bugün

milliyet'in internet sitesindeki haberdir:

Mesut Barzani, Türkiye'nin asıl niyetinden şüphe duyduğunu belirterek 'Saldırı olursa karşılık verin' dedi.

bu haberi dağdaki askerlerimize okutmak lazım. karda soğukta biraz eğlenir, moral bulurlar. artık kandilden yükselen kahkalar buraya kadar gelir.
türkiye nin acizliğinin son resmidir. barzani denen aşiret reisi türkiye ye her fırsatta kafa tutmaya devam etmekte ama bizimkiler onunla karşı karşıya gelmekten çekinmektedir. türkiye nin onuru ne olacak ?
ya barzani yıllardır bu ülkeye gider gelir, benim bile girmediğim önemli kapılardan girmiş çıkmışlığı vardır. kardeşim, kimle dans ettiğini sen herkesten iyi bilirsin, bush amcana güvenim atıp tutmasan, ok yaydan çıktı artık, değil sırtını dayadığın abin, 7 düvel gelse bu bölgeyi temizlenmeden çıkmayacağız.
en son bir türk tank taburu sınıra hareketlendi diye mevzi kazan peşmergelerin paltolarını dahi bırakarak kaçtıklarını hatırlatırcasına, hazır tüm dünya izlerken giriştiği, kendisinin de inanmadığı laf sıçışı.
daha düne kadar ankara da özel kuvvetlerin kapısında köpek gibi bekleyen birinin neye yada kime güvenerek böyle embesilce bir karşılık verebildiğini hepimizin çok iyi bildiği bir sözde emirdir.

zira bu çakal sadece; hayatı boyunca hep birilerini satıp, arkadan vurduktan sonra, leş kargalığı yaparak bu noktaya kadar gelebilmeyi başarabilmiş bir çapulcudur.

ve kendisi yaşadığı sürece ne yazık ki; ırak taki ve hatta ortadoğuda ki karışıklık ve kaos ortamı kesinlikle sona ermeyecektir.

(bkz: kendi elimizle yarattığımız frankenstein)
cok da önemi ya da ciddiyeti olmayan acıklamadır.ırak biraz satranca benziyor.oyunu kazanmak istiyorsak piyondan cok vezirin sahın ne yaptıgına bakmalıyız.
harekat bölgesindeki zorlu hava koşullarından haberdar olan barzani'nin yeni stand-up çalışması. maksat havayı biraz ısıtayım, sempatik bir atmosfer yaratayım düşüncesidir.
'herkes bir espri yapınca bir tane de ben yapayım dedim'
(bkz: yersiz oldu canım)
(bkz: yerel unsur barzani)
bordo bereli: nereye sakladınız lan bu pkklıları şerefsizler?

peşmerge: bana niye soruyon? bilmiyom gardeşim ben

bordo bereli: bak hele tavırlara bak. ağzına sıçarım lan senin. sen kimsin de bana karşılık veriyosun?

peşmerge: vallahi benim gabahatim yoh. barzani'nin emridir.
barzani ateş emri verse bile* peşmergeler buna cesaret edemezler. kuzey ırak ta türk askeri gördüğünde ödleri boklarına karışan peşmergelerin olduğu bilinen ve görülen bir gerçektir. başka bir gerçek ise türk askerinden korkmayan peşmerge olmadığıdır.
tüm bu gerçekler peşmergelerin türk askerine saldırmayacağı veya teşebbüs etmeyeceği anlamına gelmez tabiiki, zaten böyle bir olay veya teşebbüs dış güçlerin yardımı olmadan gerçekleşemez, etkenlerle veya kendi iradeleriyle böyle bir olaya kalkıştıkları takdir de başlarına gelecekleri çok iyi bilmektedirler.
(bkz: genelkurmaydan sikin emri)
(bkz: it urur kervan yürür) * *
tayyip efendi buna şöyle de karşılık verebilir:

"herkes kendi işine baksın"

tayyip de önüne bakacak tabi her zamanki gibi. alllaaahu ekber!
tayyip çok kızacak buna. "ananı da al git" diyecek. "sen kim oluyorsun?" diyecek, "medya çok abartıyor" da der arada.

ha ne vardı,
"ulemaya sorsun"
hah bunu da desin de tam olsun.
barzaniyi hala asiret reisi, yüz bin kisilik koca bir orduyu da eli silahlı üc bes capulcu sanan zihniyetin dalga gectikleri acıklamadir. ne de olsa kendilerinin tuzlari kuru. olan garibanlara olacak...
itin duası kabul olsa, gökten kemik yağardı.
(bkz: kulunçlarıma kulunçlarıma)
inşallah bu emre uyar peşmergeler. o kadar masraf yaptık, o kadar emek harcadık. 3-5 pkk leşiyle dönmeyelim oradan. misak-ı milli'yi uygulama konusunda hiç bu kadar neticeye yaklaşmamışdık. devlet bahçeli aylar önce ne dedi:

(bkz: barzani de hedef alınmalı)