkz: altına yap üstüne otur)
(bkz: ısınırsın)

korkunç görünümlü teletubbies çocuk tişörtleri

(bkz: doğan görünümlü şahin)
(bkz: boğaz manzaralı teletubbies tişörtleri)

ben bu yazıyı enişteme yazdım

sezen aksu yazmış yoca evcimik okumuştur..

bayram değil enişte öptürmicem oh işte
(bkz: baldız baldan tatlıdır)

gece yatağa girince düşünecek bir şeyin olmaması

bu tip durumlarda imla kurallarını düşünmemizi öneriyormuş isviçreli bilim adamları.

(bkz: hiçbir şey)

atlı karınca dönüyor

yalnız dönmeyen bana sensin...

sözlük yazarlarının en son izlediği filmler

utanıyorum ama yaptım ben bunu ejder kapanı.

ben ettim siz etmeyen.. bu kadar kötü bir film olamaz arkadaşlar.. o iki satte makreme işleyin ne bileyim burnunuzu karıştırıp kediye falan yedirin daha iyi..

amerikan film klişeleri

esas adamın karısı/kızı/kankası kurtulacak diye yüzlerce kişi telef olur.. onlarca araba hurdaya çıkar.. ve milyon dolarlık film çekilir.. yazık lan fakire fıkaraya ver onu ne bileyim bi kurban kes işe yarasın.