entry'ler (218)

zor işler

ancak bu kadar yeteneksiz bu kadar yapmacık bir sunucu seçilebilirdi. arkadaş ne tırmığı kaldırabilir ne hortumu bağlıyabilir ne sürünebilir ne yeteneği var gücü neye yetiyor? ok format zaten sevdiğimiz bir format fakat sunucudan dolayı çok izleyici çekemez hatta formatı sevene bile izletemez.

uludağ sözlük yazarlarının twitter sayfaları

ahanda kendimi deşifre ettim.
https://twitter.com/metinalper

atatürk ün pek bir başarısının olmaması

Fatih Sultan Mehmet han'ın constantinopolis i tek başına kazandığını sanan kişinin zırvası.

hırsızın yanlışlıkla öğrenci evine girmesi

en az 4 laptop 3 akıllı 3 normal telefon 1 tablet bulsa normal bir evden daha karlı çıkar ki bunları bulamayacağı öğrenci evi yok denecek kadar azdır.

prof dr gökhan budak

bayburt üniversitesinin 3 aylık rektörü iken ölmek içinden elinden herşeyi yapıp **sonunda başarılı olan rahmetli allah rahmet eylesin.
edit:2010 yılında yine bir fizik profesörü yine ağrı eğitim fakültesi dekanlığı yapmış atatürk üniversitesinde yetişmiş erzincan üniversitesi rektörü Erdoğan Büyükkasap da intihar etmişti. biraz fazla tesadüf

cunku essegin nikinden dolayi

çok güzel bir yeni yıl kutlaması mesajı atmış yazardır kendileri.

2002 dünya kupası nı okulda izlemiş tayfa

aynı zamanda sbs nin orjinali olan (bkz: lgs) den de erken çıkmış tayfadır.

yılbaşında spor salonuna dolup kuran okuyan şakirt

dini olan herşeyi hicri takvime göre yaşayıp kutlamamıza rağmen mekkenin fethi kutlamaları miladi yılbaşına denk getiren grupdur.

astsubayların doktorlardan daha kültürlü olması

yukarıda adamın biri troll olma yolunda koşarken başka bir zat-ı muhteremenden astsubayların hele hele 40 yaşındaki astsubayların asteğemene komutanım dediğini hemde peşinden koştuğunu da öğremiş bulunmaktayız.
not:mühendisim bu kavga da tabii ki ezeli rakibim doktarların safında olmam mümkün değil.*

zekeriya önge

katili bugün yeniden kahraman ilan edilmiş ve hakkında methiyeler düzülürken.kendisini şehadet yıldönümünde bile ailesi hariç * kimsenin hatırlamadığı şehit er.

bülent arınç ın şehit annesine verdiği tarihi ayar

evlat acısı çekenleri anlamayan herkese allah evlat acısını misliyle yaşatsın inşallah!

ukrayna da türk vatandaşına fuhuş saldırısı

evet rezil edilmiş olabalir ama en azından adam akıllı bir dayak yada canına teşebbüs olmamış adamlar insan gibi operasyon yapmış ha yaptıklarını tasvip etmiyorum ama türkün yaptığınında ne kadar ahlaki olduğu tartışılır.

erdal eren

şehit jan. er zekeriya önge nin katili olduğundan kimse bahsetmemiş sadece asıldı da asıldı denmiş arkadaşım tek suçu vatan borcunu ödemek olan bir mehmetçiği bilerek şehit etmiş bir katil ve suçu işlediğini de kabul etmiş zaten daha neyin kahraman ilan edilmesi bu.
ama doğru bu insanlar (bkz: süleyman aydın)ıda hatırlamaz aynı zekeriya önge gibi.

10 kasım 2012 karşıyaka boluspor maçı

işte taraftar dediğim şehitlerimiz için atatürk için türkiye için ve takımı için süper tezahürat yapan taraftarların damga vurduğu maç.

cumartesi sabah 7 de uyanma sebepleri

ev arkadaşı tatile gidecek olabilir.
daha iyisi tatil için yola çıkılacak olabilir.

237 tl trafik cezasının 3 yılda 720 tl oluşu

bana göre trafik cezası için az biledir. ha doğalgaz, elektrik gibi hayatın devamı için gerekli olan ürünlere yapılan zam en basit şekilde ayıptır fakat her önüne gelenin ehliyet alabildiği bir ülkede trafik cezaları 5 kat daha artmalı ve polisler insiyatif kullanamamalıdır.

tunceli nin plakasının 62 olmasının nedeni

düşündüm de çok doğru tespit hatta cumhuriyet arşivlerine girebilen biri varsa bunu araştırsın,
haftasonu da murat bardakçıya sorucam bu soruyu kesin devletin bir oyunu bu.
*

silahsız asker sevkiyatı

askeri sevk işlemi normal operasyon planlamaktan daha zordur emin ol o yol 2-3 gündür araçlı ve yaya olarak kontrol ediliyordur (özellikle mayına karşı) araçlar ktm den yola çıkınca önde ortada ve arkada 2şer 3 er zırhlı araç ve yolun risk durumuna göre havadan helikopterde eşlik eder fakat coğrafyayı görmeyen anlayamaz şırnak hakkari gibi yerlerde helikopter bile dağ seviyesinin altında dır batman gibi nispeten düz yollarda isi bu önlemlere rağmen tek bir kayanın ağacın altına saklanmış bir orospu çocuğunu görmen imkansıza yakındır heleki elindeki silah ile ortalama 500m gibi bir uzaklıktan eylemini gerçekleştirebileceği durumlarda alınacak bir önlem kalmıyor.
alınabilecek önlemler :
1-havadan nakliye; türkiye o kadar askeri helikopterle taşıyacak ne maddi ne de teknolojik imkana sahiptir.
2-zırhlı ulaşım; o kadar uzun mesafede o kadar çok askeri zırhlı araçlarla taşımanın başka zorlukları vardır ve bunlarda kesin önlem sağlamaz
3-en önemli ve gerçekten işe yarıyacak önlem; terör örgütü ile organik bağı olan herkes* * * * suç durumuna göre ya idam edilmeli yada müebbet hapis cezası verilmelidir.

izlanda

dünyanın en huzurlu ülkesiymiş ee abicim küçücük bir ada ülkesi olunca nüfus 300000 olunca bununda %93 kendi halkı olunca tabi sorun olmaz neredeyse tek ırk var ülkede fakat en acil biçimde kaçmayı düşündüğüm 3-5 ülkeden biri izlanda dan arkadaşlar varsa bana ulaşmalarını rica ederim.*

chp nin altı değil beş oku var

bana göre akp'de bile şu anda ki chp den fazla ok kalmıştır içine ettiler canım partinin.