bugün

entry'ler (217)

öz türkcell

devamı olan reklamdır. çekimleri aynı yerde bir kaç gün önce tamamlandı.

turkcell

(bkz: öz türkcell)

öz türkcell

son çekilen şahan gökbakarturkcell reklamında kullanılan dükkan ismi esprisi. iki gün önce çekimleri şehreminide tamamlandı.tanımıyorum ama belki de çok ünlü bir basketçi olan uzun boylu bir zenci de rol alıyor bu reklamda en kısa sürede kafamızı şişireceğini düşünüyorum.

günler sonra gelen edit: evet adam ünlüymüş kerim abdülcabbar mış.

ezel

hepsini okuyamadım yazıldı mı bilmiyorum ama dizeli yapan ceyhun yılmaza çok güzel selam çaktılar.
ali kırgız binayı terketti.

öyle bir anda

ayna mı kaldı ya diyenlere cevap verecek nitelikte bir şarkı. ha albümün diğer şarkılarının hepsi bu kalitede değil tabi.

asmalı mescit

ayna grubunun son albümünün adı ve albümün çıkış parçası.

ezel

--spoiler--
Eyşan'ın Ezel'in Baharı öldürmediğini bile bile ezelden intikam almak istemesi, bence baharın intikamı değil kendisine yaptığı o meşhur oyunun intikamı. zaten bahara rağmen Ezele gitmişti ve hep senin için yaptım bu sefer de kendim için birşeyler yapıyorum diyen ve ezele giden de o değilmiydi. konu ezel olunca bahar yalan bence.
--spoiler--

ezel

--spoiler--
-ali nasıl ayakta duruyor.
-biz onu bağladık.
--spoiler--

fener şampi

(bkz: yon u bursaya kaptıran fener şampi olarak kaldı)

istanbul üniversitesi 2010 bahar şenlikleri

hafta sonu beyazıt kampüsünde feridun düzağaç ın binlerce kişiyi coşturduğu konserde bulunmamızı sağlayan şenliklerdir. feridun düzağaç görülmeye değerdi.

alternatif kasap dükkanı isimleri

etiler et
Sep et

lost

tüm sorulara cevap verilecek diye başlayan sonra hepsi olmasa da genel hatlarına cevap verilecek denen dizi.yani o kadar şeyi hiçbirşey yokmuş gibi es geçeceklerini düşünmüyorum.yapımcıların tüm dizide olduğu gibi yine sürpriz yapmak için hepsine cevap vermeyeceğiz diye yalan söylediğini düşünüyorum.çünkü gördük ki ilk sezonda bile final belliymis aslında. Final günü 2saatlik genel özeti neden versinler ki yoksa.bence herşey açıklanacak.neden böyle risk aldılar derseniz Zaten 6sezon izleyen insan birkaç soruya cevap verilecek dense bile izler yeterince sürükleyici çünkü.ve final günü herşeye cevap vererek dünyanın en iyi dizisi olduklarını birkez daha ispatlayacaklar.

lost

ya ben anlamıyorum neden bu diziyi gerçek hayatla bağdaştırıyorsunuz. o kadar film var olağan üstü şeyler olan neden buna bu kadar takıldı. eğleniyor muyuz bu önemli. hem daha dizi bitmeden neden bu kadar karalanıyor anlamış değilim.son bölüm gelir saçma sapan şeyler söylerler o zaman anlarım kızmanızı.
yok jacob ana kuzusuymuş eee ne olmuş ne var bunda. battal gazi mi bekliyordunuz çocuk lan daha o orda. hem büyük olsa ne olur ana kuzusu olması neyi değiştirir dizinin konusu bu mu yani.

ilginç sorular ilginç cevaplar

-domates mi daha kırmızı,biber mi daha yeşil?
-havuç daha turuncu.

sözlükteki ahlaksız teklifler

aldığım özel mesajda girdiğim entryde yazım hatası olduğu,onu düzeltmem gerektiği çok ahlaksız bir teklifti.ahlaksız olmasa da bir teklifti en azından.uzun süredir kimseden teklif almıyordum, evet evet yalnızlık bu hale getirdi beni.artık uyusam iyi olacak.o son birayı içmeyecektim hep o son bira yaptı.

sınav sorularına verilen anlık tepkiler

lan bunları sormayın ışte yapamıyoruz.
(bkz: arog)
(bkz: lan bu ok zehirli ışte atmayın bunu)

sokaklarda duran saçma iş ilanları

genellikle titan saadet zinciri tarzı iş ilanlarıdır.işin ne olduğunu yazarlarsa kimsenin kendilerini aramayacaklarını bildikleri için ilan o şekildedir.zaten o tarz işlere girenler anlık bir gazla girerler ve bin pişman olurlar.bizzat 3farklı firmaya gittiğim saçma bulduğum için dahil olmadığım,umut tacirlerinin insanları sömürdüğü işlerdir. yılmaz erdoğan neşeli hayat filminde de çok iyi şekilde anlatmıştır.

metroda yiyişen çiftler

yer sıkıntısı çeken kişilerin sinemaya gitmek için para sıkıntısı da çektiğinin göstergesidir. Devlet şu ise el atsa randevuyla bir saatliğine anahtar dağıtsa da rahatlasak. Hadi sinema park metroya bir nebze de olsa ses çıkarmayalım da cami önleri ne allah aşkına ya. (bkz: sultanahmet camiisinin önündeki alan)

yazın geldiğinin anlaşıldığı anlar

bir yıl aradan sonra ilk defa pişik olduğun andır.

ezel

türk malının gerisinde kalan reytingleri artırmak için yapılan bir hamle olarak bölüm sonunu bu şekilde bitirdiklerini düşündüğüm dizi. zira normal dizilere alışkın türk seyircisi bunları seviyor. haftaya ne olacak sorusu olmayınca diziyi pek izlemiyor sanırsam. yoksa türkiyenin gelmiş geçmiş en iyi dizinin senaristleri bunu neden yapsın ki.