bugün

entry'ler (424)

27 şubat 2017 galatasaray beşiktaş maçı

zor maç.
öncelikle ifade etmeliyim ki; emmeli gömmeli bir entry değil bu. sadece futbol konuşmak için karalanan bir şeyler işte.
sabahtan beri gerginlikten mütevellit tek bir dakika çalışamadım iş yerinde. ekşiden de uçuruldum. bir şekilde rahatlamak için, aslında kendime bir şeyler yazıyorum yani.
çok iyi bir beşiktaşlıyım. bu sezon iç sahada tek bir maç bile kaçırmadım. galatasarayın da hemen hemen bütün maçlarınını izledim.
ortalama bir futbol bilgisiyle iki takımı karşılaştırmak ve skor tahmininde bulunmak gerekirse;
beşiktaş vs galatasaray

Fabri; uzun yıllardır ilk kez kalede güven veren birisi var nihayet.tolga ilk 11 başlasaydı heyecan falan olmazdı bünyede. direkt galatasarayın kazanacağından emin olurdum çünkü. bu nedenle kaleden yana içim rahat.
Muslera; konuşmaya bile gerek yok. Ligin çok üstünde, çok klas bir adam.

Beşiktaş defans Dörtlüsü; adriano, marcelo,mitro ( atınç ), gönül
beklerimiz iyi ve tecrübeli. ikisinin de pozisyon bilgisi üst düzey ve bu tarz maçları çok oynadılar. kafa bu anlamda rahat. stoperler konusunda ise ben çok tedirginim. oynarsa atınç tam bir bomba. şayet ilk 11 başlarsa şahsen benim tüm gazım kaçar.mağlubiyeti getirecek hatalarını usulca izler ve saat 21 45 için yatağımı hazırlamaya başlarım. tersi olur mitro başlarsa o da bence sıkıntı. bana hiç güven vermiyor. bu maç tam test maçı olur kendisi için .umarım testi geçer. marcelo da zaten sıkıntı yok . kafa hakimiyeti zayıf galatasaraya gol bile atabilir bu akşam, bir duran toptan.

Galatasaray Defans Dörtlüsü; semih (bek ?? ) ahmet çalık hakan balta carole

Q7 ve babelin değişmeli oynadıklarını düşünürsek maçın kilit adamlarından biri olur semih. allah muhafaza-kendisi için tabi- birebirde Q7 ve babele yakalanırsa işi çok zor. Bu anlamda pek ileri çılacağını sanmıyorum. Aynı şey carole için de geçerli. anlaşılan o ki galatasaray bekleri çakılı oynayacak. hakan balta bence bu tarz maçları kaldırır. tecrübesiyle işi götürür. o anlamda sıkıntı yok. ahmet çalık da 2 bekinin çakılı oynadığı bir maçta bir zahmet hata yapmasın.

Beşiktaş ön liberoları; Atiba,Ozzy ( inler )
Atiba için zaten söylenecek bir şey yok. Ozzy ise, bu zamana kadar derbilerde hep silik. Galatasarayın 11'inden, oyun planlarının , 2.bölgede top kapıp bruma ve yasin gibi pırpırlarla gol bulmak olduğu anlaşılıyor. Bu anlamda ozzy çok saçma top kayıpları yapmaya müsait. Umarım hoca inler'le başlar. Yoksa işimiz zor.

Galatasary ön liberoları; selçuk,de jong
Galatasarylılar beğenmese de ben selçuğu beğeniyorum. %100 oynayamıyor çünkü yanında melosu yok. de jong da bunun için alındı ama şu ana kadar o sertliği göremedik. Bu akşam de jong'un talisca yı marke edeceği söyleniyor ki, bence bu gs için çok büyük bir hata olur. işte o zaman ozzy ve atiba çok geniş alanlar bulurlar. tudor'un bu anlamda tercihi çok önemli.

Beşiktaş;10 numara ve kanatlar, talisca, babel,Q7

ben olsam talisca ile başlamazdım ama hoca başlıyacak gibi. bu çocuk hakkında herkesin gözden kaçırdığı, daha ufacık bir çocuk olduğu. bu tarz maçları kaldırır mı ?? göreceğiz.
Babel iş yapabilir. Q7 çok formda ve bu tarz maçları sever. Mesele, sinirlenmemesi.Sertlik gördüğünde çok çabuk sinirleniyor. Ki bu akşam ayak bacak kırmalı bir maç olacağı kesin. sinirlenmezse çok büyük artı. ve fakat bildik Q7 olursa kırmızı görmesi kaçınılmaz.

Galatasaray;10 numara ve kanatlar,sneijder,bruma, rozrigez( yasin )
sneijder, konuşmaya gerek yok. çok klas bir topçu. her an her şeyi değiştirebilir. Ancak, dün akşam sakatlıktan yeni çıktığını ve 3 idmanla maça çıkacağını öğrendim.bu ciddi dezavantaj olabilir. ama neticede sneijder
bruma, çok tehlikeli. bence galatasarayın bu akşam en ciddi kozu. ritmini bulursa çok iş yapabillir.
rodrigez, ben olsam onunla başlamam.yasin çok daha tecrübeli. yasin oynarsa etkili olur, rodrigez başlarsa ben ilk biramı çok keyifli açarım.

Beşiktaş forvet; Cenk
çok formda. ama bu akşam sıçacak gibi bir his var içimde. içerdeki israil maçında bala gol atma hakkını da kullandı. karma sikecek belamızı gibi ama hadi hayırlısı.

Galatasaray forvet; Poldi
dengesizin teki. ne zaman ne yapacağı kestirilemeyenlerden. bütün maç yürüyüp, 85 de çatala asabilir. o yüzden çok korkuyorum bu hansdan ben *

Nasıl Maç olur?
derbilerde her zaman ev sahibi avantajlıdır. son gelen haberlerden gs'nin kapalı gişe oynayacağı da anlaşılıyor.Özellikle ilk yarım saat gs ha hu ile geride sağlam bekleyip , sert oynayacaktır. kazandıkları topları da bruma ve rodrigezle gol yapmaya çalışacaklardır.benim gs 11'den anladığım bu.
beşiktaş ise -necipin allahtan gelen sakatlığı sayesinde- top yapmaya mecbur. zaten gs bekleyecek. burada kritik nokta kaptırılan toplar. özellikle 2.bölgede ve özellikle ozzy. beşiktaş az top kaptırır, sakin kalır, özellikle ilk yarı gol yemezse ağır basıyor.
öte yandan, gs kanattan ve özellikle brumayla her an gol yapabilir. atınç ve mitro ( hangisi oynarsa) ve özellikle Q7 kırmızı görebilir.

bu anlamda kupada fenere kaybettiğimiz maç gibi bir maç olacaktır. bakalım sakin kalabilecekmiyiz, bakalım ders almışmıyız??
güzel maç olsun. iyi oynayan kazansın.
ben futbol izlemek istiyorum.her ay digitürke avuç dolusu para veriyorum. mükemmel bir stad ve ağzına kadar dolu olacak.
allaha yalvarıyorum, güzel bir futbol gecesi olsun.hakemdi, ofsayttı konuşmayalım.
amin.

domino s pizza

bu şirketin mersin mezitli şubesi insanları aptal yerine koymakta ve alenen üçkağıtçılık yapmaktadır. Olay; saat 11,16 'da şubenin aranmasıyla başlar. 1-2 dakikalık bir görüşme sonucunda sipariş verilir. Yaklaşık 50-55 dakika sonra sipariş gelir. Buraya kadar sorun yok.Ödemeyi yapıp pizzayı alacağım. Hafiften serzenişte bulunuyorum. Olur mu abi diyor, siparişi 11,47'de vermişsin.Süresinde getirdim ben. Bakıyorum, sipariş saati 11,47 gözüküyor. Telefona bakıyorum, belki ben yanlış hatırlıyorum diye, hayır, saat 11,16'da aramışım. Tekrar söylüyorum, derdim pizza yemek, hiçbir şekilde bedava peşinde değilim. Kendimi enayi yerine konmuş hissediyorum. Şubeyi arıyorum. El cevap; bilgisayarlarımızda bi sorun var. Biraz üsteleyince, bulunduğunuz yer 30 dakika kampanyası dışında. Bana bunu söylemediniz diyorum, özür diliyorlar ama yapabilecekleri bir şey yokmuş. Bu arada evim şubeye en fazla 2 km uzaklıkta.Ne diyeyeyim ki; 25 TL yüzünden kavga mı edeyim bu çakallarla ???
Netice itibariyle; insanları aptal yerine koymaya çalışan şubelere sahip pizza firmasıdır. Uzak durulması gerekendir.

champix

sigarayi biraktirmak icin kullanılan bu ilaç kalp krizi olasılığını arttırıyormuş.
(bkz: mavi ekran)

sigara içmek kalp sağlığı için bire bir zaten.sigara devlerinin götü tutuştu.ben net bunu anlıyorum. bu ilaç mucize. alın kullanın. ve sigarayı kolayca bırakın. başka da bi şey söylemeye gerek yok sanırım.

sen beni hep aldatıyorsun diyen bayan sevgili

(bkz: bayan diyen dillerinizi sikeyim)

bayan diyen dillerinizi bafileyeyim

geçenlerde çok değerli bir büyüğümüzün rakı sofrasında söylediği söz.
abi, bayan müşteriler var sizi şöyle alabilirmiyiz? diye soran garsona söyledi bunu. ardından ekledi; bayan diye bir kelime yok. kadın var, kız var. ama bayan yok. lahmacun yiyip, survivor izlemekten beyniniz sulanmış sizin. alayınızın amına koyayım falan diye de devam etti ama daha fazla detay vermek istemiyorum.

sigarayı bırakmak

ben günde 2 paket sigara içen, bir yolculuğa çıkarken yada gece yatmazdan evvel sürekli paketindeki sigara sayısını sayan ve azaldıysa ne olursa olsun kendine yeni bir paket alan, sigara içmekten çok büyük zevk duyan, sigarayı bırakmayı defalarca denemiş ve en iyi seferinde 2 gün dayanabilmiş, sigarayı bırakmaktan tamamen umudu kesmiş ve de sigarayı bırakabilmişlere imrenen eski bir tiryakiyim. eskiyim diyorum çünki bıraktım ben bunu. nasıl mı ? uzun uzun anlatıp kimseyi sıkmayacağım. maddeler halinde ve mümkün olduğunca kısa bir şekilde anlatacağım. buraya kadar okuduysanız lütfen devam edin. çünkü bu mereti bırakmak inanın ama inanın çok kolay.

1. 15 senedir içtiğim ve çok sevdiğim sigara bana zarar vermeye başlamıştı. ufak ufak zararlar bunlar ama etkliliydi bırakma kararım için.( 30 yaşında adam 3 kat merdiven çıkınca soluk soluğa kalır mı len diyodum mesela kendi kendime. )
2. bu ufak zararlar sigarayı sorgulamama sebep oldu. her sigara yakışta ama her yakışta düşündüm. ama 10 saniye ama 1 saat düşündüm. niye içiyorum. ve acaba bırakabilirmiyim. bırakmak mı ?? hassiktir yak bi tane daha.sahi niye içiyorum ..
3. bu sorgulama safhası 3-4 ay sürdü. ve tamam dedim bırakıcam. burası çok önemli. kesin karar verdim.
4. irade yöntemi ile bırakmanın ne büyük bir işkence olduğunu bildiğimden alternatifler aradım.internetten yaptığım kısa bi araştırmadan sonra (bkz: champix) diye bir ilaç keşfettim.
5. bunu kullandım ve kesin kararlıydım. üstüne allen car'ın 5 liraya satılan sigarayı bırakmanın kolay yolu isimli kitabını okudum. ve inan bana sözlükçü arkadaşım bıraktım. 5 ay olucak nerdeyse ve biliyorum bir daha kullanmayacağım ben bu mereti.
6. özetle;sigarayı bırakmak istiyorsan kardeşim, bırakırsın. champix artı allen car ile ile çok kolay bırakırsın.
7. sayflarca yazılmış ümitsiz deneyimleri, binlerce kere yapılmış salak esprileri ( ben her gün 30 kere bırakıyorum.ahahaha çok komiksin maymun ),sigara ile ilgili romantik zırvalıkları ( üstada sormuşlar niçin sigara içiyorsun, üstat demiş, benim için bi tek o yanıyor. buna sadece siktir lan diyorum ) bir kenara bırak da bi düşün bunu. çok kolay lan.
8. sigaranın bu kadar kolay bırakılabileceğini inanın tahmin edemezdim. sizi çok iyi anlıyorum. abarttığımı düşünüyorsunuz ama inanın herkes çok kolayca sigarayı bırakabilir. siz bile.

hakan şükür

an itibari ile başbakan'ın da konuk olduğu 1'e 1 futbol isimli programda inciler saçan gol kralı.

--spoiler--
- bizim zamanımızda bu kadar büyük paralar yoktu sayın başbakanım.( dedi bunu )
- ben hemen talimat verdirip trt'den aldığın 600 bin avroya zam yaptırıyorum hakan'cım.
--spoiler--

bernd schuster

sabredilmesi gereken adamdır.
sabredicez. bu adama kafadan 2 sene sabredilmeli. ne demek istediğim gordon milne ile izah edilebilir.
( sabredin la az. ben de kahroluyorum. sinirden kendimi sikesim geliyo ama böyle bu. bu adamı kovup kimi getirecez. gelen daha mı iyi olucak. bi düşünün ?? boyalı ibnelerin gazına da gelmeyin. )

5 şubat 2011 beşiktaş karabükspor maçı

heyecanla beklenen.

beşiktaş bu sene bir maçta 7 yahut 8 atacak. buna en büyük engel büyük beşiktaş seyircisi. 60.dakka 5 olan kupa maçından sonra kapalı resmen fren yaptırdı takıma. rakibe saygı anlayışı böyle.belki de doğru olan bu bilemem. bu kadar lafı niye ettim nereye bağlıcam ?? işte o maç bu maç olabilir. ilk yarı deplasmanda 4 atılan karabük 7 hatta 8 lenebilir. 2 şartla.
1.kesinlikle bobo oynamalı. kendisi çok daha aç uzun boylu portekizliden ve çok daha yetenekli.
2.kapalı izin vermeli.

netice itibariyle güzel maç olacağı kesin. iyi oynayan kazansın dahi diyemiyorum çünkü kesinlikle kara kartal daha iyi oynayacak.

3 ocak 2011 fenerbahçe ülker efes pilsen maçı

kopana kadar bu sene izlediğim en iyi maçtı.şahsi kanaatimce;fenerbahçe ülker'de thomas ve ukic takımın en iyileriydi. efes pilsen'e ise gerçekten yazık oluyor. vişneskimidir ne boktur o isimde bir adam var efes'te ve yemin ediyorum hafta sonları okul bahçesinde çevirdiğimiz tek potaya gelse ikinci dakka kendisine;birader sen biraz dinlen denir. ve çok yazıktır ki bu adam ender aslan gibi bi adamın yerine oynuyor. efes koçu bi siktirsin çay demlesin.

sergen yalçın

kendisi hakkında yazılacak her şey eksiktir. tanımlayamaz bu adamı.
yorumcu olarak beğenirsin beğenmezsin. ( tartışılır ki bence de çok iyi bir yorumcu değil.)
ama ben ve benim kuşağım için bu adam futbolcudur. bir çoklarına hassiktir çektirecek biliyorum ama gelmiş geçmiş en yetenekli -bakın başarılı demiyorum- ilk 10 futbolcunun içine girer.

onur bayramoğlu

25 ekim 2010 kayserispor beşiktaş maçında ilk 11 de sahaya çıkacaktır. müthiş potansiyelini umarım sahaya yansıtır.

25 ekim 2010 kayserispor beşiktaş maçı

onur bayramoğlu'nun ilk 11 de sahaya çıkacağı maç. kendisinden gerçekten çok umutluyum. bu çocukta iş var gibime geliyor. umarım yanılmam.

ömer güvenç

yeni yaptırdığı dişleri ile an itibariyle lig tv de döktürmektedir. dişler tam oturmamış daha çok belli. o kadar komik ki. güvenç kurtar her an koyverebilir kendini.

champix

bugün kullanmaya başladığım sigara bırakmaya yardımcı olduğu iddia edilen ilaç. (geçmişte zyban kullanarak 15 gün kadar sigayı bırakmıştım. ancak yan etkilerden ağzıma sıçılmış, sigarayı da bırakmış olduğumu düşünmüş olduğum için ilacı kullanmayı bırakmıştım. akabinde aynen yengen. vur dibine 2 paket parlıament'in. hastayım night blue ve kısa olanına. çok seviyorum ve ciddi düşünüyorum kendisiyle. bizimkisi 15 senelik bi ilişki. )
neticede bi de bunu deneyeceğim. bu sefer daha bilinçli ve kararlıyım.
step step bu entryi editleyeceğim.
bugün 1.gün. ilacı sabahtan aldım. şu ana kadar hissedilen bi yan etkisi yok. sigaranın da amına koyuyorum afedersin. du bakalım ne olcak.

sigarayı bıraktıktan 2 gün sonra editi:
işten güçten fırsat bulup editleyemedim burayı. uzun zamandır da sözlüğe giremiyordum. özel mesaj kutusu dolmuş taşmış. ( ülen başka bi şey yazsam yüzüme bakmazsınız. )

asıl konuya gelirsek;

sigara içmeye son güne kadar devam ettim. ilacı almaya başladıktan sonra 14.gün içerisinde bir gün belirliyosunuz ve o gün sigarayı bırakma gününüz oluyor. ben bu sigarayı o kadar seviyorum ki 14.günü kendime sigarayı bırakma günü olarak belirledim.

özellikle ilk 10 gün ilacın hiçbir etkisini görmedim. sigara içme isteğimde en ufak bi azalma olmadı. 2 paket içmeye devam ettim yani. bir de şunu belirtmeliyim daha önceden zyban kullanmış biri olarak hep sigaranın tadının bozulacağı günü bekledim. zira zybanın öyle bir etkisi var. bok gibi oluyor sigaranın tadı. hatta bok iç daha iyi. ama champix de öyle bir etki yok. dediğim gibi ilk 10 gün hiç bir etkisini göremedim ilacın. sadece biraz daha fazla uyudum. bir de ilacı aldıktan 10 dakika sonra otomatik bir mide bulantısı oldu. 1-2 dakikalık o da. ( bu saydığım iki yan etki de psikolojik olabilir. )

uzatmayalım. ben bu ilaç hikaye galiba diye düşünürken 10.gün işlerin değiştiğini farkettim. şöyle ki; gece balkonda kökleye kökleye içip akabinde uykuya daldığım günün son ve en değerli sigarasını içmek için hamle ettiğimde o gün ne kadar az sigara içtiğimi farkettim. ufak bi hesaplama sonucunda o gün en fazla 10 sigara içtiğim sonucuna vardım. matematik bunu emrediyordu. evet olsa olsa 10 sigara içmiştim koca gün boyunca.

devamı kolay oldu zaten. 14.güne geldiğmde tamamen zoraki 8 sigara içtim. jübile sigarasını da görev bilinciyle içtikten sonra 2 gündür temizim.tek sigara içmedim.

canım sigara içmek istiyor mu? tabiki istiyor. ama işte ilaç da burada devreye giriyor. aslında ilacın bütün olayı bu sanırım. canınız sigara içmek istiyor. özellikle alkolle veya seksten sonra. yada sabah kahvaltının ardından çayla. ama bu istek bastırılamaz , önlenemez bi şekilde olmuyor. biraz kasınca gidiyor. sonra tekrar ve tekrar . ama dediğim gibi mücadele etmek çok kolay. ilaçsız da sigara bırakmayı denemiş biri olarak söyleyebilirim ki yoksunluk belirtileri minumuma iniyor ve baş edilebiliyor. salt irademle bırakırım diyen arkadaşlara saygım sonsuz ama ne gerek var anırmaya.

netice olarak ilacı iyi ki kullanmışım diyorum. zybana oranla daha iyi sanki.( zyban daha etkili ama bünyede inanılmaz yan etki yapıyor. )

2 gündür içmiyorum ve bunun bi bok demek olmadığını biliyorum .ilacı sonuna kadar kullanmak lazım ve özellikle ilk 6 ay ben sigarayı bıraktım dememeli insan.

buraya inşallah başladım amına koyım editi girmicem.

sigarayı bıraktıktan 1 hafta sonra gelen edit:

ilk iki günün aksine 3,4 ve 5.günler çok zordu sözlükçü arkadaşım.resmen ağzıma sıçıldı. çok gel-gitler yaşadım. ama bu anlattıklarımdan champix'in hiç bi faydası yok sonucu çıkmasın. bilakis, eğer champix olmasaydı kaybederdim ve ve kesin bir tane yakardım gibime geliyor. onun sayesinde entryinin başında da belirttiğim gibi krizlerin hem süresi hem de yoğunluğu azalıyor.

6.gün dönüm noktası oldu benim için. o kadar bunaldım ki sigarasızlıktan bari dedim evi şöle bi yaldır yaldır temizleyeyim. unuturum zıkkımı. 1 saatin sonunda çektiğim bi koltuğun altından eski yarim çıkmasın mı?? ağzına kadar dolu bi paket hemde. her zaman ki gibi çok alımlıydı ve vermeye hazırdı kendini bana. (bkz: parlıament) ( senin ben amına koyım emi.)

aldım elime, evirdim-çevirdim kısa bi kararsızlktan sonra pencereden aşağıya attım. o andan beride canım sigara içmek istemedi pek. ( bi de şu an istiyo anasını satayım. çayımı içerken dumanı içime çeke çeke şöle oehhh. )
neticede iyi gidiyorum. 1 hafta olmuş. özetlersek; artık canım çok daha az sigara istiyor. ( özellikle son 2 gündür çok çok azaldı istek. çok uzun saatler aklıma bile gelmiyor. ) bayramda araba ile tek başıma 8 saat yol gideceğim. çok zorlu bi sınav olucak. saatlerce tek başıma direksiyon sallerken de içmezsem, bi daha da içmem heralde. dur bakalım nolcak??

sigarayı bıraktıktan 5 hafta sonra gelen edit;

olucak sanırım. her gün gelen 5-10 dakkalık yoklamaları saymazsak aklıma bile gelmiyo sigara. champix'ide biraktım. bırakma sebebim; eniştenin gazlaması. kendisi bana ilacı bıraktıktan sonra sigaraya başlayacağımı tarih de vererek -ilacı bırak 15 gün sonra sigara ağzında amına goyım - belirtti. kendisinin verdiği süreyi çoktan geçtim. 20 gündür ilaç da yok. ve çok daha iyiyim.
kısa tutayım bu editi. son bi not; allen car'ın kitabı da çok iyi geldi bana. mutlaka okuyun derim.

sigarayı bıraktıktan 139 gün sonra gelen edit;

bırakalı bu kadar olmuş. vay anasını. ( gün gün saydığım falan yok. entry için yaptım bunu.)
kısa ve net şunu sölemek istiyorum.
sigara aklıma bile gelmiyor.sigarasız yaşamak çok güzel. ve sigarayı bırakmak çok kolay.

( kısa tutuyorum.lütfen son 3 cümlemi bir kere daha okuyun. sigarayı bırakmakla ilgili bi entry döşeneceğim mutlaka ama lütfen son 3 cümlemi bir kere daha okuyunuz tiryaki arkadaşlar. lütfen )

sigarayı bıraktıktan yaklaşık 8 ay sonra gelen edit:

sigara hakkında tek düşündüğüm şey; bir zamanlar nasıl delicesine içebildiğim ve şimdi nasıl hiç aklıma gelmediği? oturup bazen bunu düşünüyorum inanın. gerçekten böyle. vardığım sonuç; biraz champix biraz da korku. başlayacağımı hiç sanmıyorum.

sigarayı bıraktıktan 1 sene 1 gün sonra gelen edit:

tesadüfen fark ettim ki bugun 1 seneyi tamamlamışım. değişen bir şey yok. hayatımda aldığım en doğru kararlardan biri sanırım champix kullanmak ve sigarayı bırakmak. o değil de ben bu vilayetini siktimin sigarasını nasıl o kadar içmişim :))

sigarayı bıraktıktan tam 2 sene sonra gelen edit: içmeyin la şu zıkkımı )))

erman toroğlu

an itibariyle ben ardaya fazla seks yaptığı için sakatlandı demedim diye ağlamaktadır.kendinden örnek vermişmiş, medya farklı yorumlamışmış, o büyümüş ve kirlenmiş dünya.
( zerre kadar inamıyorum kendisine.zira azerbeycan maçından sonra sarhoş çıktığı telegol programında, gökmen özdenak'ın,bugün bi gaztede arda'nın sakatlığı sekse bağlıymış,doktorlar söylemiş şeklindeki lafına, onu ben söyledim ya, yanlışın var diye ağzını yaya yaya ettiği lafı çok net hatırlıyorum. o tarihte arda daha malum demeci vermemişti ve erman en az 180 promil alkollüydü. imkan olsa da o bandı bi yerlerden bulsalar. söledi bunu ağzını yaya yaya. o lafı ben ettim dedi. hocam geç bu ayakları. bu sefer pabuç pahalı di mi ??? )

kibrit

çoğunun üzerinde kükürt içermez yazar. nedenini niyesini ağzın burnun yamulunca anlarsın.

29 ağustos 2010 karabükspor beşiktaş maçı

ikinci yarısı şu şekilde özetlenebilir; Q7
ilk yarı kalesinde çok pozisyon veren canım beşiktaşım ikinci yarıyı pozisyon vermeden bitirmiştir. sebebi tamamen hayvani fizik gücü. bu takımın kondisyoneri kimse ellerinden öpüyorum.

29 ağustos 2010 karabükspor beşiktaş maçı

canım beşiktaşımın savunmada çok ama çok büyük zaafları olduğunu yine ve yeniden gösteren msçtır ilk yarısı itibariyle. golü saymıyorum çünki tam bir kaza golü yediğimiz. ama el insaf sadece emenikenin 4 net pozisyonu var. cenk-ki bu çocuk olmasa harbiden yarağı yering- gene harika. nazar değmez inşallah. ilk yarı itibariyle toraman sahanın en kötüsü. Q7 pek ortalarda yok. guti idare ediyor ve takımın yorgun olduğu çok belli. böyle bitsin razıyım ben.
( son olarak; nobre iki tane gol attı ki allah kahretsin. sene sonuna kadar bizde bu. )

ilişkimize ara verelim

senin yüzüne ayrılalım diyecek kadar cesaretim yok, bu kadar da korkağımın kılıfı. ( kınamıyorum kimseyi. olur öyle. ama yapmayın böyle ibneler. bunu yiyecek erkek-kadın kaldığını sanıyorsan öküzsün sen. acı ama gerçek. )