bugün

entry'ler (1176)

uludağ sözlük

yılda bir iki kez girip bakıyorum buralar ne halde diye.
ne mi görüyorum?
müteahhiti kaçmış kaba inşaat gibi bir şey.
ulan biri de çivi çaksın şuranın duvarına. hiç mi üzerine koymaz bir yer?

yatağa göm beni diyen kız

ardından da allahını seven üzerime toprak atsın diyecek olan kızdır herhalde.

yada ne bileyim, muhabbetinizi sikeyim emi.

youtube a bakarak sosyolojik yorumlar çıkarmak

söz konusu altta kopyaladığım yorum ile bazı şeylerin sadece ülkemize özgü olmadığını gösterebilir.

minycraft3 months ago

My mom died when I was five. My dad started doing drugs. And drinking... He lost his job, our house, everything. When I turned 7 he started abusing me. He'd come home drunk, or high, and he'd start beating me with a baseball bat, throw me down the stairs, hit me, punch me, burn my skin... I started cutting myself when I was 10. My brother killed himself when he found out what my dad was doing to me. I stopped eating. The cutting got worse.. People at school would make fun of me everyday. I've tried killing myself 3 times now. The part where Maddie falls back onto the bed as if she's jumping made me burst into tears because I really know what it's like. I don't want your sympathy or pity, I'm tired of seeing people getting bullied online for just trying to prove a point and then they get accused of being attention seekers. 
Reply · 733

uyap

Vasattan daha vasat bir program. ihale ile yaptırılmış olduğu kanarya adalarından bile belli oluyor. (ki mecburen böyle olmak zorunda. ilgili bakanlıktaki bilişim personeli bunu bile beceremiyor)

gök gürültülü kar yağışı

Yağmur esnasında olandan daha gürültülü olduğunu bugün bizzat gördüğüm/duyduğum doğa olayı.

Korkutmuyor da değil hani.

kırmızı kart gösterip vazgeçtim sarı diyen hakem

tuğçe kaza'ın hakem versiyonudur.

on birinci nesli rezil rüsva etmek

(bkz: adam olun)

tıp ve hukuk fakültelerine taban puan getirilmesi

yani yök diyor ki; ösym'nin yaptığı o müthiş sınavdan, bu süper, zamanın beş on adım ötesinde olan sisteminden puan alamazsanız ne doktor olabilirsiniz ne de hakim, savcı, avukat vs.

işin özü ösym'nin müthiş sınavlarında. her şeyin belirleyicisi o.

türk eğitim sistemi daha ne kadar tecavüze uğrayabilir deneyinin kaçıncı safhası bu acaba?

gecenin şarkısı

https://www.youtube.com/watch?v=DU_ggFovJNo

geleceğin icadı

çok yakında.
hem de gelecek kadar.

sabri sarıoğlu nun kadro dışı kalması

başlığın açıldığı tarihe bakarsak 6 yıllık bir mazisi olan ve beklenen bir olay.
yaş ve teknik bakımından çok şaşırılmaması gereken bir karar.

babanın rakısını asansörde düşürüp kırmak

sevaptır.

fakirler ölsün porsche den selamlar

yaptığı şımarıklıklara, görgüsüzlüklere verilen tepkileri kıskançlık olarak değerlendiren bir abla var mesela.
aslında biri değil çoğunluğu böyle bu ablaların/abilerin. yaptıkları bu medeniyetsizlikleri doğal bir davranış gibi algılıyorlar ve öyle algılansın istiyorlar. algılamazsan onun parasını pulunu kıskandığından tepki verdiğini öne sürüyorlar. değişik bir hastalık olsa gerek. allah ıslah etsin, şifa versin.

ekmek için ekmeleddin

emmek için emmeleddin,
gömmek için gömmeleddin.

sloganlara ilham olan slogan. sloganların sloganı.

yazarların nicklerinden şehir tahmini yapmak

mahkemeduvarı: istanbul/Çağlayan

burger king

yemek sepetinden verilen siparişi yarım saat sonra "kötü hava muhalefeti" bahanesiyle iptal eden yemek şeyisi.

hayır tamam havalar bu aralar kötü de arkadaş camdan bakınca biz de görüyoruz ne var ne yok. ne yağmur yağıyor ne kar. yerlerde de kar yok. o zaman sıkıntınız ne arkadaş?

elektrik süpürgesi sesinin verdiği huzur

öyle bir sestir ki bu ses, intihara meyilli olan insana bile yaşama sevinci kazandırır. huzurun doğduğu yerdir elektrik süpürgesi. belki bazı hastalıklara bile iyi geliyordur bilemem ama insana verdiği huzur inanılmaz, tarif edilemez bir noktadadır.

şimdi hepiniz evinizde açın elektrik süpürgelerinizi ve başlayın o ahenk dolu sesi dinlemeye. asıl o zaman anlayacaksınız ne demek istediğimi. çünkü bu huzur anlatılmaz yaşanır.

how i met your mothercılık oynamak

genelde üniversite öğrencileri arasında yaygın olan bir özenme oyunu.

kızlı erkekli arkadaş grubu, yaptıkları soğuk ve bizim kültürümüze ait olmayan esprilere oldukça yüksek sesle gülerler, abartı hareketlerden kaçınmadan birbirlerine soğuk şakalar yaparlar, hiç içlerine sinmemiş olsa da kimin eli kimin cebinde belli değildir vs,vs.

türk genci türk kültüründen utanıp başka milletlerin kültüründe olan şeyleri taklit etmemelidir. türk, türk gibi yaşadığı takdirde ayakta kalacaktır. bu tarz dizilerin kirli oyunlarına gelmememiz lazım.

yazarların pkk sorununun bitmesi için çözümleri

(bkz: kill em all)

444 0 800

Sabahin dokuzunda beni uykumdan uyandirmis olan numara. Kendileri ile hic bir alakam olmamasina ragmen beni sabahin korunde arayabilecek cesareti nereden buluyorlar anlamiyorum.