bugün

entry'ler (425)

uykunun haram olma nedenleri

çok içmektir, haddinden fazla içmektir. gözünü kapatırsın yatak döner, açarsın tavan döner. yatamaz oturursun gece boyu. fena bişey. kararında yapmak lazım her bişeyi.

sarhoşken yapılmaması gerekenler

Bicakla bisey dogramaya calismak. Bicak kesmeye calistiginiz seyden kurtulup bileginize saplanabiliyor, atardamariniza denk gelebiliyor. Sonu hastahanede bitebiliyor. Olabiliyor boyle seyler. Bicak kullanmayin kisaca.

aksaray

Muthis bir memleket bana sorarsaniz. Konya'ya bir bucuk saat mesafede. Konyadan cok farki olmayan, kucucuk, arabayla yarim saat mesafedeki ihlara vadisiyle beni benden alan ilimiz. Her bi taraf yesil, her bi yan tarih, oyuklu delikli kayalar. Severim.

hayatımda hiç aldatılmadım diyen insan

Teorik olarak aldatilmamis olan insandir. Aldatilsa bile bunu bilmediginden dolayi onun gercegidir bu. Sansli biridir, basarilarinin devamini dilerim.

mutluluk veren şeyler

çok sıkıştığınızda işemektir

sözlük yazarlarından şiirler

Söyle ayın bile ışığını söndüren sen, söyle,
Bilmiyor muydun karanlıkta uyuyamayacağımı,
Uykusuz geçen gecelerin bitkin sabahlarında,
Bilmiyor muydun hayallerinle dolu bir güne uyuyacağımı.

filmlerde bütün polislerin aynı anda gelmesi

olay ne zaman ki son bulur, polis o vakit olay yerine intikal eder. fixtir bu. la bi kere de erken gelin, işinizi yapın, yok biz kahve içelim donut yiyelim. bu ne la. yaratıcılık da polislik de ölmüş memlekette..

muzu soyup yiyen maymundur görüşü

"soysak da soymasak da hayvan olacağız" diye düşündürten bir önermeymiş. soymasak da derler ki hayvana bak soymadan yiyor muzu. kafam karıştı biraz. önermeyin yahu böyle şeyler.*

yavuz sultan selim batı ya yönelseydi olacaklar

çok bir şey farketmezdi bu olasılıkta bizim için. roma'da sokaklara tükürülür, şanzelize'de abazan erkek gruplarının aktiviteleri görülür, ibiza'da donla denize girmenin keyfi sürülürdü. tabi yol kenarında mangal yakanlardan bahsetmiyorum bile. farketmezdi kısaca, bizim için en azından.

çayı şekersiz içenlerdeki şekeri iade etme tribi

çayı şekerli içenleri bayağı görme durumudur aslında o. üzerine basa basa anlatmak için şeker geri verir. yani çay böyle içilir demek için. böle baş ve tek kaş yukarıda, ayar verir. nasıl içiyorsunuz çayı öyle. gerçek tadını bilmiyorssunuz çayın diyerek fiks muhabbetini tamamlar. çayın tadına bakar. çayı da beğenmez.

taksim de yalnız başına dolaşmak

keyifli bir haftasonu aktivitesidir. elde fotoğraf makinesi, kulaklıktan gelen bir fon müziği. hava kararınca yalnız başına bir kaç bira nevizadede. keyifle eve dönülür bacaklarda biraz ağrı ile.

mobbing

orospu çocukluğudur. o personelle çalışmak istemiyorsan haklarını verip çıkartırsın, çalışmazsın. ama dersin ki şirket de para ödemesin, kendisi ayrılsın işten. para ödenirse kendisi sorumlu olur ya hani. akabinde türlü ipnelikler.. ulan oynadığın bu oyun o insanın ve baktığı insanların hayatı ! başkaca bir tanım bulamadığım için üzgünüm bununla alakalı ama maalesef ilk noktaya kadar yazdığım o şey buna en uygun tanım gibi geliyor bana.

bi siktir git dedirten hayvanlar

karıncalar iyi bir örnek olabilir kanısındayım. evin içinde yol yapıyor ilaçlamazsanız, laftan da anlamıyorlar. çekil olum ayak altından, yok ! e siktir git haliyle. kibar kibar bahçede yaşasa olmaz. seviyorum da kerataları, çok sevimliler ama yaptıkları çok ayıp !

uyanık insanı ısıran sivri sinek

delikanlı hayvandır, göstere göstere ısırmıştır, takdir eder öldürürüm. ama helal olsun tabi kanım öyle sineğe.

tahammül edilemeyen şeyler

o yavşak sineğin uyku esnasında baş çevresinde vızıldaması. babadan oğula nesiller onlar.

1 kasa bira içerim diye övünen tip

bir boka yaramayan bir özellikle övünen tiptir, bir kutu birayı da bir dikişte içebilir bunlar. sonra gelsin tabi karaciğer yağlanması, büyümesi vs. maldır efenim, kendimden biliyorum. gençlik işte.

bir oturuşta 49 kutu bira içmek

ohaaa dediğim eylem. yahu en tatil zamanı bile geçmemiştir yirmiyi içtiğim bira. nasıl bir insandır o ?

tuborg gold

kırmızı tuborg'un küçük kardeşidir. her ne kadar carlsberg'in gölgesinde kalsa da saygı duyduğum biradır. lezzetlidir.

mini etekli kaşar uzun etekli kezban

kıyafetten karakter analizi yapmaya, bunu da bir sistematiğe oturtmaya çalışan insanların yanılgısı. ne mini etekliler gördüm ki namus timsali, ne uzun etekliler gördüm ki gözü dışarıda. kıyafetten olmaz o, tanımak lazım o kişiyi. tanımaya zaman ayırmadan insanları böyle kategorilendirmek elbet zaman kazandırır. ancak yanlış yargının da önünü açar. gönül elbet miniden yana şimdi onu da inkar edemem. şöyle içimiz açılsın di mi ama.

sayıca fazlalardı ve silahları vardı

iyi niyetli bir aciklamadir. Secmenine durumu anlayacagi dilden izah ediyor adam. Her sey dusununce ne kadar basit degil mi ? Beyin bedava elbette.