bugün

entry'ler (688)

chp ve mhp nin siyasi vadesi nin dolması

chp ve mhp'nin siyasi vadesi dolması halinde ülkede başka parti kalmayacağı durumu. Tek partili döneme geçelim derseniz o ayrı tabi.

kaynanalarin guclerini nerden aldığı sorunsalı

bir kısmının kaynana gelin sedaya gelin'den maddi destek aldığı bilinse de diğer kısmı hala sorunsal oluşturmaktadır.

yalnızlığı sevmek

aslında alışmaktır,benimsemekolan şeydir.

tavuğa ördeğe köpeğe tecavüz eden erkekler

Cinsel açlığın afrikası olan ülkemden manzalardır.

chp iktidar olana kadar seni seveceğim sevgilim

(bkz: sonsuz aşk)

ebay

Sayesinde üç dolara kolye,bir dolara iphone kabı aldığım,üstüne de beş kuruş kargo parası ödemediğim internetin en harika olayı. Piyasada 50 liraya satılan bir teknoloji aletini yedi dolar gibi bir fiyata hiçbir kargo ücreti ödemeden güven içinde alabilir,benim gibi yatıp kalkıp hong kongtaki kardeşlerimize şükredebilirsiniz.

kadınların kavanoz kapağını açamamaları

Kavanozunuzu ufak bıçak darbeleriyle şımartın. Tak diye açılacaktır.

unutulmaz kezban sözleri

Fazla atar gte batar.

2013 türkiye sinde kadın düşmanı siyaset izlemek

şu videoyla iyice ayyuka çıkmış anlayıştır; http://www.youtube.com/watch?v=gOy37Y0Gxn4

Son zamanlarda kadına şiddet vakaları,kadın cinayetleri ve tecavüzlerindeki artış bugün tüm türkiye'nin üzülerek kabul ettiği bir gerçek. Bunların yanında kadına doğum sayısı,şekli,kürtaj vs. gibi konularda yapılan toplumsal baskı aşikardır.Bu da izlenilen siyasetle paralel gerçekleşmektedir. Birçok kadın bu anlayışın siyasi boyutuyla değil ne yazık ki toplumsal boyutuyla karşı karşıya gelmekte. Türkiye'de zaten yeterince zor olan kadınlık artık giderek daha da zorlaşmakta. siyasetçilerin ve toplumun bu münasebetsiz ve çirkin ahlak anlayışı(!) günümüz kadınlarına baskı uygulamaktadır.

aklıma gelen birkaç örneği yazdım.

Recep Akdağ'ın "Tecavüze uğrayan doğursun gerekirse devlet bakar." şeklindeki açıklamaları malumunuz.

RTE bir kadın komisyonu toplantısında "Ben zaten kadın erkek eşitliğine inanmıyorum." demişti.

"Kürtajı cinayet olarak görüyorum." yine RTE söylemişti.

i.Melih Gökçek "Anası tecavüze uğruyorsa neden çocuk ölsün?" diyerek burada da twitterdaki gibi trollük yapmıştı.

Vecdi Gönül "Türk kadını evinin süsüdür." diyerek hepimizi süs püs etmişti.

RTE Dilşad Aktaş hakkında "Bir tane kız mıdır kadın mıdır bilemem.." demişti ve o dönem çok konuşulmuştu.

Ayhan Sefer Üstün Akp milletvekili insan hakları komisyonu başkanı "Tecavüzcü kürtaj yaptıran tecavüz kurbanından daha masum." diyerek akıllara durgunluk vermişti.

"Kızlar okuyunca erkekler evlenecek kız bulamıyor." demişti bir akp meclis üyesi

Süleyman Demirci Ordu Ünye’de Ak Parti yönetiminde Tanıtım ve Medya Başkanı "Örtüsüz kadın perdesiz eve benzer. Perdesiz ev ya satılıktır ya kiralıktır" diyerek şok etkisi yaratmıştı. Sonunda özür dileyerek istifa etmişti.

Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, çözüm olarak "ikinci eşlerini Doğu'dan alsınlar" diyerek şaşırtmıştı.

Bunun gibi birçok olaya,söze şahit olduk. Malum son zamanlarda gündem ne zaman değişse söz illa bir kadın düşmanına gelir ve günlerce konuşulur.2013 türkiyesinde kadın düşmanı bir siyaset izlemenin gerekçesi ne olabilir bilemiyorum.

Sözde 8 mart kutlamaları sadece göz boyuyor ama türk kadınının günümüz türkiyesinden beklentisi belli. Yobaz kafalar artık örtülü veya örtüsüz,kadın,kız,bayan,yaşlı,genç,çocuk,dul,bekar,evli,laz,kürt,akpli veya değil bütün kadınlardan elini çeksin!

hatırladıkça iç burkan garibanlık anıları

internetten film izlenecektir. Bir yüklensin de izliyim denir. Film açılır. o yüklenirken mısır patlatayım denir patlatılır. evde bi de kola olsa denir alınır. tam film izlenecekken elektrik kesilir. mısır soğur,kolanın asidi kaçar,heves kaçar. ulan bi keyif yapıcaktık iyi ki lan denir,içe atılır,susulur. garibanlık...

nickten kişilik tahlili yapmak

jonycooker:Arkadaş canlısı,hiperaktif

dokuz eylül üniversitesi

Ortalamaya DD verip,Tüm notlarınız DD olduğunda 1.8'e takılıp dönem tekrarına kaldığınız, DD ile bütünlemeye giremediğiniz güzide kurum. Size dönem tekrarı yaptırmak için ellerinden geleni yapan bir kurulu,asosyal ve izmir'den izole edilmiş bir(birkaç) kampüsü ve allahın belası bir öğrenci işleri vardır. Not sistemi,hocalarının sınıf ortalamasına DD notunu vermesiyle göz doldurur, kümülatif ortalamanızı azaltır. Yüksek lisans düşünen,iyi bir sosyal ortamda eğitim almak isteyen ve diğer okullarla aynı statüde not ortalamasına sahip olmak isteyenlerin kesinlikle tercih etmemesi gereken bir okuldur.Ömür törpüsüdür,cinnet yuvasıdır. Ocağınıza incir ağacı diker,gençliğinizi çürütür ve eğitimi iyidir diyerek sizi kandırır. Bir tercih hakkım daha olsaydı asla yazmazdım. Yazmayın. Cidden listeye bile almayın. Ege üniversitesi var,onu yazın.

gecenin şarkısı

http://www.youtube.com/watch?v=X0jDdO83W_I

sosyal medyanın yaradığı işler

Eski sevgiliyi,eski sevgilinin yeni sevgilisini ve hatta eski sevgilinin yeni sevgilisinin eski sevgilisini takip etmeye yarayabilir. (bkz: inşallah canım ya)

sinirlenince sözlüğe yazan sevgili

Sinirlenmesine sinirlenen sevgiliden hallicedir. karşısında inception halt yer.

iki üniversite okumak

ikincisi muhtemelen açıköğretim olacak olan iştir. Yok eğer diğer türlüsü ise birincisini bile bitiremeyen ben için şaka gibi olaydır.

merhamet

Güzel olacağına inandığım dizi. "Hayat bu sefer bana merhamet et." diyor fragmanda,türküyü de koymuşlar vallahi tadından yenmiyor. Özgü Namal'ı da Hanımın Çiftliği'nden beri dizilerde göremiyorduk merakla bekliyoruz. Ancak muhteşem yüzyıl yanında eriyip gitmesinden de feci,fena korkuyoruz. (bkz: hayırlısı be gülüm)

sürekli ankara yı kötüleyen insan modeli

Bu insan ben oluyorum.Bir türlü sevemedim ankarayı.Ankara'da en sevdiğim yer aşti ve esenboğa o derece. Olmuyor yani napalım? Kaba,aksi,nemrut,kasvetli,ciddi,soğuk bir şehir. Olmamış abi orası valla olmamış.Havası hava değil,insanı böyle bi ciddi,kaba.Gelin hep beraber istanbula gidelim. Yada ne bileyim antalya'ya izmir'e gidelim.Güneşli bir yerlere,deniz kenarlarına. Bir rahatlayın siz de azıcık. O ne ya eksi bilmemkaçta hava her allahın günü? Ayrıca zaten bir şehri sevdiren içindeki insanlar oluyor çoğu zaman. içindeki insanları sevemedik belki de bilmiyoruz ki.

sabah sabah hiç çekilmeyenler

inşaat sesi,kurutma makinesi-elektirk süpürgesi sesi

sözlük yazarlarının sevdiği türküler

Nemrudun kızı