bugün

arkadaşı dayak yerken sayı olarak az olduğu için müdahele edemeyen ülkücü yiğit oğlan ile hiçbir farkı yoktur.sonuçta ikisinin de yüzde olarak hayvani yönü ağır basmaktadır.
ibret tablosu olarak arkadaşarını seyreden zebralardır.
dünya insanlarının yüzde 99'unun benzeştiği hayvanlardır.
ulan birleşin hepiniz de, gösterin şu aslana gününü diye gaza geldiğim durumdur. yenileni, zayıfı tutma huyumdan belgesel izlerken de vazgeçemiyorum, elimde değil. *
doğadaki besin zincirine saygı duyan zebralardır.

güçlüler her zaman kazanır, zebralar bile biliyor sen mi bilemiyorsun naturel bir şekilde taa amına koyayım?!!!
diye sormaktan kendimi alamadım bir an için.
rahat zebradır aslan nasıl olsa arkadaşlarını mideye indirip, bir ağacın gölgesinde cigarasını yakıp uyuyacaktır. mal mal bakan zebraya bulaşmayacaktır. ertesi günde aslan "her gün zebra mı yenir lan" diyeceği ve başka acayip heyvanlara yöneleceği için relax zebradır.
(bkz: hayata dair iç burkan detaylar)
(bkz: mal zebralar) *
ahval ve serait icerisindedirler.
kendilerini savunacak boynuz vs gibi bir uzuvları olmadığından ve yufka yürekli hayvanlar olduklarından, üzülerek kaçarlar ve bir dahaki sefer kendileri yem olmamak için ibretle mal mal bakarlar işte.
kalan sağlar bizimdir felsefesindeki grup üyeleridir, zaten kendilerinden de toynaklarını bileyip aslana geçirmesi beklenmemelidir, saf kuvvete karşı, doğa kanunlarını yenebilen tek canlının insan olduğu da unutulmamalıdır, o da bunu abartıp diğer hayvanların soylarını tükenme noktasına getirmiştir!*
--spoiler--
tespitin de böylesi.
--spoiler--
bana dokunmayan aslan bin yaşasın diyen zebralardır.
allahın zebrasını kendine benzetmek ancak bu kadar olur.
yadırganmaması gereken bir durum. zebra dediğiniz çizikli eşektir sonuçta nedir.
serengeti düzlüklerinde normal bir güne işaret eder.
''bugün de dötü kurtardık çok şükür'' diye düşünen empati yoksunu zebralar.
durumu en iyi anlatan, herkesin gördüğü ama dillendirmese de içten içten hayret ettği ama bu hayretinin farkında olmadığı bi durumu laaak diye özetlemiş hem de izaha gerek bırakmadan.

en sevdiğim. lakin ekşi diyim siz anlayın.