entry'ler (301)

babanız nasıl birisi

yaprak dökümü ali rıza bey tasviri gibi görünücek ama napiyim babamı anlatabiliceğim en yerli yerinde tanım ; ailemizin koca çınarı tanımıdır (bkz: alzheimer) illeti bizi seninle yakaladı babam.sen eksik olma e mi.

ülkede en iğrendiğiniz kişi kim

çok var ama ilk aklıma gelen (bkz: ali ağoğlu)

eski sevgilinin söylediği unutulmayan sözler

seni sakat bırakırım. *

sevgiliyle uyumak

benim gibi nemrut suratsız nefret dolu gözlerle güne başlayan bir cadolozun güne güzel başlamasını ve bir nebze olsun seratonin salgılamasını sağlayan hede. *

big brother türkiye

son yıllarda bayılarak televizyona koşmama sebep olan tek program.bilgisayardan yabancı dizi takip etmek ve arasıra film kanallarında denk gelirsem güzel bir film izlemek harici show dünyası ile uzaktan yakından alakası olmayan beni internetten online takip edecek kadar bağımlısı yapmıştır kendisi.tabi bunda en büyük etken (bkz: das experiment) filmindeki gibi içerdekilerin gün be gün delirişini takip edebiliyor olmam.resmen sosyoloik deneysel bir korku filmi izliyorum.tenk yu (bkz: endemol) *

dolmabahçe sarayı

geçtiğimiz günlerde yeni bir rehberlik sistemine geçmiş olan saray.bu sistem oturur mu, kalıcı olur mu bilmem; ancak şayet kalıcı olursa bundan sonra dolmabahçe sarayını, aynı birçok modern müzede olduğu gibi, koyun gibi güdülmeden, metazori usulü ile 80 90 kişilik gruplara bağlı kalmak zorunda bırakılmadan bireysel gezecek; rehberlik hizmetinden belli başlı noktalarda ve salonlarda yararlanacaksınız.yani rehber sizi girişten alıp çıkışa kadar sürüklemeyecek her salonda nokta nöbeti tutacak arzu ettiğiniz takdirde sizlere bilgi verecekler.hem böylelikle tek bir rehberle gezmeden bir çok farklı rehberden bilgi alabilecek, istediğiniz salonda istediğiniz süre durup istediğiniz tablonun önünde istediğiniz kadar düşünme ve bakma süresine sahip olmuş olacaksınız.süre sınırınız olmayacak.rahatça eşiniz dostunuzla sohbet edip tarihi konuşmalar belki geyik yaparak keyifli bir gezi geçireceksiniz.ha yok ben illa detaylı anlatım istiyorum koyun gibi güdülmek istiyorum tepemde biri sürekli konuşsun istiyorum diyorsanız da bir zahmet o paspamuk ellerinizi cebinize atıp bir acentaya uğrayıp kokartlı bir rehber kiralayacaksınız pek sevgili sanatsever insanoğlu.

kadınları dişi gösteren detaylar

kesinlikle stiletto. (bkz: stiletto)

ingiliz dili ve edebiyatı

6 senede zar zor bitirdiğim bölüm.ingilizce öğretmenliğinden daha kapsamlı ingilizce ve edebiyat öğreniyor olmamıza rağmen formasyon yasagımızın olması ve puanımızın daha düşük olması da bölümün kazıklığının yanında cabasıydı ben okurken.yıllar geçti bambaşka yollara düştük gerçi bölümümle de yine de anılarım tazedir.

sözlük yazarlarının hayalleri

para para para.daha fazla para. daha fazla para.

360

hizmeti kötü çalışanları lakayıt yemekleri vasat fiyatları yüksek müzikleri tekdüze manzarası haricinde hiçbir şeyini beğenmediğim bir kere gittiğim bir daha da asla gitmeyeceğim yer.

birinden hoşlanmak

en boktan duygu. neden mi.bir kere sürekli onu görmek istiyorsun. sürekli yanında olsun istiyosun. yaptığı her şey sana tatlı geliyo. söylediği her şeyden kendine pay çıkartıyosun.iyi bir şey söylediyse delice sevinip kötü bir şey söylediğinde depresyona girebiliyosun .ki konu seninle alakalı olmasa bile. onun ihtiyaçları senin için önceliklerin oluyo.* aşırı kırılgan oluyosun aşırı duygusal oluyosun aşırı hayran oluyosun aslında pek bi bok olmadıgını bilsen bile. ve daha bunun gibi bir çok duygu karmaşası yaşıyosun işte. neden güzel bir duygu olsun ki. gardını yıkıyosun birine karşı.ya da bu hoşlanma değil mi . ben aşık mıyım lan yoksa. bilemedim sözlük. neyse.

erkeği bozan şeyler

yeni tanıştığında dürüstlük delikanlılık şeref haysiyet konusunda üst mertebe izlenimi yaratıp cicim ayları geçer geçmez götün teki olduğunu göstermesi.

şiirlerden akılda kalan dizeler

"hasretinden prangalar eskittim. üşüyorum kapatma gözlerini." gibi bir şey olması lazım. ingiliz filolojisi bitirdim.hayatım şiirlerin mısraların içinde geçti. ancak benim kadar şiirden nefret eden başka bir insan evladı da yoktur. şiiri de sevmem dinlerken de hiç bir şey hissetmem okurken de duygulanmam duygulananları da anlamlandıramam. ancak az önce yazdıgım mısra kime ait hangi şiirden düzgün mü yazdım bilemiyorum da bir yerden aklımda kalmış ve barındırdıgı arabesk tema beni arabesk ssever yanımdan vurdugu için de aklımda bir hayli kalmış ki bu enrtyi girdirtmiş bana vesselam.

50mila

dinlediğim en güzel italyanca şarkılardan biri.

mine vaganti

seviyorum bu adamın eşcinselliği bir şekilde vurguladığı bütün filmleri. cahil periler her ne kadar favorim olsa da soundtrackiyle * ,barındırdığı efsanevi intihar sahnesi ile, tragedyası ve komedisi ile en sevilen ferzan özpetek filmleri arasında listemde ikinci sıraya oturmayı başarmış bir yapım oldu kendileri.

sofia vergara

bir kadın olarak ve bir başak burcu olarak her kadına kusur bulan herkese bir kulp takan beni bile dize getirmiş bir kadındır kendisi. güzelliğinin yanı sıra ödül törenlerinde ve günlük hayatında giydiği birbirinden güzel outfitler ile de moda konusundaki zevkini benim kanaatime göre ortaya koymuş bir oyuncu ayrıca.sırf güzel olsa bu entry altına bir şey yazma gereği hissetmeyebilirdim zira mila kunis benim için dünyalara bedel güzellikte bir kadın ama ne oyunculuğunu ne tarzını beğeniyorum bu yüzden pek bi kendimi yorasım olmadı hiç onun için ancak sofia vergara her şeyiyle kadın kere kadın .ibretlik bir paylaşım olarak geziyor ortalarda biz kadınlara.maşallah diyorum kendisine ve başarılarının devamını diliyorum. *

sia

sesi en güzel kadın vokaller sıralamamda skinden sonra ikincidir.

game of thrones

khal drogo diyorum başka bir şey demiyorum.insan değilsin.bunca yıl üçe beş adam olsun uzun saçlı sakallı kaslı olsun irilikten ölsün sert olsun maço olsun ama bana romantik olsun vs. diye söylenir dururum ortalarda. senaristler benim sözlerimden yola çıkarak yaratmışlar adeta adamı arkadaş. bu kadar mı uyar istediklerime. bu kadar mı.hastasıyım fanıyım aşığıyım geberiyorum arkadaş adam için. o dünyalar kevaşesi ama bi o kadar da güzel karısına da diyecek söz bulamıyorum. başını yedi adamın başını.neyse. dizi on numara. başka sözüm yok hakim bey.

ayda 2000 tl kazanmak

son derece yetmeyen maaş.

amazing grace

desperate housewives season 8 episode 17de mike ın cenazesi götürülürken vanessa williams ın o muhteşem ve özlenen sesiyle seslendirdiği protestan cenaze marşı olarak kabul görmüş parça. can acıtır.