parasız bünyelerin başına gelir.
(bkz: kendimden biliyorum)
(bkz: ömrü billah çıkarmamak)
453 tane işe yaramaz pantolonun arasından en sevilen, en güzeli odur.
ben mesela; 452 tane pazardan alınmış pantolonum var ama bir tane levis'a sahibim.
o yüzden levis'ı hiç çıkarmıyorum, hatta gece bile kot pantolonla yatıyorum.
öğrenciler için bu çok normal olan bir durumdur. O kadar çok giyilir ki rengi değişir herkes pantolonunu değiştirdiğini sanır.
devamında "ben üniversiteliyim hacıı" denilecek durumdur. üniversitelidir. çorabını bir hafta düz, bir hafta ters kullanır icabında.
az mı yaptım lan, valla hüzün kapladı içimi bi zamanlar çok fakirdik evimize havyar giremezdi düşün havyar diyorum. şaka şaka ama cidden giydim içiniz rahat olsun.
(bkz: ucuz kıyafet giyecek kadar zengin değilim)
(bkz: okuyom ben yaa)
Ameliyatla alınır.
ordu mensubu ya da polis olmaktır ya da ya da bildiğin öğrenci olmaktır.
öğrenciyseniz rahatlıkla başınıza gelebilecek bir hadisedir. O pantolonu çok seviyor olabilirsiniz,diğer pantolonları kendinize yakıştırmıyor olabilirsiniz .
parasının hakkını hemen cıkarsın ki sonra bedava gibi gelmiş olması için o.
pantolonda problem yoktur da aynı tişörtü hayatta 2 gün üst üste bile giyemem.
gayet normaldir. o pantolonu seviyor da olabilirsin.
4 kot pantolondan ikisinin çok bol, birinin de hafif dar olması sebebiyle, genellikle içinde bulunduğum durumdur. **
bunu benim de yaptığım zamanlar oluyor lan. sabahın köründe o pantalonun soğuğu kıllı bacaklarıma o kadar işliyor ki, psikolojik midir nedir evvelki gün giydiğimi giyersem daha az üşüyeceğimi düşünüp gene onu giyiyorum. en sonunda cuma günü okula geç gitmemden ötürü değiştirdiğim olmuştur pantolonu.
4 farklı üstlükle giyilir. Muhtemelen kot pantolondur.
Sokakta benim birbirine benzeyen bir sürü kot pantolonum var edasıyla yürünür.
Öğrenci bünyesidir parası yoktur yahut tombiş bünyedir ben zaten zayıflıycam yakında yeni kotlarımı o zaman alırım diye düşünür ve ne zayıflayabilir ne de kot alabilir.
paralı bünyelerinde işidir.

üşengeçlikten dün gece çıkardığı pantolonu 7 gündür giyen tanıyorum. hatta aynı kıyafetlerle. üst olarak yani.*
valla o işi bill gates de dahil bütün erkeklerin yaptığına bahse girerim. ben öğrenciyken de giyerdim, kaç yıl geçti hala yaparım. geçenlerde gardropta daha hiç giyilmemiş bir pantolon buldum, 3-4 gündür de ona takılıyorum. ben valla gayet açık söyleyeyim, koskoca profların da aynı işten muzdarip olduklarını bilirim. özellikle dikkat edenler müstesna tabii. yoksa her erkeğin yiyeceği bir halttır bu başlığa konu edilen şey.
en sevilen pantalondur.

hem bir pantalon 4 gün giyilebilir, kişi daha çok masa başında çalışıyor ve pantalonu çok da kirlenmiyorsa 4 gün giyilebilir, koyu renkli pantalon zaten göze de batmaz, ama 4 gün aynı gömleği giymek apayrı birşeydir, bir gömlek en fazla 2 gün üst üste giyilmelidir.
işyeri kıyafeti ise pekala mümkün olan eylemdir.
haftada 4 gün aynı pantolonu giymek, aynı pantolonu 1 ay boyunca kirli sepetinden defalarca kez alıp, ütüleyip giymekten iyidir. kirli sepetinin dolmasını bekleyerek sizi bu duruma sokan annenin 'pasaklısın' demesi de gariptir.
(bkz: okul forması) *
kişide aynı pantalondan bir gardrop dolusu varsa ve aslında hergün bir yenisi giyiliyorsa, acımasızlığın dibine vurmuş bir önyargı ile dillendirilen düşüncedir.
yazarların çoğunun hala ya asker kaçağı olduğunu yada hala askeriyenin önünden geçmedikerini ispatlayan pantalondur. biride çıkıp "askerde bu çok doğaldır haftanın minimum 5 günü aynı pantalonu (kamuflaj) giyersin,işi doğası böyle geripsenecek bir şey yok" dememiş.
güncel Önemli Başlıklar