bugün

istiklal caddesi üzerinde Tünel meydanına doğru bulunan bir sokak.Sokak olmasına rağmen bu muhitteki diğer yerlerde bu isimle anılır. Ressamlar, müzisyenler, keşler falan her türden adam bulunur. Üzerinde Kum saati, kiwi, babylon, beşinci peron, bade, cepsanat gibi mekanlar bulunur. Biraz daha aşağıya doğru karadenizlerin hakim oldugu pavyon ve otellere rastlarsınız. Bir sürü resim galerisi de mevcuttur burada.Barlarında ve restoranlarında bir sürü ünlü sanatçıyı görebilirsiniz, ama evlerin yukarılarında tam bir sefalet yasanır. Genelde tek veya çift odalı evlerde birkaç kişi birlikte kalır bazılarının banyosu bile yoktur. Geçici işler yapanlar,para kazanamayan sanatçılar, rus hayat kadınları fln kalır burda öyleki karsıki evde anadan üryan gezen rus revü kızı görebilirsiniz. *. Velhasılkelam gezmek için iyi fakat yaşamak için son derece kötü bir yerdir.
(bkz: montreal)
(bkz: sokak kahvesi)
istanbulun bohem sokağı
istanbul'un, istiklal'in en güzel sokağıdır..
şirin mi şirin kafelere sahip yerdir.
butik barları ve cafeleriyle meşhur, kemik gözlüklü, kirli sakallı enteller kadar üniversite öğrencileri tarafından da ziyaret edilen sokak.
mühendislik fakültesi nevizadeye, güzel sanatlar fakültesi asmalı mescite gider. nevizadeyle arasındaki fark budur.
tabi müşteri potansiyeline göre daha farklı tarzda bar ve cafeler mevcut burada. arada ünlü bir kaç sima da görülebilir ama sakın "görmemişlik" yapmayın yan masadaki kemik gözlüklü adam size ters bir bakış atabilir. *
kafe pi nin de bi şubesinin bulunduğu sokak.
tünelde olması nedeniyle kendisine son durak da denilen sokak..

(bkz: son durağa içmeye gidelim)
istiklal'in en güzel yeri denebilir.
istiklal caddesindeki mutlu son.
Eski Pera'nın en eski mahallelerinden biridir. Adını 1500'lü yıllarda Asma Mescidi olarak bilinen bir mescitten almıştır. iyi de almıştır. Mutluyuz.
(bkz: asmalı mescit sokak)
günden güne bir bağdat caddesi bir nispetiye kıvamına gelmekte olan, zamanında entellektüel kesimin şen kahkahaları ile dolup taşar iken şimdilerde tikky, eller havaya, genç kızlarımız ve delikanlılarımızın dikkat çekici imajlarına vitrin olan; o süpersonik tipleri görünce bizleri ''yahu yakınlara bir yerlere reina ya da şamdan şube açtı da ben mi bilmiyorum'' diye düşünmeye gark eden;ex cennet yeni cehennem ..aslında daha çok arafta şuanda ..cennetliğini de sürdürebilir, cehenneme de dönüşebilir. ki korkarım magazin sayfalarında her gün sosyetik bir playboy, ikoncan ya da çiftin burada yaptığı parti ve davet haberleri çıkmaya devam ederse cehennem olacaktır çok yakın zamanda . ıssız adam dan sonra zaten yavaş yavaş popülasyonu artmıştı ancak son zamanlarda daha da bir coşmuştur tikky popülasyonu burada. miadı doldu diye üzülerek düşünmeye başlamakta ve bu furyanın geçici olmasını dilemekteyim. neyse ki sadece asmalı mescitteler, kaçacak yerler hala var şükür. *
göt göte masalarda ayşe arman, ahmet altan muhabbetleri yapılan yer, çirkin, sıkışık, tatsız tuzsuz bir yer artık. bağdat caddesi sever bir insan olarak hiç de öyle tikilik görmedim hala herkes rezil rüsva, yağlı saçlı, çirkin, güzel kızların concon çocukların gittiği mekanlar da bellidir burada, bir zahmet uzak duracaksın beğenmiyorsan da. zaten smirting çıktı olay değişti, orada her tip dışarıda, çıkarabilinirse tadını çıkarmak lazım.
nedense içimi ferah hissettiren yer.
parantez isimli şirin mi şirin hoş bir mekanı barınıran sokak.**
cuma ve cumartesi akşamlarında yürümenin nerdeyse imkansız olduğu kalabalık ama bir o kadar da cıvıl cıvıl, eğlenceli yerdir. iyi ki istanbul'da yaşıyorum hissi yaşatır.
ayna grubunun son albümünün adı ve albümün çıkış parçası.
son zamanlarda popüleritesinin hızla artmasına paralel olarak arkadaşlarınızla oturup iki lafın belini kırmak için boş bir masa ararken, insanda ekmek kuyruğunda bekliyormuş hissi yaratan sokak.
dün 02.00 civarlarında, iki kişinin kollarında, bağırarak arabaya gitmeye çalışmamdan mütevellit, biraz "lulu" bir halime şahit olmuş mekan...
içiyoruz efendim, zil zurna içiyoruz burda. sıkışık masalarda herkesin ne konuştuğunu duyuyoruz, onlar da bizi duyuyor, eğlenceli oluyor yahu. arada başkasının sohbetlerine karışıyorum mesela "aa yok artık hayır o öyle değil, böyle.." filan diyorum. gülüşüyoruz, komiklikler şakalar filan.
geçen ay bir hesaplama yaptım saat: 18:00 den sonra bir sandalyenin en uzun boş durduğu süre 7-9 saniye arasıydı özellikle 21:00 den sonra bu süre sıfırlandı nasıl oluyor anlamıyorum ben kalkmadan yerim doluyor.
13 temmuz akşamı düzenlenecek karnavala sosyal ağda 20 bin kişinin katılacağım dediği mekan.
biraz önce masamızı kalorifer böceklerinin basması nedeniyle alelacele terk ettiğimiz işrethaneler sokağı.